Jakou vybrat pilu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 59.37 (?) 
17.3.2009 12:01

Mě koupila manželka ke čtyřicátinám ke stejnému účelu Stihl MS230 - výborná volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 68.203 (?), 17.3.2009 12:38

Děkuji všem za rady. Zvážím to a něco pořídím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.168 (?), 17.3.2009 12:45

NZ :-)  Pak prosím napište jak to dopadlo - co byl dárek a jak se nakonec líbil...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.203 (?), 17.3.2009 12:56

Určitě ano, ale budete si muset počkat, má narozeniny v červenci :-)))). Já jsem totiž půvpodně uvažovala o tom, že pilu koupím u Mountfieldu a vytočím si slevu(kolo bylo do konce února), ale pak jsem zjistila, že bych moc šťastně nepořídila. Takže jsem pátrala dál a dostala se až sem... tak snad vyberu dobře.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 68.203 (?), 17.3.2009 14:26

Jo, ještě jedna věc  - pokud objednám tu PS 420c, co mám objednat k tomu? Náhradní řetěz, lištu, olej...(?). Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 17.3.2009 14:43

Ke každé pile dostanete: návod cz(pokud není vyžádat), řetěz, lištu, nářadí k obsluze pily, kryt řezné soupravy(lišta s řetězem na pile) + doklady o nákupu, ZL. Teoreticky, kdyby jste kupovala PS420C, tak doporučuji olej do benzínu stejné značky(již případně objednat zaráz cena 140,-Kč). Náhradní řetěz 0,325 1,3mm(viz návod), lištu, pilníky, nebo dle rozhodnutí opravuji - přítele - brusku ponechte na něm. Pro první použití a vyzkoušení pily stačí to, co k pile je a benzín a uvedený olej do benzínu(já používám odměrku, někdo stříkačku, někdo má naměřené značky, ale mísení oleje doporučuji dělat přesně a v klidu, vyplatí se to a majitel se vyvaruje výčitkám, že udělal chybu). Ostatní doplňky se dají snadno pořídit, pouze ten originální olej nekoupíte třeba v prodejně jiné značky. Ale řetěz, pilníky, lištu, svíčku ano. Dost běžných dílů je kompatibilních. Olej na řetěz je další kapitola, na první pohled jednoduchá. Ale jsou omezení ohledně životního prostředí, což je zase problém s tím, že tzv. bioolej nemůže být ponechám v pile neomezeně dlouho, taktéž jeho skladovatelnost je omezena. Způsobuje zalepování čerpadla a je to také v návodech zdůrazněno. Minerální olej je nejlepší, ale ne všude beztrestně použitelný. Proto je vhodné si před použitím pily zjistit potřebné předpisy a omezení, aby se z radosti nestalo zklamání. Většinou pro samovýrobce to není tak přísné, jak pro profesionály, ale je třeba to vědět.      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 17.3.2009 14:49
Určitě motorový olej, který doporučuje výrobce, tedy dolmar, dále olej pro mazání řezné soustavy (třeba bipol nebo jaký budou mít), a řetězy můžete objednat klidně i 2 (nemusíte). Jedna řetězka má životnost asi jako 3 řetězy, dále pilník s vodítkem... ostřičku řetězů, měrku omezovacích zubů, plochý pilník na omezovací zuby, antivibrační rukavice s nápletem (aby nebyly za chvíli plné pilin), helmu se štítem, protiprořezové re, tuty, boty, kalhoty. Vážně, aspoň oleje, pilník(y) a komplet ochranné pomůcky. Brejle špunty a ušanka není to pravé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.203 (?), 17.3.2009 15:42

No už jsem se lekla, že to vše myslíte vážně... to bych raději koupila 2 letenky do Thajska a užila si to taky . Děkuji, děkuji i JS (pokud se pohybujete někde ve středních, jižních či západních Čechách, napište mi, prosím, kontakt)

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.168 (?), 17.3.2009 15:54

K pile (je jedno jaká to nakonec bude) určitě rovnou vemte: 1) motorový olej podle návodu - do D. Dolmar, do St. Stihl. Lepší je balení s dávkovačem, litr stojí cca 200,-   2) jeden nebo dva náhradní řetězy - řetězka vydrží 2-3 řetězy, není dobré dávat na ojetou řetězku nový řetěz a naopak. Při práci při ztupení řetězu se jen vymění za ostrý a jede se dál, brousí se až v klidu po práci.  3) pilník na řetěz s vodítkem (rozměry podle řetězu) 4) měrku a pilník na omezováky.

Tohle je základ k pile, ostatní už seženete kdekoliv: 4) olej na řetěz - ekoolej, je potřeba i minerální M6A (na propláchnutí biooleje z pily před delším odstavením) 5) věci na míchání paliva - benzínu. Je lepší míchat jen tolik kolik se hned (max. do měsíce) spotřebuje, klidně i po jedné nádrži. Na tak malé množství je nutné olej dávkovat přesně, asi nejlepší je stříkačkou s brčkem (měrka je lepší spíš na větší množství směsi). Míchat do lahve, ve které je vidět barva směsi (pak do pily nenalejete benzín bez oleje = rychlá smrt motoru) - petflaška označená jako benzín, lahev od oleje s průhledítkem atd.).

Základ pro provoz je dobrý záběh, správně napnutý a ostrý řetěz, čerstvá směs s olejem ve správném poměru, řezat s respektem k pile, chránit si oči a uši atd. Od věci není ani od¨chrana proti pořezání - kalhoty, boty, štít s přilbou atd. Na broušení řetězů se hodí hobby bruska (cca 800 - 1000,-), ale stačí i pilník. Antivibrační rukavice - na tuhle pilu a 7 metrů za rok je to zbytečnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.27 (?), 21.3.2009 17:49

Preji hezky den.

Vite nekdo jake jsou ceny mot. pil v Polsku. Jedna se konkretne o MS 211 (210), ale to neni podstatne. Stoji cenovy rozdil za to tam zajet? Je zbozi tam koupene totozne s nasim, je stejne kvaliy? Nejedna se mi o zarucni dobu. Predpokladam, ze stroj bude pri spravnem zachazeni fachcit min. 2 roky. Dekuju za odpoved, pripadne nejake rady - Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika