pila Stihl



host - 96.170 (?)
12.11.2008 19:01
nejak nikto sa nevyjadril k cenam stihl pil. ci budu klesat, ostanu, alebo stupnu, vzhladom na sucasnu situaciu - euro, kriza. Dakujem Jano
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 96.170 (?), 11.11.2008 21:21, zobrazeno: 15353x
Dobry den, potreboval by som poradit (od pana J.S., Radka, ale aj inych - za kazdu radu a skusenosť budem povdacny) ohladom vyberu pily Stihl. V znacke uz mam jasno, teraz len konkretny typ. Stihl ma teraz u nas akciu na niektore vybrane modely, ktore by sa mi aj pozdavali. Tu pilu potrebujem zatial len obcasne - na jesen na porezanie pritiahnutych bukov, hrabov, dubov na metrovicu, neskor mi ju bude treba na prace na stavbe (na hranoly pri konstrukcii strechy a pod), ale mame aj zahradu s 50-rocnymi jablonami, hruskami a ceresnami, ktore by som chcel zrezat a podiel v stredne hustom lese s 30-rocnymi hrabmi a smrekmi, kde to planujem trochu preriedit. Dedo mal este staru 026 a bol s nou velmi spokojny, dokial mu ju neukradli. Potreboval by som nieco podobne. Na 260-tku je akcia, ale dat za nu 22 tisic je dost vela, hoci prave ona sa mi najviac pozdava. A tak Vas chcem poprosit o radu pri vybere z tychto typov - 250 (15 000 Sk), 270 (18 000Sk), 280 (19 000Sk), 280i (21 000Sk), 290 (17 000Sk)a aj ta profi 260 (22 000Sk). Hlavne mi ide o to, aby som vzhladom na to naco ju budem obcasne pouzivat, zbytocne nedal vela penazi. Ze proste kupim zbytocne drahu, tazku, silnu pilu ktoru nevyuzijem. Ale zase mi ide aj o to, aby ta pila mala dobre parametre, aby nieco vydrzala. Dakujem vopred za odpovede. Jano
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 11.11.2008 21:42

Z toho výběru bych vyřadil MS250 a MS290. První je hobby a slabší v porovnání s 026, kterou jste měli a druhá je sice silnější, ale farm, starší a těžká. V tom výběru jsou nejnovnější farm pily 270/280 - i, protože 260 je přejmenovaná a modernizovaná 026. V tomto výběru bych měl problém si vybrat, neboť já u pil vyžaduji nastavitelné čerpadlo - to farm nemá, zase MS 260 je již starší model, který má své mouchy ve stálosti volnoběhu. Jinak je to z těchto pil pro mě nejpřijatelnější model, ale pokud bych byl ochoten investovat do něj, tak bych hodně uvažoval o MS341, neboť tato pila je o generaci výše a její použití v silnější dřevě je podstatně vhodnější. MS 260 je pila určená na probírky do cca 40cm, ale v tvrdém dřevu je již tento průměr hranice z pohledu intenzívní práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 11.11.2008 23:07

Já již nemám co dodat, opravdu perfektní rozbor od J.S., jen s tou stabilitou volnoběhu bych to tak jednoznačně neviděl a ty průměry stromů také nejsou hraniční. Kácí mi tu několik dřevařů statečně i větší a v mýťáku! Lišta 45 cm, jedna už dosloužila profi práci a nyní je po repasi již čtvrtým rokem u majitele asi jako jsou vaše požadavky. Ovšem to doporučení na MS 341 berte opravdu vážně. Má větší výkon, moderní konstrukci a lepší AV systém. Tady v akci není ani jedna z nich, ale cenový rozdíl je 300,- Kč. 

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 12.11.2008 0:42
nevím jak daleko máte do čech, u nás v akci MS270 11600,- MS 310 12400,- MS 361 17900,-CZK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 42.217 (?), 12.11.2008 7:47
ten mail chcete odo mna? no ja som od Košic, takze na Cechy to mam dost daleko. no ta 341 je u nas dost draha (23 000 Sk) a neviem ci by som ju az tak vyuzival. to s tym nastavitelnym cerpadlom je dolezite, kedze ja sa nou nebudem zivit, len na tie veci co som pisal. Tak sa teraz rozhodujem medzi 270, 280, 280i a 260. chcel by som fakt konkretny typ, vzhladom na vsetky kriteria a vyhody, nevyhody tych pil v globale, nieco univerzalne, ale zeby to bola investicia do buducnosti. a este sa chcem spytat, ze ako vidite ceny stihl pil, kedze my o chvilu prejdeme na euro, a tiez teraz ta kriza a dalsie veci. myslite ze pojdu hore, a ked tak o dost? je dobre kupit pilu radsej teraz alebo pockat? az tak mi to zase nesuri. Jano
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 12.11.2008 15:42

Tak pokud je to takto, viděl bych to na MS 280i x MS 260. MS 280i je nová konstrukce, přidané jiné zapalování a vstřikování paliva do karburátoru, pružiny na AV systému a to, že nemá nastavitelné ol. čerpadlo vůbec neřeším, protože i u nastavitelného dávám vždy maximum! Pokud se s pilou řeže a neslouží jen na okrasu, lišta se zanáší, účinnost se snižuje a nebudu stále upravovat nastavení. Za celá léta se mi nestalo, že by se olej spotřeboval dříve než palivo! MS 260 je modernizovaná do té míry, že má beznářaďové uzávěry nádrží, elastostart, jiný karburátor a trošku jiný filtr vzduchu. Je to konstrukce začátku devadesátých let. Jo a přesunutou nulu 026 x 260. Samozřejmě poznatky z provozu, tzv. upgrade, jsou zde již vychytány. Jedna z velkých výhod je poměr výkon x váha.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 12.11.2008 16:51

Ohledně nastavitelného čerpadla. Není to nutnost, ale je to velká výhoda při řezání slabšího dřeva, protože jinak se řetěz přemazává, což samozřejmě nevadí, ale je to jednak zbytečné plýtvání a u častěji provozované pily se dá dost oleje ušetřit, navíc omezení dávkování sníží odstřikování oleje z lišty, což se projevuje jeho obsahem ve vzduchu kolem obsluhy(stačí se proti světlu podívat k liště a přidat plyn), dále je i méně oleje na oblečení. Můj názor je ten, že pokud na pile nastavitelné čerpadlo je, tak je to přednost, stejně jako dekompresní ventil, nebo boční napínání, nebo otočené řetězové kolo. I bez těchto technických vylepšení se dá z pilou léta řezat, ale to šlo i v době, kdy nebyla na pilách jiná, dnes samozřejmá technická vylepšení. Nenastavitelné čerpadlo má nastavený průtok tak, aby pokrýval potřebu mazání v celém spektru použití pily. Potom je jasné, že musí umazat řetěz při řezání např. 45cm průměru, navíc tvrdého dřeva, tak když potom vyřežete 3 nádržky na klestu, který je třeba většinou pouze krátit, tak olej z pily teče i zespodu krytu řetězového kola a lišty - to mám vyzkoušené. Argument, že mi nikdy nedošel olej dříve, než benzín při takovém čerpadle je mimo, neboť poměr nádržek je spočítán na spotřebu motoru a při správné funkci musí zůstat vždy trochu oleje v nádržce. Pokud se hodně chudě nastaví karburátor, aby to ještě nevadilo provozu,  tak se může stát, že zůstane oleje minimum. Ke zúženému výběru pil bych pouze dodal, že bych volil MS260, potom MS280i, MS280. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 12.11.2008 17:29

Dobrá Jiří a co řeknete na fakt, že i některé MS 440 mají neregulovatelná čerpadla a jak je zajištěno dostatečné mazání u delších lišt? Prostě a jednouše je výrobcem čerpadlo nastaveno na maximum. Mohu doložit stejně jako vy si můžete dohledat v datech, protože údaje pro výkon čerpadla jsou jedny! Takzvaná poloha E u STIHL, je v podstatě poloha č.3 u HQ 266. Je to množství, které "umaže" střední doporučenou délku lišty. Dané čerpadlo jsem minulý týden demontoval z vykoupené pily. Rozebral a vačka je nastavena pevně v maximální poloze. Výrobce předpokládá řezání a tím vznik pilin, do kterých se olej, pokud volně odstříkne, zachytí. Mlha o které píšete, je způsobena volným protáčením řetězu, tedy nezachytáváním v řezaném materiálu. Olej na oděvu je vůbec mimo, protože pokud vím, má obsluha stát při řezání, mimo pilu. Jistě, regulace je v případě rozřezávání větví výhodou z hlediska spotřeby oleje, ale nikoli v souvislosti s těmito argumenty. Regulaci zavedli výrobci, jen pro snížení nákladů a větší pohodlí obsluhy. 

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.170 (?), 12.11.2008 19:01
nejak nikto sa nevyjadril k cenam stihl pil. ci budu klesat, ostanu, alebo stupnu, vzhladom na sucasnu situaciu - euro, kriza. Dakujem Jano
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 12.11.2008 19:06

Pokud mohu porovnat, tak je celkově snižující se trend pořizovací ceny motorové pily. Profesionální motorová pila se nyní dá pořídít v akci již od cca 12 000,-Kč, to dříve vůbec nebylo, dále se zvyšují platy a ceny pil spíše klesají. Jestli nespěcháte, tak máte reálnou šanci pořídít pilu levněji.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika