Nejlevnější řetězová pila



host - 18.208 (?)
19.4.2008 10:01
Odpověď pro andy. Asi s neznalosti uvádíte mylné údaje.Značka HECHT má po republice 54 servisních míst a více jak 100 prodejních míst.kde vám většinou opravu zajistí.Po mých zkušenostech s pilou HECHT 945,jsem žádný servis zatím nepotřeboval a pila šlape bez problémů.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 34.50 (?), 18.4.2008 20:31, zobrazeno: 13198x

Dobrý den, potřebuju koupit nějakou pilu na jarní řezání stromů na zahradě (500m2).Chtěl bych jenom tu nejlevnější, protože s ní budu řezat 1-2x ročně.Co říkáte na tyhle:

El. řetězová pila Hecht 1840 - 1 542 Kč

Motorová řetězová pila Hecht 939 S - 2 909 Kč

Co by jste navrhovali vy???

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.79 (?), 19.4.2008 3:29

musíš sa rozhodnúť či chceš pílou rezať alebo chceš byť majiteľom píly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.138 (?), 19.4.2008 6:08

Vážený pane. Ten majitel zahrady je rozhodnutý si koupit pilu, kterou zcela evidentně bude minimálně používat. Proto nepotřebuje nic profesionálního. Jsem přesvědčený o tom, že nějaké vysmívání nebo urážení není na místě. Ještě nedávno jsem vlastnil pilu SOLO, která mě však byla ukradena. A protože už nepracuji s pilou tak intenzivně jako dřív, další jsem si koupil právě značku HECHT, konkrétně 945 i s kufrem. Cena naprosto humorná, ale šlape jako hodniky. Zrovna předevčírem zpracovala velké větve jasanu, který jsem ořezal. Po zimě jsem jen dolil benzín a olej a bylo vymalováno. Na potřebu toho pána je to dobrá volba. Osobně bych volil benzínovou, protože se někdy může hodit její mobilita. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 19.4.2008 8:32
Pro tazatele: Nepíšete o jaké stromy se jedná, předpokládám, že nějaké ovocné (sad?). Rozmyslete si několik věcí. 1. kdo vám bude pilu servisovat. Značku hecht vám v žádném specializovaném servisu nepřijmou, takže pokud vám nevadí pilu při poruše někam posílat a počkat si, či zda jste natolik manuálně zručný, abyste si základní věci opravil sám, tak není problém. 2. budete opravdu vždy řezat jen stromy (stromky?) ve své zahradě, nebo se občas nachomýtnete k nějakému statnějšímu dřevu? 3. výběr, zda elektrickou nebo benzínovou je víceméně na vás. Každopádně elektrická je mnohem tišší, je o půl kg lehčí a konstrukčně jednodušší, ale zase má menší akční rádius a proplétání s kabelem mezi stromy nemusí být vždy šikovné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.208 (?), 19.4.2008 10:01
Odpověď pro andy. Asi s neznalosti uvádíte mylné údaje.Značka HECHT má po republice 54 servisních míst a více jak 100 prodejních míst.kde vám většinou opravu zajistí.Po mých zkušenostech s pilou HECHT 945,jsem žádný servis zatím nepotřeboval a pila šlape bez problémů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 120.31 (?), 19.4.2008 15:39

Já bych řekl že slušný servis vezme jakoukoliv pilu, jenom to bude trochu déle trvat než poshání potřebné díly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.77 (?), 19.4.2008 19:12

Týmto pílam sa nevysmievam, mám s nimi svoje skúsenosti.Viac ako 47 servisných miest? Rak mi visvetlite koľko stojí napr.zapaľovanie, piest,guferá, ložiská,štartovacia kladka, matica na kryt filtra, páka brzdy, nádržka,osadenie karburátora, membrány karburátora...   Každá z týchto položiek ak sa dá zohnať tak stojí my land.Niektoré z nich majú cenu takmer novej píly.  Tak potom aká oprava? Maximálne zoradiť karburátor, ak nepomože tak kontajner.  Musím povedať že sa to oplatí.  Ten konzum mi lezie na nervy.

P.s. Záruka sa vzťahuje na vady materiálu.Mám svoje skúsenosti s WERCO SK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 20.4.2008 13:51

Pro 18.208: Máte pravdu, to jsem nevěděl, otázkou zůstává, zda je to servisní místo nebo "servisní místo." Vysvětlím. Servis např. husquarny přijme pilu, prohlédne, opraví, seřídí, případně objedná díly, které nemá a opraví posléze. Pak je "takyservis" (a netvrdím, že to musí být nutně Hecht - neznám), který pilu přijme, a kromě výměny řetězu, lišty či svíčky opravuje stylem "my to pošleme." Pokud servis funguje na tomto principu, pak je to pouze lepší sběrné místo. Nicméně, známý si pilu této značky koupil v supermarketu, a přestože jedno takové servisní místo je o dvě ulice dál, byla pila poslána kamsi ku Praze a po třiceti dnech vrácena. Dokonce pán ze supermarketu byl takový pašák, že na dotaz, zda pila již přišla z opravy, opáčil, že přišla, ale podle zákona mají ještě týden lhůty, tak ať si přijde až poslední den, tedy třicátý. Už proto bych se rozmyslel, kde pilu, či jakékoliv jiné nářadí, koupit, bez ohledu na značku.

Ještě jedna věc. Kromě broušení řetězu, seřizování a oprav, chce celkem často někdo ze sousedů či kolegů radu s koupí motorové pily. 90 % z nich chce pilu, se kterou by 2x ročně seřezal pár krajinek do kamen (tedy co nejlevnější) a 80 % z nich ve finále kácí a metruje kubíky dřeva denně (byť nárazově. De facto chtějí často pouze potvrdit, že ta, co si vyhlídli, a která je za cenu lepší rámové pily, je ta pravá. Nikdy to nedělám, případně doporučím (už z pudu sebezáchovy) něco "použitelného" a naddimenzovaného požadavkům. Výsledek často bývá původně vybraná a zakoupená pila, která se samozřejmě zastaví či poškodí na první várce něčeho, na co není stavěna, nebo je uštvána něčím, co tazatel mylně považuje za pár krajinek 2x ročně. Pak nastává hrozné divení, že pilu supermarket neopraví ani nevymění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika