motorová pila homelit



host - 34.50 (?)
4.2.2009 16:15

Přesně tak jsem to chtěl říct, děkuji Miroslave..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 1.4.2009 15:36

Taky Radku, asi jste toho moc se STIHLem ve stejné třídě nedělal, jinak by jste nenapsal takový blábol! "... stejnou práci, ale o něco déle.", to bylo asi myšleno, že tu stejnou práci dělá tahle pila více roků, ne? Pokud ne, je vidět jaký jste "profesionál"! Základní modely STIHLu vydrží u tesařů více jak 10 let, HQ padají jak mouchy po 5 letech!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirokrto - (9) - 170.139 (?), 4.2.2009 16:10

Vlastnim pilu homelit XL starsieho roku vyroby.Kupoval som ju uz starsiu za ucelom pomoci v ovocnom sade.Bola to moja prva motorova pila.Zo sadu sa dostala aj do lesa a sam som sa divil co to dokaze a ako pomoze.Casom som si chcel kupit nieco novsie v bau-bau za cca 4000kc.Po velkom odradzani som od bau-bau upustil a dosetril do cca 8000kc a kupil hq 137e.Pre mna to bol skok smerom hore v lese nemam problem zo stromami priemeru 50-60cm svojho milacka mam vzdy vycisteneho, retaz nabrusenu.Mrzi ma ked tu citam ze tieto lacnejsie pily znackove alebo typu hom.par.a pod niekto podcenuje pre niektore slabsie miesta vkonstrukcii, len podla tech.parametrov.Asi vsetci znas by chceli pilu profi za min. 25000kc keby nato mal prachy tak tu nesonduje co a ako.Ale to by toto forum bolo potom zbitocne.Kazdy komu pila sluzi je na nu pysny a vazi si jej.           Zelam vela uspechov pri rezani vsetkym od bau-bau az po super profi.Miro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.50 (?), 4.2.2009 16:15

Přesně tak jsem to chtěl říct, děkuji Miroslave..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.2 (?), 4.2.2009 17:18

Na to ze ms 250 je farma som prisiel na oficialnej stranke Stihl. Je to tam delene na tri skupiny:

1. Lahke jednoduche pily pre osetrovanie pozemkov (hobby)
2. Pily pre polnohospodarstvo, zahradnictvo a komunalnu oblast (farma)
3. Silne pily do vykonnostnej triedy 6,4 kw. (profi)

MS 250 je prva v rade farma!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.78 (?), 4.2.2009 18:03
Dík, za vaše postřehy jenom jsem zapomněl napsat, že pilu potřebuji na občasné řezání kolem domu.Na těžbu, bychsi pořídil něco většího.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 4.2.2009 19:24

226.2 (?), 4.2.2009 17:18

 - To pak ale je farma i ten Partner 422 :-) - obsah motoru, délka lišty, ódy na kvalitu a schopnosti v popisu pily - to odpovídá farm pile ;-) Jasně, výkonem a provedením je to hobby pilka.    Jinak tyhle levné pilky nezahazuju (i když to tak vypadá), ale je třeba jasně říct, že jejich možnosti jsou opravdu pro hobby použití a větší zatížení je rychlá smrt...

248.78

Osobně jako malé pižlátko kolem domu bych bral: pokud je to v dosahu kabelu tak elektriku Dolmar ES 21xx (příp. v modré barvě od Makity), pokud benzín tak malou značkovou pilku - Stihl MS 180, 181, nebo něco podobného od Dolmaru nebo Sola. Cenově to o moc dráž nevyjde (než Homelitky, Partnery, Alka atd.), a kvalita je lepší - při správné údržbě to jsou pily "na furt"   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 4.2.2009 20:41

Pro Mira K. 170.139 - vy máte ještě skutečně PILU Homelit, vyrobenou a konstruovanou v USA, jedním z prvních výrobců motorových pil na světě! Stejně jako řada dalších, nepřežil do dnešních dnů! S poctivostí nejdál dojdeš, ale tak akorát za humna! XL je nezmar, stejně jako model 200, který byl vsazen do plastového obalu! Dnešní Homelit je jen značka, zakoupená Francouzi od John Deer a s tou vaší má společný pouze název! Takové drobnosti, jako zajistit čep olejového čerpadla proti vyjetí, zkonstruovat brzdu řetězu tak, aby nestratila funkci po pár hodinách práce a neblokovala řetězku, to jim nic neříká! K demontáži ol. čerpadla musíte rozebrat celý motor, přičemž často potrháte šrouby motoru a šrouby výfuku! Vyhřátá a pokroucená skříň motoru, stejně jako u většiny Partnerů, není nic zvláštního a jejich časté zadírání také! Víte, vím o čem mluvím, mám dovozce pár kilometrů daleko a několikrát jsem se spolu s ním snažil jejich zástupcům tyto problémy vysvětlit, marně!

Pro 226.2 - to, že Sténia dělí takto modely, neznamená ještě skutečné zařazení! To už je lepší dělení na STIHL.de, kde každý segment práce má svůj oddíl. Tak si představuji web značky! Vemte třeba MS 260, pro nás a vás první profi a ona je tam i u hobby! Toto dělení je prostě zcestné, dělit dle obsahu a výkonu je hloupost. Dělit na jednotlivé druhy práce, je rozhodně vypovídající víc o doporučení výrobce a zkušenostech v použití! Ano, hobby, farm a profi, jenže trochu jinak, hobby do 5 000,- Kč, farm do 12 000,- Kč a profi to ostatní. A rázem máte to rozdělení reálné. Bau bau je rozhodně hobby, nehledě na obsah a výkon. Netvrdím, že nutně šunt, ale stavbou a použitým materiálem, konstrukcí. Příklad - jednostranný rám brzdy, spojka ven, molitanový filtr vzduchu, to jsou konstrukčně dávno překonané prvky! Mnohdy se výrobce/dovozce holedbá použitím čerpadla paliva pro snadný start, jenže skutečnost? Ta je jiná, bez něj často ani neuvedete stroj do pohybu! Odpojíte čerpadlo a pilu prostě nenastartujete! Není schopna nasát palivo! Motory jsou osazeny karburátory s tak malou Venturiho trubicí, že to je na samé hranici! Ověřil jsem si to u Part. 421, osadil jsem ho karburátorem z HQ většího obsahu a jak šlapal! Spotřeba ještě lepší než dřív, rezerva výkonu dostatečná a přestal mu vadit i méně ostrý řetěz! Ta cena musí být nutně něčím vykoupená!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 4.2.2009 21:20

226.2  - To s tou stránkou Sténie neberte vôbec vážne. Oni to zatrieďujú podľa ročného obdobia. Ak si pozriete katalóg z minulého roku je MS 250 v kategórii "družstevníci a záhradníci" spolu s MS 290 a 390 čo sú stroje výkonom niekde úpne inde. V katalogu 07 a 06 je radená v kategórii ľahké kompakty spolu s MS 170 a spol. A v kat. z r.1999 potom v kategórii farmárske kompakty, všetko spolu od modelu 017 až po 039, teda od objemu motora od 30ccm do 64ccm. Takže ak sa budete držať zatriedenia podľa Sténie a jej vekovo dôchodcovskej stránky, budete mať s toho mišmaš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.2 (?), 4.2.2009 21:46

Asi mate pravdu o deleni Stihl,  no musim nesuhlasit s Radkom ze delenie na tieto financne skupiny je hlupost. To by bol moj cs 2145s profi 

Osobne by som rozdeloval pily do tych troch kategorii ale podla pouzitych materialov, kvalite, a v neposlednom rade aj znacke a vykone. (Ved blby Oleo-mac za 17.000sk nemoze byt profi oproti Husqvarne.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 4.2.2009 22:19

Ano, ale já jsem psal i o tomto dělení, to dělení je právě každé více či méně ošemetné! Dělení dle použitých materiálů, co to je? Kovové pily, plastové pily?  Jenže těch plastů je několik druhů a co teď? Každé dělení má subjektivní pohled a nikdy nevyhoví všem. Docela se mi líbí rozdělení na STIHL.cz a dál to neřešit, A) zemědělství a zahrada B) lesnictví, to je celkem přijatelné, tam je ta hranice celkem ostrá. Drobné prolínání se nevylučuje. Ty cenové           " chlívky " jsem myslel jako příměr!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika