Pila táhne do strany



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?)
19.8.2009 7:39
Ano, děkuji, už to dává smysl. Váš příspěvek byl zařazen a odsazen pod můj, což automaticky beru jako reakci na předchozí, v tomto případě tedy můj.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 18.8.2009 20:01
44.51: Ale já nebyl tázán 245.249 na ohnutou lištu, ale na zhoblovanou ke straně. Navíc jsem jasně uvedl, že se tak děje u pil, kde obsluha lištu neotáčí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.138 (?), 18.8.2009 20:11
218.71 Podřezávání pily není způsobeno jejím těžištěm uloženým mimo osu lišty! Otáčením lišty prodlužujete její životnost a s podřezáváním to nemá mnoho společného. Andy.wise ojetí lišty k jedné straně předchází ohnutí lišty kdy řetěz není namáhán přímočaře jak by měl, ale do oblouku. Ale jak píši, je to můj názor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 18.8.2009 20:56
Uff, proč mi stále podsouváte něco, o čem jsem nepsal? O těžišti nebyla řeč. Prosím, přečtěte si pozorně, co jsem napsal, a to včetně 3. uvedených důvodů, proč k tomu dochází. Takže znovu: vodicí lišta se na levé hraně vždy opotřebovává více, a pokud se lišta pravidelně neotáčí, pila pořezává. Taktéž u špatně naostřeného řetězu, či ohnuté lišty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.138 (?), 18.8.2009 21:53
Panu Andy.Wise 174.65 Nevím už jak bych to napsal, zkusím to ještě takto: 18.8.2009 20:11 jsem napsal toto - 218.71 Podřezávání pily není způsobeno jejím těžištěm uloženým mimo osu lišty! Otáčením lišty prodlužujete její životnost a s podřezáváním to nemá mnoho společného. - a to patřilo pánovi 218.71,předpokládám, že to nejste Vy. Dále píši - Andy.wise ojetí lišty k jedné straně předchází ohnutí lišty kdy řetěz není namáhán přímočaře jak by měl, ale do oblouku. - což patrří panu Andy. Wise, takže Vám. Píši Vám tam něco o těžišti?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 19.8.2009 7:39
Ano, děkuji, už to dává smysl. Váš příspěvek byl zařazen a odsazen pod můj, což automaticky beru jako reakci na předchozí, v tomto případě tedy můj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.29 (?), 18.8.2009 20:57

Dobrý večer! Ptáte se proč je lišta zhoblována vždy z leva? Je to špatným ostřením řetězu.Při ostření pilníkem upilujete jednu stranu řetězu více z důvodů většího tlaku na pilník. Zkuste nechat naostřit řetěz na el. bruscea popřípadě i lištu jak Vám radí ze začátku.Uvidíte že Vám pila bude řezat rovně. Mnoho kubíků bez úrazu přeje JIRKA.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 18.8.2009 19:41

Při koupi starší pily je třeba vycházet z toho, že má již něco za sebou. Jestli je řetěz a lišta ve stavu značného opotřebení, tak je nejlépe koupit novou lištu a řetěz. Než použijete novou řeznou soupravu, tak si ověřte stav řetězového kola, zda také není na výměnu. Tímto postupem snadno zjistíte, kde byl problém a u starší pily Vás výměna řezné soupravy nemine, pokud jste nedostal k pile náhradní lištu a řetěz. Starší řeznou soupravu můžete po dalších zkušenostech zprovoznit, nebo vyhodit.  U starší pily je velmi vhodné provést kontrolu důležitých dílů pily, jednak z důvodu eliminace závady a také z důvodu bezpečnosti. Největší chybou je takovou pilu koupit a hned se snažit pořezat celý les. Tím se mnohdy stane, že závadu způsobí opotřebené díly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.191 (?), 18.8.2009 20:11

Toto robi zohnuta lista. Volnym okom to neuvidite. Treba kupit novu a raz za cas ju otacat aby sa neohybala stale na jednu stranu. Treba nastavit mazanie retaze aby nesla na sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 63.3 (?), 18.8.2009 22:15

No ja by som tú lištu otáčal pravidelne, nie iba z času na čas ale aj dva krát za deň ak pracujete napr. cca 6 hodín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 19.8.2009 8:04

Zdravím, tento problém se zde již několikrát probíral, třeba "Proč křivě řeže (podřezává) motorová pila". Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika