Motorová pila do 5000kč



Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 239.96 (?)
11.10.2008 20:41

Promiňte, ale tohle mi připadá poměrně zábavné. McCulloch je značka koncernu Electrolux vyhrazená pro výrobky třídy "hobby". Tato laciná pila Vám, jak píšete, vydržela už 13 let.

Nevím, co víc byste od nářadí této třídy, které je navržené pro občasné použití, mohl rozumně očekávat. Podle mě se zkrátka pila přiblížila konci životnosti, nic netrvá věčně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 8.10.2008 21:17

Tak, tak smaží to sem po lodích, ani ne po kontejnerech. Jedna zelená, druhá červená a další třeba modrá. Každá jinou nálepku! Ale má to přeci jen jednu výhodu, dopátral jsem prodejce ND a sice bude mít Stihl ms 440 modré startování, ale kolega bude moci pána potěšit zase na pár dní, než se rozsype něco jiného!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.147 (?), 11.10.2008 18:16

Radku plně s Váma souhlasím.Mám od 95 roku doveženou pilu McCulloch 35 lištu řežu s ní jednou do roka palivo a po pár letech začala zlobit.Po rozebrání jsem zjistil, že některé díly byli vyrobeny v Mexiku a zbytek China. Pro všechny kdo tu na foru hájíte výrobky z číny, já už po těchto zkušenostech budu hodně opatrný od těchto asiatů něco kupovat.Nejen že jsou problémy z karburátorem, ale i štelování řetězu a to mě štve nejvíc, protože každých 15 minut musím lištu povolovat.Takže dobré zážitky a pevné nervy s pilou made in china.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Artpraktik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 19.30 (?), 11.10.2008 20:26

V Číne sa vyrábajú aj nekvalitné, ale aj vysoko kvalitné výrobky. Mimochodom, podľa auditov renomovaných firiem sa vyššia kvalita dosahuje v iných ako domovských krajinách. Prečo? Pretože riziko straty odberateľa je silnou existenčnou hrozbou. Ľudia sú ochotní pracovať presnejšie, viac a bez reptania. V západných krajinách je vysoký štandard požiadaviek zamestnancov,  vedomie zamestnaneckých práv a výhod. Asi by ste sa čudovali koľko súčastí špičkových zariadení je vo výrobkoch západnej proveniencie. Hodnotiť kvalitu výrobkov podľa krajiny pôvodu je úplne scestné. Meradlom môže byť skôr dostupnosť servisu, náhradných dielov, návod na obslubu, záruka, alebo povestná značka ktorá si ustráži kvalitu v Číne, Turecku, Poľsku tak ako aj v Čechách...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 11.10.2008 20:48

S tímto souhlasím. Kdo tím bude nejvíce poškozen, když použije do svého výrobku nekvalitní díl. Výrobce tohoto dílu - dejme tomu levného a nekvalitního - nebo ten, kdo má na obalu výrobku svoji značku. Proto solidní výrobce, pokud použije levný - třeba čínský díl svého výrobku, např karburátor, ale on může být značkový, ale pouze levněji vyrobený v Číně, tak to pro mě neznamená, že tím snížil kvalitu výrobku. Je to nutnost udržení konkurenceschopnosti výrobků.       

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 239.96 (?), 11.10.2008 20:41

Promiňte, ale tohle mi připadá poměrně zábavné. McCulloch je značka koncernu Electrolux vyhrazená pro výrobky třídy "hobby". Tato laciná pila Vám, jak píšete, vydržela už 13 let.

Nevím, co víc byste od nářadí této třídy, které je navržené pro občasné použití, mohl rozumně očekávat. Podle mě se zkrátka pila přiblížila konci životnosti, nic netrvá věčně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 239.96 (?), 11.10.2008 23:22

Koncern Electrolux (vlastník mj. značky Husqvarna) získal teprve letos na jaře právo prodávat svoje výrobky pod značkou "McCulloch" na trhu USA. Ve zbytku světa je pod touto značkou prodává už dlouho jako nářadí levnější (a tím v očích prosťáčka méně kvalitní) než nářadí se značkou Husqvarna.

Dál se o tom rozepisovat nehodlám, jsem pevně přesvědčený o tom, že vždy rozhoduje to, jak dobře nebo nedobře je ten který výrobek navržený a vyrobený a značka je pro mě při výběru až na posledním místě. Koho zajímá historie značky McCulloch, může si ji snadno najít Googlem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 12.10.2008 8:46

Se vším, co zde bylo napsáno, se dá víceméně souhlasit. Značka "Made in..." není rozhodující, rozhodující je skutečné provedení. Léty a praxí prověřené, renomované značky si rozhodně s Asijskou výrobou ostudu neutrhnou. Dokáží si uhlídat kvalitu a protože za ni ručí svou značkou, nedovolí ji kombinovat s levnou hromádkou kovu. Zarazí mne však fakt, že v nabídce zde opěvovaných Japonských výrobců se tyto "skvosty" nacházejí (viz. Zenoah-Komatsu a pod.), předpokládal jsem u těchto serioznost a ne snahu dostat značku do povědomí lidí přez levný šunt.  Pan Irša má pravdu, je to však o tom co jsem zde již několikrát napsal, značka přechází na nový model, linka je třeba vyměnit a tak se otevře továrna v Číně, dají se tam vlastní manažeři a linka produkuje dál. To je obchod pánové! Je to také o tom, že Asie si také, jako EU, chrání své trhy a stejně jako EU, uvaluje clo na výrobky dovozové. Ten probíraný Mac Culloch není zrovna dobrý příklad. Opravdu spíše "došlo", to znamená bude třeba ho zase "nabudit", dát do pořádku karburátor, mazání řetězu a další. Tady nejde o problém Čínské výroby, i oni si kvalitu docela hlídají. Problém je v těch Hechtech, KBS, KSB, Echo a dalších, jejichž značky najdete jen a pouze na stránkách "prodejců", případně na nějaké všeobecné stránce, jako je ta uvedená výše. Největší problém je však v těch plagiátech (HQ395XP, StihlMs440), to je Čínská specialita, daná jejich mentalitou.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.138 (?), 12.10.2008 8:47
Přiznejme si, že značka McCulloch není zas tak vyhrazena pro výrobky třídy hobby jak uvádíte a možná vám tyto stránky mohou být lhostejné, ale běžný občan ČR vidí, že McCulloch vyrábí veškerou kategorii mot. pil (a nejenom pil) které chrlí do celého světa a že prodal jednu svoji fabriku v Itálii Elektroluxu ho nijak nemůže ohrozit. Dnes pro běžného občana ČR není problém téměř cokoli koupit přes net a to třeba z USA. Není zas tak výjimkou, když přijde do servisu majitel pily McCulloch s kterou řeže palivo na topení bez větších problémů již 16 let. Pro pána 52.147, To byste si nemohl koupit nic, protože v každé Evropské značce jsou nějaké díly z Číny, pokud není vyrobená v Číně celá. Ve vašem Cullochu je pouze karbec (Zama) a nejčastějším problémem vámi uvedeným je používání nevhodně nabroušeného řetězu, což poznáte na hluboké drážce v řetězce, ale též to může být nedostatečným mazáním. Tento problém se většinou vyskytuje u hobbystů a to u všech značek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 12.10.2008 21:48

S tou řetězkou je to 100% pravda. Hobbysté někdy dokáží udiveně kroutit hlavou, jak je možné, že jejich verk netočí řetězem, když je tam proříznutá drážka do řetězky!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.138 (?), 12.10.2008 22:19
To jsem si doma nechal jednu řetězovku kterou obsluha rozřízla napůl. Drážka byla tak hluboká, že prořízla nejenom zuby, ale i ložisko řetězky a dokonce řetěz vytvořil drážku i do klikové hřídele. Obsluze jsem tenkrát řekl – vždyť to už delší dobu motor vrčel a řetěz musel stát! Odpověď- také se mi to zdálo nestandartní a proto jsem došel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika