Olej do benzinu pro pilu



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?)
24.9.2013 11:43

zdravím, jakou máte zkušenost s tímto míchadlem? Beru v potaz 1:50 Je určeno skutečně na namíchání jednoho litru? Mně to totiž nevychází... na jeden litr by měla být 20cítka injekční stříkačka, že... a do té rysky bych jich musel nalít tak tři, čtyři... neodměřil jsem si to, neprozkoušel a pilu mám zanesenou olejem...


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 96.2 (?), 24.9.2013 12:36

Pane JS, u některých za olej ručí přímo výrobce a u oleje Mogul TSF/1 to výslovně uvádí:

"Klasifikace a specifikace:
API TC, JASO FD, ISO-L-EGD/OEM, TISI

...v testu vyhověl v porovnání s referenčním olejem Husqvarna (hodnocené položky čistota svíčky, zanesení drážek a volnost pístních kroužků, tvorba úsad na pístu, ve spalovacím prostoru, stav ložiska, pístního čepu, výfuku a další).."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 12.3.2008 8:05

Bunny já vím že stihl ani hq oleje nevyrábí dělá je pro stihl castrol pro hq nevím, ale ti inženýři tu pilu odzkouší a pak za ni ručí a věřím tomu že ví co je pro jejich výrobek nejlepší. Nebo by pro výrobce bylo lepší olej neuvádět a případné zadření s radostí zadarmo opravovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.254 (?), 12.3.2008 10:02

Řadu roků jsem pracoval s pilou HQ 262 potom HQ 362 nyní používám na hrubší práci HQ 372 a na odvětvování HQ 346. Vždy koupím desetilitrové balení Mogulu TSF a když ho vymažu tak koupím další atd. Mísím v poměru asi 1:45 a nikdy za dobu používání TSF jsem neměl sebemenší potíže, jak s mazáním motoru tak se zakarbonováním výfuku nebo zapalovací svíčky. Ten olej je vynikající a nedám na něj dopustit. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 12.3.2008 11:00

Tady se ale neřešilo, že Mogul je špatný, nebo jiný olej, ale důvod proč jiný, než výrobcem doporučený olej používat, nebo ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.54 (?), 8.5.2013 20:21

No jasný je to jen byznis doporučovat pouze svůj olej, každopádně jak už tu bylo řečeno vyrábí to víceméně castrol, barva je podle aditiva (červená, modrá) a nejdůležitější je přečíst si bezp. list, tzn, do pil a křoviňáků koukat, aby olej zvládl více jak 15.000 otáček a netrhal se film, který chrání a chladí píst.Např. M2T se zrovna trhá už při 6.000, takže je dobrý max do babety, mogul TSF je OK a pokud máte pilu od husquarny, křoviňák od sthilu, tak opravdu stačí používat jeden typ oleje ať už si vyberete sthiláckej, nebo jinej pro oba stroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.89 (?), 12.5.2013 17:34

zase tak bych to nesjednocoval zeje jedno který si vybereme, nejdulezitejsím faktorem vyberu oleje at už do čehokoliv je jeho specifikace, ůdaje o otačkach nejsou na mistě pri pouzití kvalitního oleje do starého 2-T motoru povede maximalne k jeho zadrení z uvolneného karbonu.

tože nekteří vyrobci tají specifikaci oleje je vec jina proste kteji abyse kupoval do jejich stroju pouze jejich olej, mnozí nato skocí apk jsou schopni doma míchat tři nadoby benzínu s olejem pro tři stroje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 24.9.2013 11:43

zdravím, jakou máte zkušenost s tímto míchadlem? Beru v potaz 1:50 Je určeno skutečně na namíchání jednoho litru? Mně to totiž nevychází... na jeden litr by měla být 20cítka injekční stříkačka, že... a do té rysky bych jich musel nalít tak tři, čtyři... neodměřil jsem si to, neprozkoušel a pilu mám zanesenou olejem...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 24.9.2013 12:25

Zkušenost s tím nemám ale doporučuji "tvrdší" PET láhev  (Pepsi, Cola..), která se příliš nepromáčkne. Lihovou fixou namalovat rysku a olej dát stříkačkou. Nebo pečlivě namalovat rysky dvě. Výhodou je, že je do toho dobře vidět a podle zabarvení poznat minimálně že tam olej schází...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.134 (?), 27.9.2013 8:29

Zkušenost nemám. Ten obrázek v kolečku je tam pro srandu, nebo jste něco v manuálu přehlédl. Sám bych takovou nádobku potřeboval. Kde se prodává, nebo je to součást dodávky. Ještě lepší by bylo, kdyby to mělo zahnutý sosák pro snadnější přelévání do nádržky stroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 9.10.2013 8:00

Manuál k tomu nebyl a koupíte to v husce nebo stihlce, jinak na netu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika