Ochranné pomůcky protipořezové



host - 5.102 (?)
11.11.2013 18:57

Jako profík co už něco pokácel a nařezal bych Vám do začátku doporučil značku Profesional-Plzeň. Kožené boty jsou za 2300kč a kalhoty tuším za 1300kč. Helma od Husqvarny je opravdu super. Já mám všechno od Stihlu, ale helmu Husqvarna. Nejdůležitější je pracovat v klidu a s rozvahou. Helma je číslo jedna. Chrání hlavu před pádem haluzí, před kousky odletujícími od řetězu rovnou do obličeje a pomůže aji když např. přeříznete ohlej stromek a ten Vás mlaskne přes hubu :-). Číslo dvě jsou boty. Při práci v lese v takovém terénu musíte mít nohu pevnou a říznout si do špičky je vcelku běžná věc.Samozřejmě to není na každodenním pořádku, ale čas od času se to stane. Většinou se poškodí jen kůže na špičce boty. Osobně kupuji boty od této firmy s Gore-tex vložkou za 3800kč a max. spokojenost.  Číslo tři jsou kalhoty. Nejčastější úraz je prořízlá kůže na přední straně stehna, když o ně opřete pilu na které se dotáčí řetěz. Toto je běžný úraz samovýrobců palivového dříví, kteří chodí do lesa v riflích.Určitě neváhejte a aspoň tyto tři věci si pořiďte. Špatné nejsou ani antivibrační rukavice. Takže hodně štěstí a ať se Vám úrazy vyhýbají...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 115.106 (?), 11.11.2013 18:41

Kupovat si antivibrační rukavice na pilu 435e jsou vyhozené peníze, ta pila žádné vibrace nemá, nehledě na to, že se s nima nedá pracovat, pila se ještě jakž takž drží dobře, ale když beru špalky, kloužou. Nepoužívám je, jsou naprd a na 435e lautrem. Mít na sobě v létě teplé oblečení to bych taky nedal, člověk se v tom potí jako prase a v botách také, profíci co dělají se 4KW pilama je přes léto taky nenosí. Měl by jste si najít jiný koníček když se bojíte 435e.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.102 (?), 11.11.2013 18:57

Jako profík co už něco pokácel a nařezal bych Vám do začátku doporučil značku Profesional-Plzeň. Kožené boty jsou za 2300kč a kalhoty tuším za 1300kč. Helma od Husqvarny je opravdu super. Já mám všechno od Stihlu, ale helmu Husqvarna. Nejdůležitější je pracovat v klidu a s rozvahou. Helma je číslo jedna. Chrání hlavu před pádem haluzí, před kousky odletujícími od řetězu rovnou do obličeje a pomůže aji když např. přeříznete ohlej stromek a ten Vás mlaskne přes hubu :-). Číslo dvě jsou boty. Při práci v lese v takovém terénu musíte mít nohu pevnou a říznout si do špičky je vcelku běžná věc.Samozřejmě to není na každodenním pořádku, ale čas od času se to stane. Většinou se poškodí jen kůže na špičce boty. Osobně kupuji boty od této firmy s Gore-tex vložkou za 3800kč a max. spokojenost.  Číslo tři jsou kalhoty. Nejčastější úraz je prořízlá kůže na přední straně stehna, když o ně opřete pilu na které se dotáčí řetěz. Toto je běžný úraz samovýrobců palivového dříví, kteří chodí do lesa v riflích.Určitě neváhejte a aspoň tyto tři věci si pořiďte. Špatné nejsou ani antivibrační rukavice. Takže hodně štěstí a ať se Vám úrazy vyhýbají...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 179.204 (?), 11.11.2013 17:22

Určitě doporučím protipořezové kalhoty s laclem, vlastním je od značky Proles a jsou supr, na to domácí krájení nemá smysl kupovat ty nejlepší pro dení dřevaře.Přilba je základ ale nekupujte si ty nejlevnější doporučuju Stihl Extrem sice otrochu dražší ale hlavu si pak člověk už nekoupí.Ty boty, sám používám pouze pracovní boty s ocelovou špičkou a taky se chystám koupit si protipořezové od Stihlu sice 3500,- ale bez nohy to nejde.Blůza také užitěčná věc která Vás ochrání před třískama a odletujcím bordelem, stačí základní mám od Stihlu Economy plus a bezvadná na každou práci.A rukavice používám Protipořezové od Husqvarna ale mají jeden háček blbě se vnich drží madlo proto už poslední dobou používám obyčejné rukavice které bohatě stačí protože jenom magor bude dávát ruku k řetězu.

Snad jsem Vám poradil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.2 (?), 12.11.2013 1:10

Dobrý večer,

podělím se s Vámi o OP na JMP za téměř dvacet let praxe v oboru.Celé roky jsem nosil oděvy od Profesionalu Plzeň,protože jako bývalý zaměstnanec státních lesů jsem oblečení fasoval zdarma. Dříve to byly držáci, dnes tohle bohužel tvrdit nemohu. Dost se trhají. V současnosti jsem oblečený firmou Stihl v těžebním kompletu Economy. Kalhoty jsou velmi příjemné na tělo a druhým rokem používání zatím ani jeden sešiv, či záplata. Bunda má špatně vyřešené kapsy. Na mobilní telefon není dostatečně hluboká. Levá náprsní kapsa má zapínání na suchý zip a v prořezávkách máte za chvíli plnou kapsu jehličí. Boční kapsy nepoužívám. Husqvarna má kapsy na zdrhovací zip, výstražné logo a cena bund je stejná cca 1300 Kč. Příští týden přijde na prodejnu, tak bych si ji koupil a vyzkoušel. Kalhoty Stihl Economy cca 2100 Kč, Profesional od 1600Kč. Přilby jsme měli Stihl se kterými jsme byli spokojeni. Sedm roků jsem měl v prořezávkách přilbu Peltor. Výborná, ale bohužel, nic nevydrží věčně-síťka, plachetka,potní páska, hygienické vložky do sluchátek. Cena bez pár korun odpovídala nové přilbě. Koupil jsem Stihl Economy, protože jsem měl možnost srovnat i profi přilbu cca za 1600 Kč, tuším Extrem, která je dražší o 700 Kč. Economy má tvrdší "skořápku" a lepší sluchátka. Potní pásku a plachetku jsem si doobjednal cca do 200Kč. Mě taková přilba stačí, já netěžím a prořezávky dělám pár měsíců v roce a tam na Vás nemá co spadnout. Na těžbu máme harvestor. Má dobrá rada, pokud chcete dělat prořezávky, mějte na přilbě plachetku. Chrání Vás proti vodě, sněhu a hlavně jehličí. Kamarád má přilbu od Husqvarny a zatím jí zkouší. Rukavice mám antivibrační Husqvarna-zkouším. Dříve Stihl-jedna sezona -pila a křovinořez. Druhé rukavice mě vydrželi dva měsíce. Do bot několik tisíc nechci investovat. Mám odzkoušenou značku Panda. Před pár lety jsem si koupil do lesa Gore texky za 2800Kč. Vydrželi mě od dubna do září. Protipořezové návleky si nekupujte! Jsou stejně drahé-značkové, jako lacláče. Hlavně s pilou dávejte pozor a mějte vždy ostrý řetěz, protože tupý řetěz způsobil více úrazů, než ostrý!!! Roman-Lesnictví a dřevařství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.18 (?), 12.11.2013 8:37

Dobrý den,

 děkuji všem za příspěvky a doufám, že ještě nějaké budou :)

V první řadě bych chtěl napsat, že o pilu se starám tak jak servisák v HQ řekl a ještě co jsem načetl na tomto fóru. Tedy řetěz stále ostrý, přetáhnu jej po každé benzínové nádržce, lištu obracím, čistím od pilin po každé práci, kontroluji brzdu, řetěz, mazání atd... vyfoukám do čista - baví mě to.

Dále co se týká jednoho příspěvku výše - tak já se pily nebojím, ale mám před ní respekt a je mi úplně jedno jestli má 1,0 kW nebo 1,6kW nebo 3kW, protože všechny mě můžou potrhat tak, že už je jedno jaký má výkon. Proto mám respekt ze všech nástrojů, které mohou hodně ublížit (nejen motorovka, či cirkula). Pořezal jsem minulý měsíc asi 20kubíků a měl jsem jen brýle, ale vím, že náhoda je blbec a je dobré mít pasivní ochranu.

Na pasivní ochranu nespoléhám (jsem ze stavebního oboru a při kontrole staveb, dozoru apod rozhodně nemohu spoléhat na pasivní ochranu), nicméně je rozhodně dobré ji mít, protože při sebevětší pozornosti se může stát něco nečekaného, náhoda a je to.

Za odkazy na testy děkuji, nemohl jsem to tam najít. NJ už skoro neumím, ale nějak to přelouskám.

Takže to vidím na helmu, kalhoty a boty.

Helmu kupuji HQ Funkcional 

Kalhoty HQ Classic (zatím nad nimi přemýšlím, protože si mohu v prodejně vyzkoušet buď HQ classic nebo Professional) cena cca 1600,-

Boty zatím nevím, stále hledám (cenově a vzhledově jako Protipořezová obuv S3, CI, WR, SRC)

Roman - proč návleky nekupovat???

tupý řetěz nebezpečnější než ostrý - úplně to samé platí o kuchyňských nožích (samozřejmě o více věcech)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 56.206 (?), 12.11.2013 20:09

Dovolím si odpovědět za Romana: návleky nekupovat, když stojí stejně, jako kalhoty, které jsou pohodlnější (jedna vrstva místo dvou v případě návleků - nahý pod nimi nebudete, že?) a ještě kryjí i přední část hrudníku laclem.

A jinak - určitě neděláte špatně, že se jistíte ochrannými prostředky. Je to jako s pojistkou: když uzavřete pojistku pro případ požáru domu, taky nepočítáte s tím, že ho brzy podpálíte - ale stát se může cokoliv, že... Mne docela překvapuje, že někteří zkušení těžaři berou ochranu na lehkou váhu, když právě oni dělají s pilou (a výkonnou) dost často. Myslel jsem, že lehkomyslní jsou spíš staří pantátové s rádiovkou a ve vytahaných modrácích, co na rozklížené dřevěné koze porcují kulatinu div ne v důchodkách. Neříkám vybavit se na jednu soušku v sadu výstrojí za 30 tisíc, ale mít aspoň nějakou ochranu pro nepředvídaný případ určitě není marné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.204 (?), 12.11.2013 18:33

Zdrávím tě Romane chci si ted koupit tu přilbu Stihl Extreme ale zarazil jsi mě tím že se sítka je poruchová?Můžeš mi to přiblížit co všechno se na ni kazí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.219 (?), 12.11.2013 20:03

Na práci s pilou musím mít pevný boty s goretexem, sedí mi z nabídky českého Prabosu. V autě navíc obvykle i holínky,,  holínky by si minimálně ocel ve špici zasloužili.     Kaťata jsem si na práci s pilou pořídil dřív taky membránový. Jejich nevýhodou bylo, že v letě jsem se v nich potil jako prase, navíc vlivem oleje z lišty a pilin šla membrána poměrně rychle do háje. Dneska chodím ve festovních a pohodlných gatích z armyshopu. Upnutý dole, držící v pase umožňují dřep i předklon a aby v nich nedržela každá kudlibabka.   1-2 funkční trika, upnutá blůza, softshellu a flísu nahoře se vyhýbám abych piliny netahal až dom. Koukám aby na mě nic nevlálo a neplandalo.    Pro chvíle odpočinku nebo na cigáro mám teplou bundu obvykle někde poblíž. Rukavice nepoužívám, jen v extremech pracovní     Protože patřím mezi potiče, brýle pro mě nejsou, pro práci na zemi a špalkování pracuji se síťkou. Ta mi slouží i při práci na cirkuli a s křoviňákem. Při kácení přilbu bez pardonu, službu udělá každá která sedí. Jako hobék se obejdu bez špuntů i bez sluchátek     Základem bezpečné práce je pevný postoj, úchop pily a rozum v hrsti. Největší pozor je třeba si dat na věšáky, při zpracování hodně přepákovanýho a napruženýho dřeva a při práci s pilou nad úrovní ramen.     Pro práci s hobby pilkou nepovažuji neprořez za to nejdůležitější.     jc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.2 (?), 13.11.2013 0:01

Dobrý večer,

otázku vám odpověděl pan 56.206 správně. Jenom doplním, že návleky jsou vhodné na krátkodobou práci s JMP. Např. rekreační práce kolem domu, nebo mají využití při dřevorubeckých soutěžích. Např. v Timbesportu je chlapi používají, protože jednotlivé disciplíny jsou krátkodobé. Další věc, za čas z Vás budou spadávat a můj názor i pána výše jmenovaného je ten, že lacláče jsou lacláče a hlavně vám netáhne na záda a ledviny, což je pro vaše zdraví určitě to nejdůležitější, pominu-li, že vám zachrání nohu, pokud se říznete "normálně". Na lacláčích oceníte kapsy. Nedoporučuji v náprsních kapsách mít kombi klíč k pile. Za čas klíč kapsu roztrhá a nemluvím o vzkáze, pokud kalhoty s klíčem hodíte do pračky. Co se týká praní protipořezek, počítejte s tím, že pořádně uschnou minimálně za dva dny kvůli vložce. Bunda uschne hned. Tento poznatek s váma sdílím, protože kamarád si návleky koupil a časem si je nechal našít do obyčejných dílenských lacláčů a dobrý! Při práci s JMP doporučuji nosit funkční dražší termoprádlo. Já nosím Moiru. Nemusíte se k pile moc oblékat. Moira vás zahřeje a pot bude vsakovat do bavlněného, nebo flanelového oděvu. Funkci termoprádla zde popisovat nebudu. Pokud budete s pilou řezat v létě, doporučuji do auta mimo dostatku vody k pití přibalit několik triček na převlékání. Pokud to počasí dovolí převlékám zpocená trika po každé vyřezané nádržce. Věřte mi, nebo ne záda mě nebolí. Osobně bych v jednom mokrém triku nevydržel v lese celý půlden.

Pro pána 179.204:

Pravděpodobně myslíte přilbu Special. Omlovám se, nesrovnával jsem Extrem, který Stihl pro letošní sezonu nenabízí, ale profi Special. Vím, že náhradní díly pasují na Peltor, pravděpodobně mi kamarád objednával z dražší Stihl profi přilby, která měla elipsovitou mřížku s kovovými většími oky. Cena v té době obouch přileb byla podobná. Výhoda nových Stihl přileb jsou menší oka v síťce. Párkrát se mi na Peltorce stalo, že mě malá pilinka prolítla skrz mřížku do oka. Co bylo a je slabostí stihláckých sítěk je ten, že jsou z měkkého plastu a prasknou. U Peltorky se mi drátky trhaly od síťky. Stihlácká mřížka se ráda vysouvá úplně z držáku. Tomu jsem zabráni šroubky na konci síťky. Víte, všechno má své klady a zápory. Je to jako jezdit na benzín, nebo naftu. Z vlastní zkušenosti bych se Peltorky nebál. Profi přilba se pohybuje kolem 1500Kč, jako u konkurenčních značek. Roman-Lesnictví a dřevařství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
karel73 - (7) - 169.121 (?), 19.11.2013 0:33

Dobrý večer, já používám přilbu HQ, protože se mi snadněji oproti Stihlu zaklapávají sluchátka na uši a je mi celkově pohodlnější, kalhoty mám od Profesionalu, ale jsou již dost odrbané a z tohoto důvodu a také kvůli schnutí půjdu ještě do jedněch na vystřídání zkusím buď HQ, nebo Stihl podle toho, co kde půjde vyzkoušet. Boty mám kožené Elten protipořezové a jsou fajn, ale vidím to i na koupi gumovek - také protipořezových, právě kvůli mokru. Žádnou "Ameriku" jsem vám zde neobjevil, zvlášť po hodnotných předešlých příspěvcích, ale aspoň vidíte, že se dost lidí na kombinaci - přilba, protipořezové kalhoty a též boty, docela shodne. Tvrdím jednu věc a to, že je tato kombinace možná pro někoho až moc, ale nikdy neděláte s pilou ve stejných podmínkách a pokud se sejde špatné počasí, únava a ještě k tomu to, že děláte v nějakém hustém porostu, tak vám nějaký ten ochranný doplněk rádoby navíc může být najednou dobrý. Někdo přísahá na špunty s brýlemi - no, asi nedostal do ksichtu ničím větším než pilinou, nemluvě o nějaké větvi shora,  někomu stačí pevné kalhoty - a vzápětí přizná, že si je líznul pilou, ale jen proto, že to tam prý bylo jak v džungli. K... a, a kdy jindy, kromě jiného, by měl mít ty protipořezové kalhoty, než při práci ve svahu v "agačině"! To trochu nepobírám, ale je to každého gusto. Vždyť ne všechny kalhoty jsou neohrabané a je v nich horku, těch typů je tolik, že si vybere snad každý. Rukavice asi nebudou tak nutné, záleží na osobních preferencích, spíš je víc než vhodné mít v nějaké kapse v blůze nějakou malou lékárničku (o obsahu se může též podebatovat, bylo by zajímavé, co kdo tam má). Sice je to pořád dokola, ale proč si to nezopáknout, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika