Pomoc s výběrem mot. pily na zahradu



host - 182.242 (?)
8.8.2012 12:31

Pro p. J.S.  Zatím jsem se s touto závadou u mé pily nesetkal a doufám ani nesetkám. Nestalo se to u prvních pil, které se začaly u nás prodávat? Má pila je vyrobena ve spojených státech v r. 2011. Vámi zmiňovaná závada se stává v ovládací rukojeti, nebo v karburátoru? Myslíte si, že se to servisákovi nechtělo opravovat, nebo se to opravdu nevyplatí? Vezmete-li v potaz cenu nové hoby pily 8 tis. není málo! Z jednoho šroubu na pile jsem měl také obavy, ale ve Stihlu mě ujistili, že se nemám ničeho obávat. Zatím vše drží, uvidíme dále! Vždyť v 90 letech Husqvarna vyráběla své modely 242,42 také s jedním šroubem. Nevím, jaký byl na toto uchycení ohlas. Stihl vyrábí také svou první profi pilu s tímto uchycením lišty a řetězu. Myslím si, že by si stihláci nepustily nic na trh, co by neodzkoušely, až na 044 a její slavná ložiska. To už je ale jiné téma. S pozdravem Roman

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
da.kot - (15) - 156.141 (?), 7.8.2012 21:53, zobrazeno: 54541x

Zdravím zdejší diskutující a rádce. Byl bych vděčem za pomoc s výběrem motorové pily. Určení je pro kácení ovocných stromů a jejich prořez (průměry do 20cm ojediněje více). Využití pily bude spíše občasné a nárazové. Pár "koňů" jsem si již vytipoval... více méně vybírám ze značek Husuarna, Stihl event. Dolmar. Nevím, jak jsou na tom Oleo Mac a Partner... tedy marketové pily. Prim hraje cena a váha a na druhou stranu i kvalita a výkon. Kdysi jsem měl půjčenou farmářku Husquarnu (přesný model nevím... byl tojeden z Rancherů), řezala perfekně, ale pro mé potřeby byla až zbytečně těžká a velká. Nedávno jsem řezal s nejlevnějsím Partnerem (P351 XT)...mno, řezalo to, ale startováním a zpracováním mně příliš noeslovila.

Co by jste doporučili? Předpokládám něco z hobby řad...

Předem děkuji za rady/názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.242 (?), 7.8.2012 23:09

Dobrý večer Davide. Jako profík Vám s čistým svědomím doporučuji Stihl MS 211! Je dražší, kol. 8 tis.,ale začátkem září bude Stihl prodávat pily za akční ceny. Možná bude i MS 211 v akci, nevím.  Loni jsem ji koupil v září kol. 6,5 tis. Pokud se k pile budete chovat slušně a dáte jí, co potřebuje, určitě Vám vydrží.  Nařezal jsem s ní kol 20 ha ve smíšených prořezávkách ve slabém dřevě, řezání kolem farmy a na ovocném sadě. Chovám se k ní jako k profi pile a zatím mě nezklamala. Dolévám palivo a vyměňuji řetězy. Jinak hobby pilka v profi používání neměla zatím jedinou opravu ani závadu! K této pile je možnost dokoupit řetěz hranatého profilu hoblovacího zubu Rapid Super, který se používá běžně na profi pilách. Osobně si jedním tahem pilníkem na novém řetězu shazuji omezovače pro lepší řezací výkon. O Mountfieldu, Partneru a jiných levných pilách nepřemýšlejte, pokud chcete řezat. Husqvarnu, Jonsered z hoby řad? Raději nee. Husqvarny mám pouze v profi třídě H 359,353,pily bez závad.   Roman-Lesnictví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.244 (?), 8.8.2012 8:24
p.Romane u Stihlu bych relativně nedávno měl stejný názor. Ale v poslední době jsem se setkal u 3 pil se závadou mechaniky půlplynu, je to složité a nákladně opravitelné. Mám i další výhrady k motoru, jeho prodlevám při přechodech, konstrukci pily, přece jen jeden šroub na liště je v uložení přetěžován, hadička oleje, odvzdušnění odkryté. To popisuji m.j.postřehy tesaře. Byl v servisu Stihl a místo opravy plynu mu doporučili novou pilu, že to je hobby a dělá to na všech odvozených modelech. Proto já doporučuji PS 32C, nebo počkat na výkonnější 35C s výkonem 1,7kW. Hobby hq, jonsered je komplet plast, solo také. Ale jen můj názor, že chci pilu na delší dobu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
da.kot - (15) - 8.218 (?), 8.8.2012 10:36

Je možné, že jste to byl vy, na základě jehož tvrzení jsem MS 211 pomalu začal vylučovat ze svého výběru a naopak tam zařadil Dolmara. PS 32 C je mi jasná, ale co je to za model 35C? Ten jsem nikde nenašel :-o Nebo má teprve přijít na trh? Silnějšími variantami od Dolmaru jsou PS-350 C (1,5kW) a PS-350 SC (1,7kW).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.0 (?), 8.8.2012 12:26

Třeba zde. Měla by se brzy objevit na trhu. Je to stejná pila, jako 32C, pouze má vyšší výkon a obsah motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
da.kot - (15) - 8.218 (?), 8.8.2012 14:43

Tak jestli jsem ten článek přečetl s pomocí překladače dobře, PS-35 C bude stejná jako PS-32C, ale s tím, že má zvýšený obsah na 40ccm a výkon 1,7kW a měla by přijít na trh během srpna (otázka je, kdy v ČR) s cenou něco přes 7 tisíc.

Pak jest otázka, jestli rovnou nejít do PS-350SC nebo raději PS-420 C???

Ještě se zeptám, jestli někdo nemá zkušenosti s Husqvarnou 135?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.242 (?), 8.8.2012 12:31

Pro p. J.S.  Zatím jsem se s touto závadou u mé pily nesetkal a doufám ani nesetkám. Nestalo se to u prvních pil, které se začaly u nás prodávat? Má pila je vyrobena ve spojených státech v r. 2011. Vámi zmiňovaná závada se stává v ovládací rukojeti, nebo v karburátoru? Myslíte si, že se to servisákovi nechtělo opravovat, nebo se to opravdu nevyplatí? Vezmete-li v potaz cenu nové hoby pily 8 tis. není málo! Z jednoho šroubu na pile jsem měl také obavy, ale ve Stihlu mě ujistili, že se nemám ničeho obávat. Zatím vše drží, uvidíme dále! Vždyť v 90 letech Husqvarna vyráběla své modely 242,42 také s jedním šroubem. Nevím, jaký byl na toto uchycení ohlas. Stihl vyrábí také svou první profi pilu s tímto uchycením lišty a řetězu. Myslím si, že by si stihláci nepustily nic na trh, co by neodzkoušely, až na 044 a její slavná ložiska. To už je ale jiné téma. S pozdravem Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 8.8.2012 12:57

Závadu jsem nafotil, takže z obr je zřejmé, kde je problém. 1 šroub měly opravdu 42,242, nebo řada Dolmar 100-411, ale ten jeden šroub je usazený v kovu s pevným dotažením, ne velké stoupání v plastu.  Chce to více citu při dotažení lišty a to je problém v kombinaci požadavkem dobře dotažené lišty. Ohledně závady, servisákovi se to chtělo vyměnit, ale cena celého dílu byla vysoká. Ta pila už jednou byla na reklamaci v záruce a nechali to tak, že je to problém a že to tak dělá. Ten tesař si neměl důvod vymýšlet a já jsem viděl, co se stalo.   

MS 211, pozice 19 je vsunuta do 18 a to je uloženo na skříni, ze které 19 vypadává a neplní funkci, blokuje plyn, dle toho, jak se to pohne. Uložení je ve skříni, takže výměna celé skříně
MS 211, pozice 19 je vsunuta do 18 a to je uloženo na skříni, ze které 19 vypadává a neplní funkci, blokuje plyn, dle toho, jak se to pohne. Uložení je ve skříni, takže výměna celé skříně

bílá součástka je aretace půlplynu a nyní je tak, jak nemá být
bílá součástka je aretace půlplynu a nyní je tak, jak nemá být

odvzdušnění hadičkou na zadní držadlo
odvzdušnění hadičkou na zadní držadlo
odkrytá hadička olejového vedení na spodní části pily
odkrytá hadička olejového vedení na spodní části pily
odkrytá hadička olejového vedení na spodní části pily
odkrytá hadička olejového vedení na spodní části pily
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
da.kot - (15) - 8.218 (?), 8.8.2012 9:29

Děkuji za reakci a radu. MS 211 byla jednou z mých voleb. Ovšem trošku jsem ji vyloučil, protože v jiných vláknech byli na ni reakce rozporuplné. Někdo si ji chválí, jiní nedoporučují. Uvidím, určitě se na ni v prodejně kouknu.

Na nákup pily zas až tak nespěchám, stačí mi, když ji koupím na popdzim. Zářijovou akci Stihlu si tedy pohlídám.

Přiznám se, že mým horkým kandidátem je Dolmar PS-32 C (TLC). Zatím s výběrem začínám, tak zkusím najít ještě nějaké recenze/ohlasy na ni.

Další možnou volbou by byla Husqvarna 135.???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.92 (?), 8.8.2012 18:20

Hq ve specifikacích konečně uvádí více údajů. Na téměř 41ccm 1,4 kW, žádná sláva, hobby a některé farm pily nemají regulaci oleje, stejně jako 643 ip a 211, mají plastové skříně, 211 a 32C má uložení klikovky v kovu, hobby hq mají nízkou rychlost řetězů při max výkonu, i některé profi pily hq mají řetězové kolo pod spojkou, takže jeho výměna je podstatně složitější, než u 643ip, 211, 32C a dalších pilách těchto výrobců. Doporučuji pily prohlédnout, uchopit, a potom se v klidu rozhodnout. TLC je vyřešeno poctivě, přesto já dávám přednost klasickému napínání, mimo el pilu, tam je to dané. Obsah 35C je cca 35 ccm/ 1,7kW, 40cm je uvedená délka lišty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika