Pomoc s výběrem mot. pily na zahradu



host - 182.242 (?)
12.8.2012 15:35

Zachycovač řetězu na H 353 jsem měnil poprvé od r. 2008,co pilu mám. To že si nespokojení vlastníci MS 211 pilu nekoupí, to se nedivím, asi bych nejednal jinak. Upřímě, kdybych musel měnit nový skelet, který nevím kolik stojí, pilu už bych neopravoval. Není to pro mě aktuální zjišťovat, ale pokud máte zájem, cenu Vám zjistím, až si půjdu do Stihlu koupit běžné opotřebovatelné součástky. Pila se mi za sezonu mnohokrát zaplatila, tak bych, tak bych to moc nehrotil. Zatím jsem s pilou maximálně na mojí práci spokojený a jakmile se něco stane, určitě se ozvu. Píši své postřehy, kdo s pilou pracuje prakticky v lese a ne teoreticky u katalogu a internetu. Roman- Lesnictví

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.33 (?), 9.8.2012 21:45
V pilách máte jasno, na to, co plánujete řezat. Je to zajímavé, slyšel jsem to od několika majitelů motorů Honda, já se 3 motory (GXV, GCV 160) nemám žádné problémy, benzín nechávám v motorech a odstavení je i několik měsíců. Žádný stabilizátor nepoužívám. Asi 2 x nečistota v hlavní trysce, jinak roky bez problémů, a to jezdím do lesa, orba, rotavátor a pod. To je větší zátěž, než sečení trávy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.143 (?), 10.8.2012 2:38

Problémy s motory Honda jsou už hodně dlouho a jsou všeobecně známé. Hlavní problém jsou čínské karburátory.

Řepková dobrota? Jaká? V benzínu žádná není.  laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.163 (?), 10.8.2012 7:38
Na motorech Honda, které máme jsou karburátory Kei hin japan. Problémy za 17 let u gxv a za 10 let u gcv žádné, jako obvykle, stačí dodržet návod k motorům, tak snadné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.242 (?), 9.8.2012 23:59

Dobrý večer, děkuji p J.S. za fotky z MS 211. Těžko soudit, zda je to vada materiálu, obsluhou,nebo nepovedenou serií. Zeptám se na tuto závadu mého autorizovaného prodejce a servisáka v jedné osobě. Z té olejové hadičky, která kouká ze spodu rukojeti jsem se také obával, naštěstí zbytečně. Hadička v profi nasazení drží. Když jsem se rozhodoval, jakou hoby pilku si koupím do prořezávek, vyloučil jsem z mého výběru právě Dolmar. Z důvodu drahých a těžko dostupných náhradních dílů. Jeden z důkazů je v našem okrese fa. Proles, která prodávala Husqvarny a Dolmary. Byl jsem v prodejně před dvěma týdny a koukám Dolmar a Husqvarna nikde! Na prodejně měli výrobky fy. Stihl. Vedoucí mi sdělil, že se jim nevyplatí držet na krámě drahé ND, ve kterých mají investované peníze, na které se dlouho čeká a člověk, který se tímto nářadím živý čekat nemůže. U Stihlu zavoláte a díly jsou do druhého dne u vás a jede se dál. Drahé díly obouch firem mi potvrdilo na sobě několik nezávislých prodejců. Sám jsem se o tom nedavno přesvědčil, když jsem měnil zachycovač řetězu na Hsq. 353 za 130 Kč a od Stihlu stojí 62 Kč vč DPH. Davide, vše ještě zvažte, než pilu koupíte. Té Stihlky bych se nebál. Počkejte pár týdnů na akci Stihlu a uvidíte sám.  Roman- Lesnictví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.163 (?), 10.8.2012 8:05
Není zač, co se týká cen ND, tak jste srovnal díl profi hq 353 se stihlem jakým? a kolikrát jej měníte, to Vám pořád padá, nebo praská řetěz? Na H40 stojí přes 100, ale 1x výměna a ta pila řezala, a pod se dá pokračovat. Dolmar má ceny ND u některých dílů vyšší, někde nižší, řetězy, lišty, svíčky prstence, šrouby jsou univerzální. Ani jeden ze 3 majitelů 211 si ji už příště nekoupí, to konstatovali po zmíněné závadě. Napiště kolik stojí plastový skelet 211. Takovou opravu se nevyplatí vůbec dělat a to jim také nedoporučili. Proto se vlastně pily dostaly ke mě, neboť cenu opravy považovali za velmi vysokou a zda takto je třeba opravovat. Nicméně tesař řekl, že se zaplatila, t.j. logické. Ale na to, že byla na tu samou závadu v záruce v servisu s tím neudělali nic. Je tedy v porovnání jasné, která pila po delší době bude bez problémů řezat, resp zda se vyplatí ji opravit, třeba za vyšší cenu nějaké drobnosti, ne poloviny pily. Hadičku jsem zmínil proto, že mu ji poškodila tříska, tu jsem neměnil já, pouze mě na to upozornil. Ohledně mechaniky mu přímo řekli, že to dělá na všech odvozených, resp stejně konstruovaných pilách. Co kdo chce prodávat a jak chce zajišťovat servis je pouze o obchodu. Mohu uvést jiné příklady, ale o tom toto téma není. Pokud si p. David vybere hecht, OM, nebo hq, je to pouze jeho věc, já jsem k tomu pouze napsal vlastní postřehy a zkušenosti, tím to končí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.242 (?), 12.8.2012 15:35

Zachycovač řetězu na H 353 jsem měnil poprvé od r. 2008,co pilu mám. To že si nespokojení vlastníci MS 211 pilu nekoupí, to se nedivím, asi bych nejednal jinak. Upřímě, kdybych musel měnit nový skelet, který nevím kolik stojí, pilu už bych neopravoval. Není to pro mě aktuální zjišťovat, ale pokud máte zájem, cenu Vám zjistím, až si půjdu do Stihlu koupit běžné opotřebovatelné součástky. Pila se mi za sezonu mnohokrát zaplatila, tak bych, tak bych to moc nehrotil. Zatím jsem s pilou maximálně na mojí práci spokojený a jakmile se něco stane, určitě se ozvu. Píši své postřehy, kdo s pilou pracuje prakticky v lese a ne teoreticky u katalogu a internetu. Roman- Lesnictví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 217.54 (?), 12.8.2012 15:46
Tesař nepracuje v lese, ale tyto pily mají 2 a určitě nehodnotí dle katalogu a internetu. Já tuto pilu znám hlavně z důvodu oprav, takže také jinak, než z obrázků. O hrocení vůbec nejde, ale o popis závad a možnost oprav. Cena skeletu mě tak nezajímá, určitě se nevyplatí, jako názor vašeho servisáka na tyto závady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 12.8.2012 11:51

Pane Romane, kdyz jste kupoval novou Stihl, kolik jste za ni dal?A kolik by jste dal za masinu podobnou od Solo, ci Dolmar?Na to taky nezapominejte.Pocitejte, ze tam je treba 20% a vice rozdil v kupni cene.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 12.8.2012 12:19

Volil bych znackovou pilu, pro praci okolo domu o vykonu 2KW.Osobne mam 115i Dolmar, coz je vykonem vyse, pro prumery do 40cm a i kdybych do lesa nechodil, potreboval treba jen osetrit zahradu, plus palivove drevo pro rodinny dum, nemam pocit, ze by mi ten vykon, vaha nejak prekazel.Je to na pohodu.Kdo uz te zahrady ma hodne a jeste treba dela vice kubiku palivoveho, tam uz se pak vyplati miti 1-no rucku a nejakou dalsi pilu k tomu.Kolem domu, treba ta 420 od Dolmar, proc ne?Nebo neco podobneho jineho znackoveho, cena cca.8-12-tisic.Vzdyt je to na radu let a kdyz to potrebovat nebudu, vzdy najdu kamarada, ktery mi veri a za rozumny peniz pro obe strany to rad pripadne koupi.Koupite si auto, tv,taky nevite, jestli budete za rok ridit, nebo vubec zit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.242 (?), 12.8.2012 15:49

Pilu jsem koupil v akci za kol. 6500 Kč zaokrouhleně. Cena Dolmaru a Sola mě absolutně nezajímala, protože nemám v okolí svého bydliště prodejce a servismana. Nyní jsem koukal na cenu nejslabšího Sola, které je téměř o 2 tis. levnější, než MS 211,která se prodává za běžnou cenu. Cena je u mne nepodstatná, protože já si lesnické nářadí odečítám z daní a většinou něco koupím k podzimu nebo ke konci roku. Rozbije-li se mi MS 211,kupuji do prořezávek MS 241C-M. Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika