Jonsered



host - 183.111 (?)
25.1.2008 8:19

Mohl bych použít Jonsered  670 Champ na manipulaci?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 183.111 (?), 7.1.2008 15:15, zobrazeno: 23354x

Máte někdo zkušenost s motorovou pilou Jonsered 670 Champ?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 7.1.2008 15:43

Klasická těžební pila na stejném konstrukčním základu jako H266XP,H268SP. Gumové tlumiče, klasická filtrace, velmi odolný typ. Protože je to starší pila, tak případnou koupi dobře zvažte. Nejen z důvodu momentálního technického stavu, ale současné srovnatelné modely pil mají nižší vibrace, jiné hladiny hluku, nižší spotřebu paliva. Pokud by se mělo uvažovat o takové pile, tak snad jen z důvodu menší intenzity požadované práce - je těžká,robustní, a proto spíš pro krácení a zpracování hlavně silnějšího dřeva. Jako univerzální - např. pro zpracování slabší hmoty ji nedoporučuji - zbytečně se nadřete a 66,7ccm honit na slabých průměrech není nijak ekonomické. To označení CHAMP je z důvodu vítězství na MS v dřevorubeckých soutěžích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.111 (?), 7.1.2008 16:23

Jakou délku lišty by jste doporučil na kácení silného dřeva u této pily?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 7.1.2008 18:25

Na této www.jonsered.ws/670625.pdf  máte pilu rozloženou na díly  - je to společné pro model 625, který má nižší výkon i objem motoru. Na těchto pilách se často používaly velmi krátké lišty, protože si to chtěla obsluha co nejvíce ulehčit(do probírek a prořezávek), ale pro motor to moc dobré nebylo, neboť takový motor potřebuje odpor, který vytvoří ostrý řetěz na odpovídající liště. Použitelná délka je 18"  - 28" - 45cm - 71cm. Je třeba mít správně nastavený karburátor, neboť se běžně seřizoval jinak do těžby a jinak do odvětvování a řezání slabšího dřeva. Na velké průměry není vhodné vyšpičkované nastavení, protože již klesá velmi důležitý kroutící moment - síla motoru se snižuje - viz. výkonové křivky spalovacích motorů. Nejvhodnější charakteristika je pohybovat se v okolí souběhu výkonu a kroutícího momentu . Délka lišty nemusí být větší, než průměr řezaného dřeva - viz. technika řezání MP, navíc delší lišta mění těžiště, zhoršuje se manipulace s pilou a zvyšuje se zejména při odvětvování nebezpečí úrazu. Velmi nebezpečné jsou časté změny délky lišty - tím se mění dosah vrcholu lišty. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.111 (?), 25.1.2008 8:19

Mohl bych použít Jonsered  670 Champ na manipulaci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 25.1.2008 8:56

Novou ano, použitou také, ale jak dlouho vydrží.......................

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 69.62 (?), 9.2.2008 17:01

Jestli tím myslíte: mám krb, na topení používám jen dřevo, tak ano. Je sice starší, ale na běžnou práci je nezničitelná. Mám podobnou, plus Husqvarnu 359G a používám zdatně obě. Ono totiž Jonsered je Husqvarna, takže se nebojte náhradních dílů. Moje Jonseredka je 12 let stará a teď jsem na ni kupoval pár dílů (brzdu, řeťezovku,...) a vše všude skladem, žádné objednávání. Jonseredka je dobrá volba za rozumné peníze. Ale, jak bylo psáno v předcházejících komentářích - je těžší. Ale žádnej extrém. Je to prostě dělník na hrubé zacházení. Když ji nebudete čistit, tak je ji to jedno. Asi tak. Předpokládám, že se ptáte, protože ji teď někdo prodává na aukro.cz. Jestli se cena vejde do 3 až 3,5 tis, tak ji berte. Jinak, jestli budete kupovat novou a budete chtít krátit rozumnou kulatinu tak do 4/8, tak si kupujte pilu farmářkou a ne profi. Farma je těžší, odmontování krytů není na jeden šroub, ale na dva, atp. Ale...je dělaná na to, že pobručí celej den a nebude ji držet lesák. Lesácká zvládne 15-20 let práce, ale s tím, že se generálkuje. I, II a i třetí generálka. Zase je lehoučká, snadno se šteluje (já si šteluju během dne, protože ráno je zima a odpoledne sluníčko, ...), rukojeť hřeje, atd, atd.. Ale chce to své. To mte jako dobrá auto, v kterám jedete a nic neřešíte - FARMA a formule 1-Profi, tam si během ježdění štelujete motor a tak.

Tak snad jsem vám pomohl.

Lesu zdar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.111 (?), 10.2.2008 6:43

Pilu jsem koupil jako novou v roce 1994. Chtěl bych ji používat na těžbu a na manipulaci silného dřeva. Mám svůj les. Máte-li někdo zkušenost s touto pilou v těžbě tak napište. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.62 (?), 17.2.2008 20:06

Ježba a těžba. Co je ta Vaše? Uděláte si pár prořezů a do toho pár stromů, co Vám označej a jste donucen je složit,...tak do deseti měsíčně (stromů) ano. Počítejte s tím, že je to dobrej stroj, ale jak jsem psal před tím-váha, váha, a zase váha:-(((.Plus - rozhodit jis.mřížku je elaborát, vzduch.filtr je zastaralej a nemůžete si dávat zimní,... Víte, - když máte ten les, tak to budete řezat v zimě a taková rukojeť co hřeje,či předehřev karburátour-to je báseň.

Každý si tu bojuje za to své, ale vím, že se dá pořídit pěkná motorovka za krásné peníze. Když si ošaháte nějakou farmu (ne tu nejlacinější), tak zjistíte, že se dá do 12 tisíc pořídit krásný nástroj. Víte, dříve bylo profi a hoby. Teť je ještě mezitím farma. Hodně lidí zamrzlo. Taková farma za 12 má kov.karter, předehřev atd, atd.

Globálně koukám na:

váhu do 5Kg

obsah tak 50-55ccm

lišta -ne metrovej vrah, něco do 50cm

kartery

pohodlnost při údržbě-tak, aby se nemuselo používat sto druhů nářadí.Pěkně jen svíčák a jeden šroubovák.

Asi tak. Jinak Jonseredka je opravdu nezma. Zvládne opravdu hodně. Hrubost ji nevadí a zničí ji jen extra prase

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.111 (?), 30.11.2008 6:06

Dobrý den

Jaký kroutící moment má pila Jonsered 670 Champ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika