Jakou řetězovou pilu pro manžela?



host - 101.160 (?)
10.8.2017 15:05
Super výběr, lépe jsi vybrat nemoh.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 38.228 (?), 8.8.2017 19:21
Asi jako většina jsem začínal s el.pilou, nebyla zase tak levná, asi 5tis.,měla plynule stavitelné mazání řetězu,40cm lištu.Kamarád měl narexku, kde byla nevýhoda, že mu vyhazovala moc oleje, bylo to bez seřizování.Měl jsem motor do boku a nebyl přímo na řetězku, měla tam soukolí, jde se mi očesaly asi tři zuby, takže nezabíralo.Díl jsem koupil za 500kč, tak vzhledem k ceně pily to šlo.Musela se měnit i řetězka, ta už nebyla nasunuta natvrdo na zploštělou hřídel, ale měla střižný kolíček cca 2mm, který měl zabránit (a zabránil)očesání toho soukolí.Takže ani já to nemám napřímo.Jinak uložení motoru podél má určitou výhodu v tesařině nebo kde je omezení místem, na řezání paliva to podstatné není, ale jde to mít.Ani o té snížené bezpečnosti jsem neuvažoval, ale zpravidla ty el.pily mají jemnější řez nebo řidší článkování, tak se mi nestalo, že by kopala,361-ka s 50cm lištou má u mě jiný respekt.Tak koupilo se už něco???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?), 8.8.2017 19:36

Asi ano, dostáváme se do stadia, pro které paní opustila konkurenční fóra. Malicherný spor o nějaký nepodstatný detail, který bez zázemí akreditované zkušební laboratoře nemá cenu řešit. Zejména pokud se jedná o palivové dřevo do jednoho krbu a jako doplňěk k cirkulárce tak je možné koupit cokoliv co má zajištěný záruční servis, nějaký rozkres ND a líbí se alespoň jednomu ze dvojice dárce+obdarovaný.

Já jsem rád, že moje Narexka je natolik odolná, že po pádu z výšky 6 m se jí nic podstatného nestalo a díl poz.č. 12 stála řádově pár desítek korun a necelou hodinku práce. Naopak jsem viděl chinamade stroj, kterému se nezastavil řetěz ani po dokončení destrukční práce v obličeji obsluhy. Tj. je lepší koukat na bezpečnostní vlastnosti ovládání než na hypotetické vyvážení vůči ose lišty..

SfK.

EPR 30-S
EPR 30-S

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pepino7 - (2) - 89.151 (?), 9.8.2017 12:32

Zdravím taky přemýšlím o pile, budu dělat dvakrat do roka smrkové dříví na přitapění.A tyhle dva výrobci mě zaujali má s nima někdo zkušenosti?Hecht 45     Fieldmann FZP 4516 B

Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 9.8.2017 14:08

Nechci se vměšovat, jen jsem si všiml příspěvku Standy von Prakwitz a musím říct, že mám podobnou elektrickou narexku hodně let a pořezala toho už dost a se stále nebroušeným řetězem. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.168 (?), 9.8.2017 15:47

EPR 30S byla moje první řetězovka a dodnes k ní nemůžu nic špatného říct. Až na to, že jsem se díky jí stal časem terčem posměchu. Ale ten každého rychle přešel, třeba i lesáky s profi "Husqvarnami", když viděli co vše s dobře nabroušeným řetězem dokáže... A přitom to byl takový hybrid - něco mezi úhlovou bruskou a vrtačkou...
*
Ale o tom psát nechci - napadla mě její cena a dostupnost kdysi. Dal jsem tehdy za ni, tuším, celý měsíční plat.
Tak nějak nechápu co tady pořád řešíte? Kolik si lze za dnešní platy a ceny, takových strojků dnes pořídit. A servisy? Vždyť ty jsou mnohdy dražší než koupě nové pily. A s náhradními díly je to podobné.
*
Myslím si tedy, že úplně jakákoliv el. pila s nabroušeným řetězem uspokojí každého kdo řeže jen občas.


Rafael. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?), 10.8.2017 9:01

Ten Fieldmann FZP 4516 B je licenční výroba nějakého staršího typu značkové pily. Vemte si do obchodu, kde je prodávají nějakého servisáka nebo lesáka znalého více typů pil, ať porovná shodu s nějakým konceptem nebo typem pil. Dále aby posoudil, jestli ochrana proti zpětnému vrhu je stejně citlivá jako u originálu. Možná životnost bude menší než u originálu či licence první generace (HQ -> Partner), ale tomu odpovídá cena. Při Vašich motohodinách to stejně bude klidně přes 10 let. Samozřejmě, že prasecké zacházení zadře každou pilu včetně značkové.

Objemem a vzhledem mi připomíná již neprodávanou HQ340 a její ještě déle nevyráběné předchůdkyně. Jestli je to její licence se nejlíp pozná podle oddělání krytu řetězky a pohledem na to, jestli spojka a brzda řetězu je řešena stejně.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pepino7 - (2) - 89.151 (?), 10.8.2017 14:20

Tak koupeno UC4051 :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.83 (?), 10.8.2017 15:02

Gratulace nic lepšího neni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.160 (?), 10.8.2017 15:05
Super výběr, lépe jsi vybrat nemoh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 11.8.2017 0:21

Jako elektrika dobrý, ale nahoře to vypadalo, že se rozhodujete mezi dvěmi benzínovými replikami značkových pil.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika