Motorová pila Oleo-mac



host - 50.208 (?)
12.3.2016 17:52
A ještě zkontrolujte gufera. Stačí, aby motor přes gufero trochu přisával falešný vzduch a nenastartujete a nebo velmi obtížně. Směs správně obohacená sytičem, jiskra jako blesk, svíčka vyměněná a start ne a ne. Komprese ok. Falešný vzduch sníží zápalnost směsi. Výměna netěsného gufera, pila chytne na poprvé a drží otáčky, bez zvyšování vlivem ochuzení směsi. Příznaky se liší netěsností gufera.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44   
                  
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 10.3.2014 21:45

Tak tohle je podle mne pěkná smyšlenka, nikde tu není zmíněn typ pily (když je tak slabá) a že bych byl takový hlupák a dal někomu čtyři kila za práci kterou neodvedl?Po pravdě řečeno si myslím, být vámi hledám chybu u sebe.Těch pilek od OM mi pár rukama už prošlo a že by to byla taková hrůza jakou zde popisujete říci nemohu.Nejsou to špičkové pily, ale svou práci odvedou, to že je sevis špatně seřídí, ještě neznamená, že by byly špatné.

Pokud si děda koupil to nejslabší od OM (aby měl dobrou cenu),tak je opravdu na místě srovnat to s Husou která má víc jak 3kw! Tady mi to od vás příjde opravdu velice neseriózní! Pokud pila při přidání plynu má tendenci zhasnout, stačí mírně obohatit směs šroubem (H) na karburátoru, otočit v protisměru hodinových ručiček (cca o 1/4 otáčky).Základní nastavení dělám na ponku, zbytek seřízení v řezu, pilu vždy odskouším přímo při práci, jinak nejde k zákazníkovi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.140 (?), 12.2.2015 11:33
Dobrý den, uvažuji jestli oleo -mac GS 440 nebo Stihl MS 211, nebo raději MS 231, ale Vaše zkušenosti s MMouthfildem a jeho servisem mluví za vše. Snad by mě jedině přesvědčilo, že v Brně mají mít tento víkend v Mouthfildu 50% na vše!!! Co Váš názor?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.74 (?), 22.3.2015 15:34

Pilu Oleo-Mac 952 mám 10 let a řeže bez problému! Dobře se oni starám, pouze originál olej do benzínu, dobře nabroušený řetéz a taky je důležité mazání řetězu a pravidelné čištění pily.Ze servisem nejsou problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.19 (?), 2.5.2015 10:33

Dobry den vsem.Nedalo mi to a take napisu svou zkusenost s pilou OM a servisem jine znacky.Pripravuji si rocne asi 20 m3 dreva.Zacatky jsem travil s Mccullochem 4-20xt.Po nauceni se s timhle mrnavym ac tezkym nezmarem jsem koupil za par kacek vyslouzilou OM 947 rok 2003.Byl lehce liznuty pist, tak jsem ji dopral a koupil novy(neorigo)...Pila rezala oproti predesle, ktera byla vykonove samozrejme jinde... byla to opravdu hobby pilka, jako das... Jenze po roce prasknul pistni krouzek a sekl se o prepousteci kanal z kliky nad pist... No rejha ve valci a pist samozrejme ko.Investovat do valce a pistu nebudu... Dal jsem ji v krabici do kouta... Sobota odpoledne zaklineny strom jsem dorezal pujcenou H. 236(nesmejte se ;-)) a co ted... zrovna 15 000kc na slusny zelezo nemam a co ted... Si rikam ta 236 to dorezala a je lehoucka..Na slabsi prumery a odvetveni je super...5000kc jsem mel a o o jete pile uz jsem nechtel ani slyset... takze jsem si v sobotu na e-shopu rezervoval trpaslika 236 s tim ze prez leto nasetrim a koupim k ni zas velkou pilu a v klidu se rozhodnu co a od koho to bude.Takze jsem vyzvedl v nedeli rano H 236 a hura k rozdelane praci... Co to???Vibrace jak hrom... Po skusenostech s kolegovou 5 let starou 236kou vim ze to neni na miste... a rikam si..ani na tebe nesahnu Husqvarna je kousek(25 KM)Shrabl jsem z krabice tu Om 947.Nandal do ni puvodni lehce pridreny pist(samozrejme jsem ho zacistil) s tim az se rozkoci ted, tak ji rovnou vyhodim..Dorezal jsem co jsem potreboval a jeste funguje... Zpet k H 236...V pondeli rano ji vezu do Husqvarny..Sdeluji problem... Priznavam ze jsem trochu rozhorcen a rikam odbornikum zkusenosti s kamaradovou 236 a ze je to diametralni rozdil..Odpovedi: mate tupej retez... Ja: pane ta pila je nova a skoro nerezala, rizla 5x20cm prumer... Obsluha: tak kdyz nechcete poradit a jak tvrdite ze jste s ni nerezal a je od pilin... Uz jsem byl zoufalej a pripadal si jak starej pantata u Bedi co vzivote neporazil strom a sudla s tim jen vetvicky na jabloni..Ja: tak ji zkuste... po 3 vyzve jsme ji sli zkusit... Obsluha: Cim to proboha mazete..Ten balonek je cervenej (pan myslel primer) Ja: Mazu olejem Husqvarna a ten balonek je cerveny normalne..Kouknete se na vystavenou pilu zde u vas..Obsluha: to nejak huli... Ja.. je studena a jako novou jsem ji namazal 1:40(pracuji v servisu osobnich vozidel 17 let, takze nejsem uplnej trotl co se motoru tyce a vim ze pro zabeh je to rozhodne prospesne)Obsluha: to je zbytecny... S nikym jsem se nehadal a nechal jsem jim odborny prostor... Ta pila je zcela v poradku..co by ste chtel... mate to nejlevnejsi od Husqvarny... s velkym diky a omluvou ze se mnou straceli cas a slovi ze ji prodejci hodim na hlavu jsem jel domu..Dal jsem pilu na ponk a zacal ji v klidu prochazet... No prosim a zavada byla na svete ansolutne povoleny spodni pruzinovy silentblok... Dotazeno a zkontrolovano vsechno ostatni a ted maka ku spokojenosti... Zaver a ponauceni... 1. Kdyz koupite pilu na Eshopu, tak si doma udelejte poradnou seznamovacku s naradim(slusny servis to snad udela za vas v ramci predprodejniho servisu)Povazuji za mou chybu.. 2..Zklamani z jednoho stredoceskeho servisu... pri odchodu me jeste upozornili at tam s pilou nechodim a zarucni opravy uplatnuji pouze prez eshop... ponevac jsem si pilu nekoupil v siti Husqvarna... Tak nevim co to teda mam... vim ze je to z ciny..to chapu a ze cinan neutahl sroubek dobry... Zkratka jednani skvely... Premyslim nad Stihlkou 271,Husqvarnou 450 455.Nebo jeste Dolmarem, ale vim ze k nim si pro ni nepujdu... 3. Jsou pily Perfektni, Slusne a spatne... Subjektivne si myslim ze 947 od oleomacu patri ktem slusnejsim... Prisel jsem do styku s perfektnim pilou od Jonseredu..(nevim cislo... dotycny se zivi jako tezar)a neda na ni dopustit a muzu rict ze ac jako amater pizlar jsem v ruce snad nic lepsiho nemel... Stihl 260...taky parada a pro moje rezani bych rekl ideal, ale jiz se nevyrabi... Proto zvazuji 271... 4.Nesoudit zbozi dle nekterych servisu a pristupu v nich.  5.Nez neco koupit, tak rozhodne vyzkouset... otestovat a nespechat..Stavte se klidne u Bedi a riznete si tam parkrat a pak jedte k jinemu prodejci a zkuste jinou znacku..at to mate pekme v ruce a ne jedna baba povidala... Vyberte podle toho kolik s ni narezete..vykon a vahu... at se netrapi obsluha a ani pila... Nyni se chystam koupit pilu renomovanejsi znacky..At Huska, Stihl a nebo Dolmar... No a uvidi se...(nejhorsi je preci beda a oleomac ze?) 947 necham dozit a s klidem muzu rict ze nevym co se podelalo ze prasknul krouzek (zda neorigo dil, nebo jsem pochybyl nekde ja)ale rezala moc fajn a je fakt ze jsem ji koupil jako olitaninu od tesare..Chci si udelat sam objektivni nazor a treba rict jednou synovi treba hele Pila to je Stihl a nebo naopak... hele Neudelas chybu ani s jednou.. Tot asi vse preju vsem fajn pizlani a hlavne se tu nesezerte ☺... Vsecko jsou to ciste moje zkusenosti a subjektivni nazory a zkusenosti.. Michal Berny Z Bene

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.19 (?), 4.5.2015 5:56
Omlouvam se za diakritiku a haldu preklepu a chybek... Clanek jsem smolil na phabletu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 179.2 (?), 12.3.2016 9:20

Dobrý den, prosím o radu, pila nejde nastartovat. Jedná se o model Oleomac 940C, dnes koupený benzín, směs se na svíčku dostane(po vyšroubování je od benzínu a při roztočení motoru start. šňůrou je vidět oblak směsi z otvoru pro svíčku), zkoušel jsem dát jinou svíčku z pily Dolmar PS5000(ta je ale na odvětvování v těžkém terénu příliš těžká), svíčka dává jiskru, ale motor nenaskočí. Udělal jsem i základní nastavení karburátoru - H vyšroubovaný + 1 otáčku zpět, L zašroubovaný - 1 otáčku zpět, ale nic nepomáhá. Už i na podzim byly problémy se startováním, ale teď to už nejde vůbec. Co ještě zkusit, mám vymontovat a vyčistit karburátor)ještě jsem to nedělal??? Děkuji, Tomáš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.164 (?), 12.3.2016 10:02
Zkontrolujte dotažení šroubů na sání motoru, válce. Může být problém se zapalováním, zkontrolujte zkratovací vypínač, zda stále nezkratuje okruh zapalování. Odpojte vypínač a zkuste start.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.208 (?), 12.3.2016 17:52
A ještě zkontrolujte gufera. Stačí, aby motor přes gufero trochu přisával falešný vzduch a nenastartujete a nebo velmi obtížně. Směs správně obohacená sytičem, jiskra jako blesk, svíčka vyměněná a start ne a ne. Komprese ok. Falešný vzduch sníží zápalnost směsi. Výměna netěsného gufera, pila chytne na poprvé a drží otáčky, bez zvyšování vlivem ochuzení směsi. Příznaky se liší netěsností gufera.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  41,  42,  43,  44   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika