Pila Hitachi CS 33EB maže až moc



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 9.129 (?) 
6.4.2017 19:28

Pokud jste to už neudělal, vyčistěte si mazací otvory a drážku v liště. Pokud je čistá lišta, tak pouhé přitisknutí ke kanálku opravdu funguje. Nějaký mírný průsak kolem může být, ale vyloženě téct by to nemělo. I tak ale bude pila mazat pořád stejným množstvím. Akorát to půjde vše na řetěz. Zanesená mazací dírka nebo drážka v liště způsobí jen to, že olej nejde na řetěz, ale teče z pily v prostoru upevňovacích šroubů. Levné pily bohužel nemají regulovatelné čerpadlo a některá jsou nastavená na dost štědré mazání.

Bohužel, jak jsem se díval, tak u Vaší pily je čerpadlo poháněno šnekem napevno nalisovaným na klikovce. Pila maže vždy, když se točí motor, tedy i na volnoběh. Je vhodné takovou pilu v mezičasech chcípnout. Mám Dolmar 115 vyrobený v r. 86, která měla kovový šnek nalisovaný na klikovce. Po roce 96 prošel typ 115 modernizací, kdy byl mimo jiné nahrazen kovový šnek za plastový, který byl na klikovce volně (na bronzovém pouzdru) a poháněný byl od bubnu spojky, tedy pouze při zvýšení otáček. Protože mi před časem odešlo olejové čerpadlo, rovnou jsem ji přestavěl na novější typ čerpadla a šneku, který na volnoběh neplýtvá olej. Nečekal bych, že dnes ještě někdo použije toto zastaralé řešení. I čínské noname pily mají šnek poháněný od spojky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 72.154 (?), 7.4.2017 17:02

Děkuji všem za názory a rady. Abych to zhrnul tak pila je skutečně nová, běležela cca 1/2 hodiny na prázdno. Samozřejmě jsem šrouby utahl tak jak jsem si myslel, že je třeba aby se lišta neuvolňovala a nenapadlo mne uvažovat o omačkaní plastů. Ale vzhledem k tomu, že jsem lištu opakovaně montoval pouze cca 3-5 krát v době zkoumaní uniku oleje a pila v podstatě neřezala, řetěz je nový, olej MA6, tak si myslím že to olejovaní není způsobeno otlačením plastu (i když časem to jistě může hrozit) a je to bohužel vlastnost  způsobená hlavně :

1. Nedokonalým těsněním mazacího kanálku a lišty, kdy část oleje pronika do prostoru řetězovky pod krytem. (už u 10 let staré el.pilly homelitte je pro utěsnéní kanálku použito gumové těsnění. viz fotka) 

2. Stále pohaněným čerpadlem i při volnoběžných otáčkách - olej který prosakuje netěsnosti mezi kanálkem a lištou v době kdy čerpadlo čerpá a řetěz se netočí se hromadí pod krytem na přihodných místech z kterých pak vytéka i při nečinnosti pily. 

3. Nemožnosti regulovat množství oleje dodavaným čerpadlem

Ostatně nadměrné mazaní pily Hitachi CS33EB se řeší i zde.

Na konec jsem pilu vrátil a mám poučení na co mám davat pozor při výběru nové.

Apropo, můžeze poradit která pila má kovovou konstrukci karteru, vypinatelné a regulovatelné čerpadlo, může být starší model, potřebuji ji k domu. Větvě, občas strom do 20cm, občas dřevo na zimu.

el.Homelite -utěsnění mazacího kanálku
el.Homelite -utěsnění mazacího kanálku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.230 (?), 7.4.2017 20:23
Makita 350 C má 3stupňovou regulaci čerpadla a nemaže na volnoběh. Nahradila ji 350 SC. Dá se pořídit od slušného majitele za slušný peníz a je velký držák. Je celokovová.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.154 (?), 9.4.2017 17:53

Dík za radu. To myslíte tuto: Benzinová řetězová pila 1.70kW, 40cm Makita EA3500S

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 102.230 (?), 9.4.2017 20:49
Teď jste mne dostal, ta moje má také1,7 kW, ale vypadá trošku jinak, jakoby je vyšší. Kupoval jsem ji před 4 roky a od té doby mě pily nezajímají. Mám ji na chalupě, jak se k pile dostanu, opíšu název. Je kovová a nemaže když běží na volnoběh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 86.228 (?), 10.4.2017 18:50
Zdar. tak některým lidem je lepší zkrátka poradit koupi kvalitní ruční pily či pilky či jejich kombinace. Prostě ušetří nervy a procvičí tělo. zdar laslo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.230 (?), 10.4.2017 19:08
Málem bych zapoměl, na pile je název DSC 3501 Makita. Zatím za 4 roky řeže pěkně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika