Motorová pila do 5000kč



host - 97.194 (?)
7.10.2008 16:17

Poslyšte pane Radku, nedá mi to, abych se nezaptal. Nějaký osobní problém? Že se tak do pana Frantu směle navážíte? Každý přece nemusí kácet denně spousty kubíků a může být velmi spokojený s tím, co vlastní. Je to i můj případ, velmi podobný tomu pany Franty. I já vlastním pilu HECHT 945 a zrovna dnes mi zavolali z jedné továrny, kde jim zloději lezli přes plot po náletových dřevinách a tak je potřebovali pokáct. A pila, kterou vlastním šlapala jak hodinky kromě toho, že v závěru práce jsem trochu říznul do zarostlého plocháče železa, které jsem prostě neviděl. Je to pohodová pila pro ty, kteří nepotřebují se živit prací dřevorubce. A ještě něco. Jak uvádíte, Čína je skutečně Čína, ale už mají i svého kosmonauta. Ještě před pár lety se spousta lidí smála korejským autů a zanedlouho budou svá auta vyrábět i u nás. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 7.10.2008 15:12

Franto, 20 kubíků za dva roky, to není ani zaběhnutá do servisního seřízení. Pila je na řezání, ne na okrasu! Až uděláte 20 kubíků za půl roku, pak se chlubte. 20 kubíků je 40 prostorových metrů a že bere olše 50-55 cm? To kaprovka taky, takovou měkotu zvládne i STIHL MS 170 s 30cm lištou a hravě. Když si tazatel přidá 390,- Kč, tak ji může mít. Jedinou výhodu u Hechtu vidím v možnosti ji do konce záruky zdrbat a pak vyměnit za novou (bezplatně), pořád dokola. Čína je Čína, ať má značku jakou chce.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 97.194 (?), 7.10.2008 16:17

Poslyšte pane Radku, nedá mi to, abych se nezaptal. Nějaký osobní problém? Že se tak do pana Frantu směle navážíte? Každý přece nemusí kácet denně spousty kubíků a může být velmi spokojený s tím, co vlastní. Je to i můj případ, velmi podobný tomu pany Franty. I já vlastním pilu HECHT 945 a zrovna dnes mi zavolali z jedné továrny, kde jim zloději lezli přes plot po náletových dřevinách a tak je potřebovali pokáct. A pila, kterou vlastním šlapala jak hodinky kromě toho, že v závěru práce jsem trochu říznul do zarostlého plocháče železa, které jsem prostě neviděl. Je to pohodová pila pro ty, kteří nepotřebují se živit prací dřevorubce. A ještě něco. Jak uvádíte, Čína je skutečně Čína, ale už mají i svého kosmonauta. Ještě před pár lety se spousta lidí smála korejským autů a zanedlouho budou svá auta vyrábět i u nás. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.201 (?), 7.10.2008 17:06

Souhlas se Stanislawem - zakladatel vlákna se podle všeho nehodlá živit jako dřevorubec, ale občas něco uříznout nebo prořezat. Vysmívat se někomu, že pořezal za dva roky 20 kubíků je stejně blbé, jako zesměšňovat řidiče, který najede 10.000 km ročně (s přiblblými argumenty typu "to jáza měsíc nacouvám"). Prostě někdo řeže více, někdo méně. Někdo uživí profi pilu za 30.000,- a někomu bohatě poslouží Číňan z Tesca. Kdybych se živil v lese, určitě bych měl Husqvarnu, Stihla či Jonsered. Já ale pouze občas pořežu padlou starou třešeň či soušku dotaženou z lesa, a na to mi bohatě postačí právě ten vysmívaný Hecht 945 (koupený za 4.100,- včetně tašky, takže pozor na to, kde takovou pilu budete kupovat, např. v Tescu jsou nechutně předražené - za současnou cenu v píseckém Tescu by byla akční lehká Husqvarna). Zatím jede bez poruchy...           =pb=

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 7.10.2008 17:37

Chlapi, pardon, ale tak to v žádném případě nebylo myšleno. Mohu posoudit kvalitu stroje, pokud ho zatížím opravdu tak, na co je deklarován. Nechtěl jsem pana Frantu zesměšnit pro jeho 20 kubíků. Bohužel však to není množství na pořádné posouzení kvality.  Omluva!

Na druhou stranu, že má Čína kosmonauta mne v tomto oboru ani trochu netrápí. Že je to země neomezených možností se možná někomu líbí, mně ne. Užil jsem si těchto "možností" dost. Ale k věci, Čínská kopírka je nehorázná a nadělala už problémy nejednomu slušnému výrobci i u nás. Srovnávat Koreu a Čínu je úplně od věci. Korejci si nejprve aspoň koupili licenci a na ní se naučili, aspoň ti co tu možná budou vyrábět auta (za současné ek. situace to asi nebude tak jednoduché), Čína je prostě kopírák a ještě špatný. Než jsem je začal vyhánět od dveří, měl jsem jich několik na stole! Děkuji nechci!  Vezměte jen takovou věc, lišta 50 cm a obsah motoru 49 ccm!?? Který slušný výrobce by to namontoval? Na štítku jednoho "stroje" napsáno 6,5 kW a obsah 45,9 ccm? To jsou fyzikální zázraky v té zemi zaslíbené. Proč to zázračné zboží necpou svým lidem? Potřebují je nějak uživit a tak to prodávají za valuty! Nikomu svůj názor nenutím, jen uvažuji v jiných rozměrech. Pokud budu chtít levné zboží na chvilku, taky mi bude stačit asi Čína, bude - li se situace vyvíjet k větší zátěži, budu muset uvažovat racionálněji. Slavný výrok Henry Forda platí stále - " Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci!"

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.190 (?), 7.10.2008 17:55

Taky mám hecht945za 4500. Jsem sní velmi spokojený.Čína dělá komponenty do všeho tak bych se moc nesmál.Až budete starší a moudřejší tak pochopíte!!Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 7.10.2008 18:00

Martine, nevím jak starší je myšleno, moudřejší snad ano. Když si ovšem někdo plete Čínu a Hong Kong, Čínu a Tchaj Wan, pak o moudrosti není ani památky. Navíc značky jako Walbro, Zama a další mají v Asii továrny se svým vybavením a vedením!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.147 (?), 11.10.2008 17:58

Nic proti Vašemu názoru, ale taky to tak vypadá.China dělá vše ale na houby stejně jako Poland.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 8.10.2008 12:35

Nedá mi to a taky se do toho vložim ;-)

Franta vychvaluje Hecht 945 - pokud je spokojený, tak proč ne. Ovšem zhodnotit kvalitu a životnost moc nemůže, na to s ní má nařezáno moc málo - 20 kubíků je pila akorát po záběhu. Minimální spotřeba - to asi těžko, v porovnání se špičkou žere o hodně víc. 45ccm a výkon (papírový! Skutečný je možná jinde ;-) 2,8 PS - taky žádný zázrak. Takže Hecht je možná dobrý jako hobby pila za dobré peníze, ale kvalitní pila je něco úplně jiného - stačí porovnat s výkonově srovnatelnou hobby pilkou třeba od Stihlu nebo Dolmaru. Stojí sice jednou tolik, ale rozdíl v ceně odpovídá rozdílu v kvalitě. Tím Frantovi rozhodně neberu jeho spokojednost.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 8.10.2008 21:04

Martine, Franto a další. Nechci rýpat, ale podívejte se v pravo, na reklamní liště, je Neckermann. Ten HECHT tam nabízejí v jiné barvě a pod jinou značkou, jsou tam v jejich nabídce i dvě "zaručeně známé" HQ 395 XP nebo také STIHL MS 440, jako STARKE STGS45AS a pod ní KS 400B. Snad jen slepý nepozná rozdíl pouze v barvě a obě jsou "zaručeně" značkové! To RBK 5045, to už je mašina! 49,3 ccm obsah a výkon 2,2 kW, hmotnost - 8,4 kg! A všechny do 5 000,-Kč! Nechci vám vaše nadšení shazovat, to opravdu ne, ale pokud někdo vyrábí deset stejných pil a mění jen barvu a podle odběratele nálepky, asi to o něčem svědčí. Odpočítejte od ceny ještě clo na zboží pocházející mimo EU a vyjde vám skutečná cena! Myslíte, že evropští výrobci jsou opravdu takoví zlo..ji? Vím, že vám to na pás metrů paliva stačí, ale uvažujte! Ještě perla, dnes jsem měl v ruce karburátor Walbro, který uvádí Neck., Ten má do Walbra tak daleko, jako opice do miss World.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 8.10.2008 21:09

Teď jsem viděl Raptora - ne v Jurském parku, ale Hechta v jiném kabátě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika