lehká pila



luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.130 (?)
29.11.2007 8:47
Nejlehčí je oblouková.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 239.179 (?), 27.11.2007 21:04, zobrazeno: 85356x
Dobrý den, sháním lehkou pilu na prožezávku slabých stromků. Mám pilu Dolmar PS5000 a jsem s ní spokojen. Ale na slabé stromy je to zbytečně těžké. Koukal jsem se na něco kolem 4Kg. PS33 je 3.9kg, ale odpružení přes gumové silentbloky se mě moc nelíbí. Ale nevím, jestli je v této kategorii něco lepšího. Také nevidím rozdíl mezi PS33 a 340. Dále se mě líbí STIHL180, jak cenově tak hmotností a ještě SOLO636, ale ta je již těžší. Máte někdo zkušenost s lehkými pilami? Děkuji za každý názor. A.H.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.3 (?), 29.11.2007 8:42
Já bych do jiný (menší) pily nešel, když máte PS 5000 - vždyť to je lehká pila a je třeba si také zodpovědět otázku, jak často budete prořezávky dělat, aby se Vám koupě vyplatila. Pokud se tím budete živit a budete dělat zejména prořezávky, tak pak ano, ale pokud to potřebujete na občasnou prořezávku, tak bych to neřešil a radši pošetřil peníze na něco jiného. J.P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.130 (?), 29.11.2007 8:47
Nejlehčí je oblouková.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.204 (?), 29.11.2007 12:41
Dobrý den zkuste se podívat na Husqvarnu 334T je to pila speciálně pro péči o stromy, váží 3,5kg a má dobře udělané vyvážení. Cenu jsem nesháněl, protože je to spec. tak bude asi trošku vyšší ale zde je opravdu se rozhodnout jestli se tím živíte nebo ne. P.N.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.2 (?), 30.11.2007 22:12
Dobrý deň. K téme ľahká píla môžem poskytnúť moju osobnú skúsenosť. Túto mám zo strojmi Stihl ktoré osobne používam. V jednej svojej alternatíve uvádzate aj model S-180, nuž  a ja používam práve tento typ, trochu starší 018, 3,9kg, s 1,3 reznou súpravou Pico Micro. Mám ju od r. 2000 a používam ju do prerezávok, prebierok a do tenšieho dreva, na druhej strane musím priznať že v tomto roku dostala poriadne zabrať pri práci v tvrdom dreve - dub, hrab a buk a to aj s priemerom na kmeni cca 30 -35cm. Podľa počtu vyvezených ávii s metrovicou to bude do 200PRM v tomto roku. Okrem toho mám ešte trochu väčšiu S-MS 260 ale tá je nová práve skončila zábeh. Ale späť k malej pilke -dobre sa s ňou pracuje, je cítiť nízka váha a obratnosť, pri odvetvovaní, pri práci  v zložitom teréne, alebo  pri práci v úrovni pásu a pŕs. Uvážte ale či sa Vám oplatí mať doma dve píly. Uznávam že je to ideálna kombinácia - do tenčiny s malou ľahkou pílkou a do hrubšieho dreva s výkonnejším strojom. Ja sa tým ale živím takže v mojom prípade niet čo riešiť,dve píly potrebujem. S S-018 som spokojný je až neuveriteľne čo tento malý chrobák zvládne. Všetko má ale svoje ale. K mojím každodenným rituálom patrí po príchode z hory vždy vyčistenie stroja -hlavne vzduchový filter, celková čistota stroja, pravidelná kontrola čistoty oboch nádržiek, starostlivosť o reznú súpravu - kontrola opotrebenia,ostrosť. To sú bežné veci, ale Vy to pravdepodobne nebudete používať každý deň, takže píla nedostane pri občasnom používaní tak do tela. Tento rok som robil na nej generálku - nový valec, kľukovka komplet ložiská, ale neľutujem ani korunu, mašina si na seba zarobí a ak chcem mať spoľahlivý stroj musím aj investovať, zaslúži si to a odvďačí sa za to spoľahlivou prácou. Kamaráti s veľkými pílami iba krútia hlavou - "veď sa ti malo už dávno rozpadnúť". Tým chcem povedať že 70percent je to prístupe majiteľa k píle. Ale nemusíte kúpiť práve Stihl je v podstate jedno akú zavedenú značku použijete, dôležité je ako sa budete potom o ňu starať. Ja používam stroje Stihl a preto vám ponúkam túto moju skúsenosť s malou pílou.
Nech Vám to vždy dobre reže.
ARB.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 86.11 (?), 1.12.2007 9:48
Dobrý den, co takhle STIHL MS192C-E? Píšou o ní že váží jen 3,3 kg (bez PHM a řez. soupravy). Sice se mi zdá použitá konstrukce s ležatým válcem v dnešní době kdy se ve velké většině používá válec stojatý poněkud zastaralá ale třeba se mýlím - ta hmotnost je opravdu zajímavá. Zdravím J.H.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 1.12.2007 12:30
Ležatý válec není problém, je to hlavně z důvodu jiných konstrukčních možností.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.171 (?), 8.12.2007 19:18

Používávám Dolmar PS 400 - 1,7kW, 3,9kg, kovový blok. 7000,-Kč a nemám si nač stěžovat. Na prořezávání je ideální a občas jí i potrápím kácením masivnějšího stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 7.1.2008 12:21

Také jsem kdysi řešil tento problém. První byl Jonsered2050 za 17 000kč. Jedná se o plasták velmi neštastné konstrukce. Když pominu ostatní nedostatky, jen řetěz Ti spadne ve slabé prořezávce několikrát. Stihl026 je dobrá pila, ale ten výkon nic moc. Pro mě je ideální Husgvarna346xpg. Jako všechny maloobsahové pily je choulostivější. Ale pokud dobře seřízená nemá v lehkých pilách konkurenci. Perfektně padne do ruky, konstrukčně dobře řešená o hlavně ten výkon. Doporučuji kratší lištu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 7.1.2008 12:37

Můj názor je ten, že má velkou konkurenci, je třeba ale znát více značek při porovnání. PS4600S při přímém srovnání  - skoro stejný objem má vyšší výkonové parametry - 2,6kW/ 2,8Nm,např. digitální zapalování s omezovačem, ven řetězové kolo, konstrukční rezervu na 2,8kW, záruku i v profi provozu 2 roky. Tím nesnižuji Vaši spokojenost s HQ346XP.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika