Jakou řetězovou pilu pro manžela?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 38.228 (?) 
8.8.2017 19:21
Asi jako většina jsem začínal s el.pilou, nebyla zase tak levná, asi 5tis.,měla plynule stavitelné mazání řetězu,40cm lištu.Kamarád měl narexku, kde byla nevýhoda, že mu vyhazovala moc oleje, bylo to bez seřizování.Měl jsem motor do boku a nebyl přímo na řetězku, měla tam soukolí, jde se mi očesaly asi tři zuby, takže nezabíralo.Díl jsem koupil za 500kč, tak vzhledem k ceně pily to šlo.Musela se měnit i řetězka, ta už nebyla nasunuta natvrdo na zploštělou hřídel, ale měla střižný kolíček cca 2mm, který měl zabránit (a zabránil)očesání toho soukolí.Takže ani já to nemám napřímo.Jinak uložení motoru podél má určitou výhodu v tesařině nebo kde je omezení místem, na řezání paliva to podstatné není, ale jde to mít.Ani o té snížené bezpečnosti jsem neuvažoval, ale zpravidla ty el.pily mají jemnější řez nebo řidší článkování, tak se mi nestalo, že by kopala,361-ka s 50cm lištou má u mě jiný respekt.Tak koupilo se už něco???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?), 8.8.2017 19:36

Asi ano, dostáváme se do stadia, pro které paní opustila konkurenční fóra. Malicherný spor o nějaký nepodstatný detail, který bez zázemí akreditované zkušební laboratoře nemá cenu řešit. Zejména pokud se jedná o palivové dřevo do jednoho krbu a jako doplňěk k cirkulárce tak je možné koupit cokoliv co má zajištěný záruční servis, nějaký rozkres ND a líbí se alespoň jednomu ze dvojice dárce+obdarovaný.

Já jsem rád, že moje Narexka je natolik odolná, že po pádu z výšky 6 m se jí nic podstatného nestalo a díl poz.č. 12 stála řádově pár desítek korun a necelou hodinku práce. Naopak jsem viděl chinamade stroj, kterému se nezastavil řetěz ani po dokončení destrukční práce v obličeji obsluhy. Tj. je lepší koukat na bezpečnostní vlastnosti ovládání než na hypotetické vyvážení vůči ose lišty..

SfK.

EPR 30-S
EPR 30-S

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pepino7 - (2) - 89.151 (?), 9.8.2017 12:32

Zdravím taky přemýšlím o pile, budu dělat dvakrat do roka smrkové dříví na přitapění.A tyhle dva výrobci mě zaujali má s nima někdo zkušenosti?Hecht 45     Fieldmann FZP 4516 B

Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10110) - 196.17 (?), 9.8.2017 14:08

Nechci se vměšovat, jen jsem si všiml příspěvku Standy von Prakwitz a musím říct, že mám podobnou elektrickou narexku hodně let a pořezala toho už dost a se stále nebroušeným řetězem. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.168 (?), 9.8.2017 15:47

EPR 30S byla moje první řetězovka a dodnes k ní nemůžu nic špatného říct. Až na to, že jsem se díky jí stal časem terčem posměchu. Ale ten každého rychle přešel, třeba i lesáky s profi "Husqvarnami", když viděli co vše s dobře nabroušeným řetězem dokáže... A přitom to byl takový hybrid - něco mezi úhlovou bruskou a vrtačkou...
*
Ale o tom psát nechci - napadla mě její cena a dostupnost kdysi. Dal jsem tehdy za ni, tuším, celý měsíční plat.
Tak nějak nechápu co tady pořád řešíte? Kolik si lze za dnešní platy a ceny, takových strojků dnes pořídit. A servisy? Vždyť ty jsou mnohdy dražší než koupě nové pily. A s náhradními díly je to podobné.
*
Myslím si tedy, že úplně jakákoliv el. pila s nabroušeným řetězem uspokojí každého kdo řeže jen občas.


Rafael. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?), 10.8.2017 9:01

Ten Fieldmann FZP 4516 B je licenční výroba nějakého staršího typu značkové pily. Vemte si do obchodu, kde je prodávají nějakého servisáka nebo lesáka znalého více typů pil, ať porovná shodu s nějakým konceptem nebo typem pil. Dále aby posoudil, jestli ochrana proti zpětnému vrhu je stejně citlivá jako u originálu. Možná životnost bude menší než u originálu či licence první generace (HQ -> Partner), ale tomu odpovídá cena. Při Vašich motohodinách to stejně bude klidně přes 10 let. Samozřejmě, že prasecké zacházení zadře každou pilu včetně značkové.

Objemem a vzhledem mi připomíná již neprodávanou HQ340 a její ještě déle nevyráběné předchůdkyně. Jestli je to její licence se nejlíp pozná podle oddělání krytu řetězky a pohledem na to, jestli spojka a brzda řetězu je řešena stejně.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pepino7 - (2) - 89.151 (?), 10.8.2017 14:20

Tak koupeno UC4051 :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.83 (?), 10.8.2017 15:02

Gratulace nic lepšího neni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.160 (?), 10.8.2017 15:05
Super výběr, lépe jsi vybrat nemoh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 11.8.2017 0:21

Jako elektrika dobrý, ale nahoře to vypadalo, že se rozhodujete mezi dvěmi benzínovými replikami značkových pil.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika