pila Stihl



Artpraktik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 19.30 (?)
12.11.2008 22:51
Teraz ju používam menej, mám na nej natrvalo založenú carversku (lištu). Ja síce pílu očistím, mierne doladím, ale problémy takéhoto druhu nechám riešiť "lekárov". To je na tom to najhoršie, že keď potrebujem pracovať, musel by som to rozobrať, hladať a možno nič nenájsť. To radšej zoberiem druhú pílu a robím ďalej. Ale keď mám na to vyhradený čas, tak rozoberiem čo sa dá a vyčistím. Dokonca aj plastové kryty jemnou pemzou v oleji. Potom to vyzerá celkom "novo". Ale je už starenka, park si obnovujem priebežne, zarobila na seba dielňu aj rodinu niekoľko krát, z motora tam už nieje možno nič pôvodné... Ale teraz by som radšej investoval do takéhoto vercajchu: http://www.arbortech.com.au/view/woodworking . Keď prejdeme na euro, bude to bezproblémové, dá sa to objednať cez E-shop z nemecka. Dal som sem linku, lebo je to tiež princíp pílovej reťaze a sú tam aj videa...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 12.11.2008 19:23

Janči to je ťažko hodnotiť. Ani predajcovia ešte nevedia ako to bude s cenami, ale dramatické zdražovanie predpokladám že nebude. Jednoduchšie by sme to mali ak by ste chceli pílu kupovať na úver. To už by bolo 5min. po dvanástej. Včera som sa rozprával s majiteľom stihl predajne. Tržby stoja, obchod je prádzdny, nikde ani noha. ľudia majú financie, ale asi sa čaká sa ako dopadne kríza spoza mláky. Inak ja používam 260ku, tento mesiac to bude rok. Zatiaľ som nepozoroval problémy s voľnobehom, tak sa k tomu nemôžem vyjadriť. S toho čo ste vybral to bude ťažká voľba - nie ste profík, pílu nebudete používať denne, na druhu stranu 260ka je o čosi ľahšia, výkonovo v pohode. 280ka je zasa lacnejšia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 12.11.2008 20:26

Jeden známý MS 260 z důvodu zhasínání, ne jen kolísání motoru při otočení pily na stranu, prodal, potom mi řekl, že ví o dalším případu. Než ji prodal a koupil 361, tak v opravně vyměnili karburátor, těsnění a nakonec to vzdali, dělalo to pořád. Tak se nějak domluvili a doplatil a pořídil 361, jinak byl s 260 spokojen. Nebyl to první případ, to jen pro vysvětlení, aby to nevyznělo, že třeba nějaké špatné seřízení, nebo chod jedné pily ovlivnil můj názor.  Asi rok jsem používal 026 souběžně se 115i . Ta 026 se mě konstrukčně více líbila, neboť měla otočené řetězové kolo, boční napínání, ale nemohl jsem ji ideálně seřídit. Napřed jsem si myslel, že jsou nějaké nečistoty v palivovém systému, nebo to přisává kolem gufer, tak jsem celou pilu rozdělal, přetěsnil a když jsem ji složil, tak jela naprosto stejně, jako předtím. Není to dobrá vizitka, ale nepřišel jsem na to. Potom jsem ji prodal, neboť to nebyl problém a měl jsem jiné pily. Taková je moje zkušenost s tímto modelem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 12.11.2008 20:56

Už mi svitlo, tak až příště budete mít zase tento problém, namontujte lehčí pal. filtr a bude po problému. Hadička se prostě zalamuje, má tenčí stěnu a neudrží těžký filtr! Již jsem to řešil. Náhrada od Oregonu to vyřešila!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 12.11.2008 21:06

Nevím, jestli to bylo tím, ale teď už to nevyzkouším. V každém případě je to možnost, teď si vzpomínám, že jsem měnil i hadičku z nádržky a filtr jsem tam zkoušel i ten malý, černý, plastový.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.44 (?), 12.11.2008 21:18

host - xxx.xxx.96.170 (?), 12.11.2008 19:01

ak vam niekto dokaze predpovedat dosledky hosp. krizy a zavedenie eura v SR a jeho predpoved mu vyjde, tak by som sa s nim rad zoznamil, skutocne...

v principy mozu nastat dve situacie: objem penazi v obehu sa nezmeni, objem penazi v obehu sa zmeni, centralne banky sa rozhodnu dotlacit peniaze a dat ich do obehu... v prvom pripade predpokladam, ze ceny mot. pil pojdu dole, v druhom pripade pojdu hore, kedze nastane inflacia a rovnaka mot. pila sa bude vymienat za viac penazi...

podstata celeho je, ze ekonomila USA bola tahana len uvermi, vobec nesetreili a zili len z uverov (v podstate 40 rokov takto fungovali), vyraznym sposobom ovplyvnovali svetovu spotrebu (cohokolvek) a tym "dovolovali" spolocnostiam vyrabat a realizovat svoje statky a sluzby... ale zrazu sa uvedomili a zacali setrit, rapidne znizili spotrebu, teda adekvatne musi klesnut aj vyrobo cohokolvek (aj mot. pil), lebo ziadna firma nie je masochista a nebude vyrabat na sklad... kedze klesa vyroba, tak sa prepusta a zvysuje sa nezamestnanost, kedze sa zvysuje nezamestnanost, tak ludia maju menej penazi, teda nebudu kupovat drahe veci, obmedzia spotrebu, kedze bude na trhu dost potencialnych zamestnancov, tak platy urcite neporastu, lebo ponuka bude bud adekvatna dopyta resp. ho bude prevysovat... ked firmy budu chciet realizovat svoje vyrobky na trhu, budu musiet za ne pytat menej... predajcovia to iste, ked niekto plakal doteraz (v casoch expanzie a ekonomickeho rastu), ze mu ide zle "biznis", tak teraz ma fakt smolu...

teda v skratke platy by nemali rast, ceny by mali klesat, pokial sa centralne banky nerozhodnu dotlacit chybajuce peniaze...

a teraz iny pohlad na vec :) v dosledku hospodarskej krizy, sa znizia prijmy obyvatelstva, teda ludia sa budu snazit usetrit, prejdu na alternativne vykurovanie oproti plynu, teda budu kurit pevnym palivom, prevazne drevom, budu kupovat mot. pily a kotly na pevne paliva, teda cena tychto komodit, by klesnut nemusela...

ekonomia je krasna veda, malokto vie povedat presne co bude, snad len ten kto taha nitky tam hore? ste to vy? ja nie, ja len mozem nahlasat rozmyslat a cakat, ktory scenar sa naplni, ale skor verim tomu, kde sa bude zlacnovat...

viem off topic, ale len som odpovedal na otazku :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Artpraktik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 19.30 (?), 12.11.2008 21:28

To by mohlo vyriešiť aj môj problém (mám tiež MS 260). Nikto mi nevedel povedať, prečo píla niekedy pri štartovaní protestuje. Jednoducho keď nechcela naskočiť, tak ani za svet. Keď som ju nechal tak, prídem po pol hodinke, naskočila a šlapala na jedničku. Ako na potvoru, pred servisákom sa ukázala vždy v tom najlepšom svetle... Tak palivová hadička, teda že toto nikoho nenapadlo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 12.11.2008 21:53

Zdravím Andreji, pozor to nemusí být ono, toto se mi osvědčilo při zhášení v poloze " na pravém", tuším, uchu! Ten "odborářský " komplex bych hledal jinde. To, že pila šlapala v dílně, se nedivím, to je jejich oblíbené. Cítí servis a jdou, cítí práci a stávkují, jako odboráři! Na schůzi letí jak o život, řeknete jim o práci a mají zlomený kotník! Ale vážně, jde při stávce jiskra? Zkusil jste otevřít nádrž? Ta hadička se mohla také "slepit", postupně povolí a jde zas normálně, nevím proč to zrovna tyhle dělají a jiné ne. Je-li v nádrži méně paliva, původní oblouk hadičky "chytne" vzduch a karburátor to nepřetáhne. Hadička je kratší než hloubka nádrže a pak to tropí hlouposti. Ještě podumám, snad mi ten Němec dovolí si vzpomenout na příčiny těchto závad.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Artpraktik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 19.30 (?), 12.11.2008 22:51
Teraz ju používam menej, mám na nej natrvalo založenú carversku (lištu). Ja síce pílu očistím, mierne doladím, ale problémy takéhoto druhu nechám riešiť "lekárov". To je na tom to najhoršie, že keď potrebujem pracovať, musel by som to rozobrať, hladať a možno nič nenájsť. To radšej zoberiem druhú pílu a robím ďalej. Ale keď mám na to vyhradený čas, tak rozoberiem čo sa dá a vyčistím. Dokonca aj plastové kryty jemnou pemzou v oleji. Potom to vyzerá celkom "novo". Ale je už starenka, park si obnovujem priebežne, zarobila na seba dielňu aj rodinu niekoľko krát, z motora tam už nieje možno nič pôvodné... Ale teraz by som radšej investoval do takéhoto vercajchu: http://www.arbortech.com.au/view/woodworking . Keď prejdeme na euro, bude to bezproblémové, dá sa to objednať cez E-shop z nemecka. Dal som sem linku, lebo je to tiež princíp pílovej reťaze a sú tam aj videa...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika