Motorová pila Stihl - Husgvarna



host - 22.151 (?)
18.9.2008 8:54

Take vybiram pilu. Potrebuji neco jednohucheho spolehliveho na dlouha leta, uvazuji mezi Stihl 270, H 55 (nebo H445e). Puvodne jsem mel vybranou Jonsered 2145S, ale v prodejne Husqvarny mi ji rozmlouvali, ze pry ma umely kryt karteru. Proto bych se rad zeptal zde zasvecenych, jak to vlastne je s tim karterem. Jaky je v tom rozdil, co dele vydrzi. Diky za kazdou radu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 44.13 (?), 15.9.2008 16:26

Rád bych se zeptal pánů J.S. a R.B. zda by mi mohli dát pár informací. Mám starou pilu Husqvrna S 180. Protože nedávala jiskru díky nulovému odtrhu, musel jsem ho zvětšit. Tím se mi změnilo nastavení předstihu. Chtěl bych znát hodnoty jak odtrhu tak předstihu pro tento motor. Zatím jsem odtrh nastavil asi na 0.25 - 0.30 (nevím jestli to není moc) a předstih při zdvihu 31 mm na 1,7 mm což je 27° před horní úvratí. Nemám žádné zkušenosti s dvoutaktními motory (poslední co jsem seřizoval byl Trabant před 40ti lety a na to jsem měl přesný návod), prosil bych tedy ještě o jednoduchý návod na seřízení membránového karburátoru a hodnotu poměru palivové směsi abych jí moc neublížil. Pila je jěště dobrá, má slušnou kompresi a spojka na řetězu taky neprokluzovala. Děkuji za informaci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 15.9.2008 17:11

Tohoto veterána uchovávejte jako zlatý pohár, to byla SUPERPILA! Odtrh jsem vždy, stejně jako u motocyklů dělal na cigaretový papírek a předstih, než najdu návod s daty, udělejte zhruba tak, že desku přitáhnete šroubky asi v půlce těch oválných otvorů. Samozřejmě před HÚ. Jak vyhrabu archiv, ihned to tu máte.

Takže povedlo se a dřív. Zdvih motoru je 36mm, vrtání 52 mm, obsah 77ccm. Max. otáčky 7200/min.,  bod zážehu 24 st. před HÚ, tj. kdy pustí papírek kontakty, odtrh 0,3-0,4mm, ten upravuji dle "vyběhanosti" motoru, zap. svíčka Oregon/Brisk P17, může být i PR17Y vzdál. elektrod 0,5mm, odtrh magnetu 6-9mm. Odtrh přerušovače a předstih lze jednoduše odstranit demontáží přerušovače a montáží náhradní kostky, uvedena ve vlákně o STIHL 041AV ! Pozor na hadičku mazání z nádrže k čerpadlu, pod výfukem, nelze lehce nahradit a replika není! Mazání ložiska řetězky lze šťouchačkou středem klikové hřídele.

Nastavení karburátoru - šroub L zlehka utáhnout ve směru hod. ručiček, povolit o jednu otáčku v levo, šroub H zlehka utáhnout ve sm.hod. r., povolit o 3/4 ot. v levo. Šroub T  - otvor v horním krytu od zadní rukojeti v levo- nastavit tak aby pila na volnoběh nezhášela, ani se netočil řetěz.  Toto je základní nastavení, při karburátoru a celé palivové soustavě v naprostém pořádku, samozřejmě čistý filtr vzduchu a paliva , motor zahřátý a perfektně seřízené zapalování nebo namontovaná kostka. Šroub L má vliv na volnoběžný chod a musí vykazovat tzv. efekt U, to znamená z 1 utahuji opatrně v pravo, až začne motor zhášet, vracím se zpět na 1, motor zvyšuje otáčky, přejdu 1 a povoluji v levo až začne zhášet. Vrátím se na nejvyšší otáčky a povolím asi o 1/8 v levo. Doladím šr. T. Šroub H - maximální otáčky - opět najdu nevyšší ot. a mírně povolím o 1/8. Motor by měl začít tzv. čtyřtaktovat.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.13 (?), 16.9.2008 11:48

Děkuji za opravdu excelentní odpověď. Potěšil jste mě svým hodnocením. Náhradní kostku do pily dávat nebudu, protože zapalování funguje, kontakty jsou netknuté a pro moje občasné použití (jednou za rok pár hodin) musí vydržet dalších 30let. Pilu jsem před lety koupil za pár korun vlastně jako vrak s čtyřmi přetrženými silentbloky, takže motor visel jenom na dvou. Hadička na mazání o které píšete byla uříznutá. Byl tam jenom sací košíček s kouskem hadičky. Musel jsem tam udělat duralovou olivku a nasadit na ni kousek hadičky jako kolínko. Stejný problém byl i s hadičkou na benzín. Silentbloky jsem si nechal upéct. O víkendu se pokusím ji seřídit podle vašeho návodu. Předpkládám, že směs by měla mít poměr 1:33 nebo by stačilo 1:40? Doufám, že se mi vše podaří a jenom kdyby nastal nějaký pro mě neřešitelný problém, bych se potom pokusil vás požádat o osobní kontakt. Zatím ještě jednou děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 16.9.2008 17:50

Pardon, na směs jsem zabudol, to ten němec, tuším nějak od A mu říkají! Výrobcem doporučený je 1:25, pokud dáte kvalitnější olej, než M6A, stačí 1:33-40 bohatě. Kvalitní oleje API TC bych nedoporučoval, nevíte co je uvnitř motoru za nános karbonu! Hadička paliva a silenbloky jsou k dostání v replice.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.225 (?), 16.9.2008 22:44

Vy A. rozhodně nemáte, jak jsem to tady pročítal v oblasti motorových pil jste chodící encyklopedie. Ještě jednou díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 22.151 (?), 18.9.2008 8:54

Take vybiram pilu. Potrebuji neco jednohucheho spolehliveho na dlouha leta, uvazuji mezi Stihl 270, H 55 (nebo H445e). Puvodne jsem mel vybranou Jonsered 2145S, ale v prodejne Husqvarny mi ji rozmlouvali, ze pry ma umely kryt karteru. Proto bych se rad zeptal zde zasvecenych, jak to vlastne je s tim karterem. Jaky je v tom rozdil, co dele vydrzi. Diky za kazdou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 94.115 (?), 18.9.2008 10:20
H55 osvědčený model, starší konstrukce MS 270 modernější konstrukce, výkonově a váhově jsou si podobné, neuděláte chybu ani s jednou, nyní obě v akci za podobné peníze, navštivte obě zastoupení a vyzkoušejte co vám lépe sedí v ruce, a vezměte při rozhodování v úvahu vzdálenost do servisu HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 18.9.2008 13:36

Dobrý den, osobně bych vámi uvažované modely seřadil asi takto - HQ 55 = STIHL MS270, HQ 445e, Jonsered 2145. Jak napsal HH, HQ55 je sice koncepčně starší pila oproti MS 270, mají však obě kovové skříně motoru a vycházejí z osvědčených modelů. HQ 445e je moderní vývojová řada, po stránce splodin, motor má předvýplach čerstvým vzduchem, usnadnění startu dekompresním ventilem a tzv. ergostartem, což je dvojí pružina startování. V ruce jsem ji zatím neměl a tak praktická zkušenost = 0. Beznářaďový systém napínání řetězu a další novinky. Je to však novinka! To znamená nevyzkoušená českým člověkem! Jonsered 2145 je jinak obalená, stará HQ 45. K té není co dodat. Obě však mají plastovou spodní část klikové skříně a pokud dojde k zadření ložisek kliky, dochází většinou k poškození sedel ložisek a destrukci dílu za několik tisíc korun! Správně HH připomenul zásadu výběru dle solidnosti a vzdálenosti prodejce a servisu. Upozorním jen na jeden detail u ST a HQ55, rám brzdy je u HQ zachycen jen v jednom místě a při prořezávání stromů a odvětvování, dochází často k jeho odlomení, což jsou další náklady navíc! Technická data neuvádím, neboť jistě máte katalogy již nastudovány. Po praktické stránce se přikláním ke STIHL MS 270, případně k její novější sestře MS 280i, což je stroj se vstřikováním paliva.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.39 (?), 28.1.2009 23:16

Mam Stihl ms 280 už čtyři roky.Využívám ji na kácení, odvětvení a pořez palivového dřeva.Každý rok asi 30 metrů které řežu na špalky.Nikdy jsem ji ještě neměl v servise! Naprostá spolehlivost! Dnes kdybych si měl vybrat, tak ms 280i.Stačí udržovat v čistotě, stihl olej a s každým novým olejem novou svíčku NGK.Mimo to mám křovinořez stihl (řada 80) taky naprosto spolehlivý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.2 (?), 12.4.2010 19:21

ahoj motorová pila husqvarna H445E je hroznej kýbl! nařezal jsem s ní sotva 10m do metrových polen a pořád závady! benzín z ní teče věčně nestartuje otáčky v háji no masakr.a ještě větší masakr když jsem jí nosil se závadama v budějovicích do opravy! prodejna na pražské u budvaru=tragedie! nepíšou to do záručáku odbejvaj vás výmluvama, nevrátí vám poškozený věci natož protokol o opravě, a všechno trvá a trvá a trvá! jestli chcete někdo řezat tak než tenhle sráč je lepší koupit lupínkovou pilku a nařežete víc.Momentálně mam na 5té záruční opravě přes měsíc a nikdo se mi neozval.zítra na ně vyrážim-jsem zvědavý co mi poví slavní Husqvarňáci.NEDOPORUČUJI!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika