Pilu OM nebo HQ?



host - 182.202 (?)
29.7.2010 2:44

Ještě Vám musím poradit Až si jakoukoliv pilku v pátek koupíte, nebo někdy. Zkuste se poptat na 5% slevu, popř. si řekněte o nějaký ten dáreček! Přeci jen, prodejce si na Vás vydělá a nějaká drobnost v hodnotě několika stovek ho nepoloží. U mě to vždy zabralo. Neboť, má babička říkávala "líná huba, holý neštěstí"! Roman!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 1.173 (?), 28.7.2010 20:59

Ano, uznávám že celkem přebíhám od značky ke značce a od modelu k modelu, ale je to prostě nerozhodností a také tím že prostě nemám možnost si ty pily vyzkoušet a tudíž vybírám pouze podle pocitů a vašich rad.

Servis za rohem... myslím že to je jedna z hlavních věcí... co je mi platný že budu mít ve městě prodejnu kde pilu koupím ale když se něco podělá tak mi jí budou posílat někam do servisu a budu na ní muset čekat měsíc?

Píšete že komplet pila bude mít v plné polní polní přes 7 kg... a kolik bude mít ta 270?O 6 dkg míň.Myslíte že se to pozná???To snad ne...:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 28.7.2010 21:13

Je to téměř 1 kg. Zkuste si dát na ruce 1 kg a zvedejte jej v poloze mírně nakloněné, tak jak řežete s pilou a to dělejte 1 hod, což je podprůměr doby, než dojde nádržka benzínu a potom napište jestli se to pozná. Jestli tak lpíte na blízkém servisu, tak v pořádku. Já jsem v pozici, že se snažím poradit a zohlednit přitom jiné možnosti  - podle mě výhodnější. Jak se rozhodnete je jen na Vás :)).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.173 (?), 28.7.2010 23:02

Jasně, rozumím a děkuji za vaše příspěvky.

Poslední rozhodnutí už nechám do prodejny a uvidí se jestli si povezu domů 310 nebo 270.Každopádně pak napíšu jak jsem pochodil a první dojmy z nové pilky.

Ještě jednou děkuji všem a přeji dobrou noc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.202 (?), 28.7.2010 23:45

Věřím, že máte v hlavě slušný guláš, jakou pilu koupit. Před několika lety jsem měl to samé. Ještě dobrá rada na závěr. Rozhodl jste se investovat slušnou sumu na koupi nové pilky. Není lepší si koupit profesionální pilu, i za cenu, že by jste si měl o nějaký tisíc přidat? Profi pila je stavěná na tvrdší práci, hrubší zacházení, technologie a ergonomika je také jiná. Je to, nevím,jak to napsat "blbé",když Vámi vybraná pila H 353 v prodejně vašeho okolí je cca o čtyři tisíce dražší, než se dá v česku sehnat v akčních a internetových cenách. Přeji šťastnou ruku při výběru a ať koupíte tu "pravou"!   Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.202 (?), 29.7.2010 2:44

Ještě Vám musím poradit Až si jakoukoliv pilku v pátek koupíte, nebo někdy. Zkuste se poptat na 5% slevu, popř. si řekněte o nějaký ten dáreček! Přeci jen, prodejce si na Vás vydělá a nějaká drobnost v hodnotě několika stovek ho nepoloží. U mě to vždy zabralo. Neboť, má babička říkávala "líná huba, holý neštěstí"! Roman!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.173 (?), 29.7.2010 10:01

Ano, vystihl jste to naprosto přesně... v hlavě má z toho člověk guláš.15000 kč je pro nás celkem podstatná částka a člověk by nerad udělal nějaký přehmat když už se takovou částku rozhodl investovat.

Podobné rozhodování a vybírání už jsem letos absolvoval se sekačkou, a myslím si že v tomhle případě jsem se rozhodl správně.I když u sekaček je to trochu jednodušší než u pil.Ono si stejně myslím že pokud se rozhodnu pro 270ku tak mi bude v hlavě běhat brouček a nahlodávat mě jestli jsem neměl vzít tu 310ku a přesně tak naopak.

Na druhou stranu máme doma ještě sice staršího a slabýho ale tak nějak ještě řezacího Mcculocha takže na nějaké lehčí práce jako prořezávky na zahradě, menší tesařinu atd můžu používat jeho a na větší věci a do lesa budu brát tu Stihlku.

No jak jsem psal, poslední rozhodnutí udělám v krámě, těsně před koupí.Důležitý je že vzhledem k tomu že se o nářadí opravdu starám, udržuju ho v pořádku a čistím ho po každým i menším používání, že mi vydrží hodně dlouho ať už se rozhodnu pro jakýkoliv model od Stihlu.

Jj, máte pravdu... menší pozornost či dárek vždycky potěší, uvidíme jestli bude mít prodejce "rozdávačnou".

Díky za vaše příspěvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 29.7.2010 10:22

To si musíte rozmyslet sám ;) Ohledně MS 270 - tak Dolmar PS500 seženete za 10k a je to výkonově plně srovnatelná pila a technicky je lepší. Za 12,5 / 13,5k jsou 4605 / 5105 - a to jsou profi pily u kterých to není "jestli jsou tak dobré jako Stihl nebo HQ", ale spíš jestli se jim Stihl / HQ dokážou vyrovnat.

S tím servisem - seřízení a podobné základní věci, identifikaci závady, to dovede i servisák od Stihlu / HQ, pokud má kde sehnat díly tak udělá všechno (jestli ne, tak to není dobrý servisák).  Posílání znamená v dnešní době + 2-4 dny, vůbec ne měsíc. Měsíc čekat můžete i v tom servisu za rohem. Pokud nebudete mít smůlu na kus nebo si pilu nezlikvidujete vlastní blbostí, tak servis moc často potřeba nebude. Já mám dva roky PS500 a čtvrt roku 5105, zatím proběhlo jen seřízení po záběhu.

Cenově a kvalitou je na tom podobně i Solo, koukněte i na něj - 651, 656...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
prasil - (34) - 241.39 (?), 28.7.2010 20:40
To je u Dolmaru snad jediná chybka - na pult ho nacpali každýmu prodejci Makity, ale každý servis posílají. Jinak v Mělníku najdete prodej Dolmar i Solo - Solo i se servisem. Dolmar servis na prodejně nejblíž až na Čerňáku, ale zase tak často potřeba není. Každopádně mít servis v místě - Stihl - je komfortní a na bručouna J.K. nemůžu říci nic špatného:) Ale guru J.S. má pravdu v tom, že za ty prachy je od Dolmaru o třídu lepší pilka. P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.173 (?), 30.7.2010 13:01

Hotovo, vymalováno,pila je doma.

Už jsem tedy byl rozhodnutý vzít 310ku, jenže jsem tady pročítal diskuze skoro do 2 hodin do rána, dneska jsem nebyl línej jet přes 50 km k jinému prodejci který mi v podstatě tvrdil to samé jako většina z vás v čele s p.J.S.,tzn 310 je výběhovej typ, Stihl končí s výrobou, proto ta prodejní akce atd atd.Uvažoval jsem i nad 311kou, jenže to je pořádnej macík se kterým by to asi nebylo 2x lehký.

Takže jsem nakonec vybral STIHL MS 270,se kterou je tady z vás spousta lidí spokojená.

Přikoupil jsem ještě pilník a olej Stihl (Castrol 2T mi nedoporučovaly..nevím jestli je Castrol šunt, ale v záruce tam budu lít co mi radí, aby nebyl problém se zárukou v případě poruchy).

No a mlaďas dostal jako pozornost parádní kšiltovku.

Takže první dojmy - spokojenost.Uvidíme až vyrazíme na nějaký to polínko, napíšu dojmy.Akorát mě krapet zarazila síla nutná ke startu..ten dekompresní ventil tam celkem chybí.Anebo to porovnávám se Mcculochem kde jsem startoval nějakých 38ccm (nebo kolik vlastně má).

No takže to je asi tak vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.92 (?), 30.7.2010 15:27
Tak jste dokázal oddělit zrno od plev. Přeji spokojenost a seznamte se s návodem a dodržujte jej.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika