Jakou motorovku Stihl x Husqvarna x Johnsered nebo snad Ole-Mac?



host - 142.44 (?)
26.3.2009 16:13
Ačkoli jsem jindy zastáncem hobby nářadí, v motorových pil to neplatí. Motorovku to chce kvalitní. Narozdíl od kolegy dva názory přede mnou bych HQ nevynechával. Vynechal bych pouze Oleo-Mac. Přes všechny nadávky sice řeže celkem dobře (děda jeden má), ale je třeba brát vyšší řady a i tak je tato značka nic moc. Měl jsem jednu tuto pilu rozebranou (kamarádovi se zadřela) a povrch pístu je mizerný. Důsledkem je, že jen trochu chybné mazání snadno pilu pošle do věcných lovišť. Naštěstí do ní přesně sedl píst z nějaké Dolmarky, tak běhá téměř lépe než originál. Ale ta investice. Mimoto i spotřeba paliva je u OM celkem vysoká. Ostatní Vámi zmíněné značky jsou dle mého OK a otázkou je tak opravdu jen ergonomie a ekonomie. Můj favorit je sice HQ, má ji soused na chatě a dělá se s ní krásně, ale u těchto značek už je to asi jedno. PS pro kolegu výše :-) : Ke značce Homelite jen toliko, že je třeba brát zřetel na rok výroby. Nové Homelite jsou na prd, ale před rokem 97 vyrobené, byly dle mého super. Mám jednu právě r.v. 1997 farmers třída a už toho nářezala nespočet. Ta je částečně v plastu. Pak mám jednu ani ne hobby (lišta jen 30cm) z roku 78 a ještě krásně řeže (už ji mám jen na větve, protože má horizontální motor a držet a ovládat se dá jednou rukou), ta je celokovová. To je samosebou jen tak na okraj, neb při koupi nové síly už bych bohužel Homelite také raději vynechal, neboť to teď už není Textron ale Ryobi :-(. Nicméně pořád jsou lepší než AL-KO, Grizzly nedejbože OK a podobné.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 4.187 (?), 25.3.2009 11:17, zobrazeno: 12404x

Dobrý den,

na začátek se přiznám, že jsem naprostý laik v tomto oboru, který se týká motorových pil a tak zde hledám radu od Vás, kteří zde obohacujete diskuze dle mého názoru věcnými názory a zkušenostmi z praxe.

Důvod koupě motorové pily je u mě prostý, rád bych totiž udělal radost svému otci, který již motorovou pilu vlastnil, ale jednalo se o použité zboží staršího vydání, které se již stalo neopravitelné nebo dle sdělení táty by oprava vyšla na 1/3 ceny pily nové, což mi nepřijde až tak výhodné a nová pila je nová pila přeci? Bavil jsem se s otcem, takže přibližnou specifikaci, kterou by měla pila splňovat dle jeho představ znám. Jeho volba vycházela hlavně z výkonu a rozměru předchozí pily, což byla také Stihlka, ale přesný typ již nevím. Zřejmě tatí nemá zkušenosti v typech motorových pil a tak dle letáku z OBI vycházel z ceny a přibližného výkonu některé z uvedených pil pro mě dost pochybných značek. Jelikož tatí chodí na školení o motorovkách, tak samozřejmě výše uvedené značky, na které se tady dotazuji zná a možná s některou i občas pracuje.

Při výběru zde na internetu jsem si vybral z následujících typů pil:

Sihl MS 230 nebo snad MS 230 C-BE?

Husqvarna 440e? (ta je momentálně v akci, no což také přihlížím samozřejmě)

Johnsered 2141 S nebo 2250 S? (opět je tento typ v akci a cenový rodíl se mi nezdá ve srovnání těchto dvou typů tak markantní, takže uvádím tyto dva typy)

Oleo-Mac 956 (ta je sice dražší, ale pořád je zde možnost slevy do konce března v kole štěstí)

Pila by neměla sloužit k těžbě dřeva v lese, ale k občasnému řezání na zahradě a případnému řezání odpadu z katru, který si otec nechává vozit v balících nebo občasné rozřezání dovezeného stromu hlavně tedy větvoví tvrdších dřevin.

Omlouvám se předem, pokud jste již tento problém při výběru obdobného typu zboží zde řešili, ale vzhledem k množství diskuzí zde umístěných a nedostatku času, nebyla možnost vše nastudovat.

Věřím, že mi zde někdo z Vás v tomto výběru poradí a spokojenost bude jak ze strany táty tak i moje. Pokud mi poradítě do konce března, budu radši, abych stihl některou z nabízených akcí u daných prodejců.

Předem moc děkuji.

S pozdravem

Martin H.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.168 (?), 25.3.2009 11:34

Koukněte na tyhle dvě diskuze, tam se řešilo prakticky to samé:

Jaká pila - mám v tom zmatek      Jakou vybrat pilu?

Osobně bych HQ a OM vynechal, a do výběru zařadil ještě Dolmar a Solo. Můj tajný tip je PS420C. SStihl 230 je dobrá, ale ta dolmarka je ještě lepší a stojí o dva tisíce míň...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.168 (?), 25.3.2009 11:36

PS: Jonsered = HQ, tam platí to samé..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
samot 0506 - (25) - 64.226 (?), 25.3.2009 20:57

jonsered cs2145 mám a jsem s ním spokojenej ale podle příspěvků co jsem pročítal tak příští pila bude dolmar 420 jestli ji budou ještě vyrábět než zničím tu moji.Podle zkušeností které mám nekupujte žádnou plastovou sr... viz.HOMELIT a spol.Přeju hodně štěstí při výběru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.44 (?), 26.3.2009 16:13
Ačkoli jsem jindy zastáncem hobby nářadí, v motorových pil to neplatí. Motorovku to chce kvalitní. Narozdíl od kolegy dva názory přede mnou bych HQ nevynechával. Vynechal bych pouze Oleo-Mac. Přes všechny nadávky sice řeže celkem dobře (děda jeden má), ale je třeba brát vyšší řady a i tak je tato značka nic moc. Měl jsem jednu tuto pilu rozebranou (kamarádovi se zadřela) a povrch pístu je mizerný. Důsledkem je, že jen trochu chybné mazání snadno pilu pošle do věcných lovišť. Naštěstí do ní přesně sedl píst z nějaké Dolmarky, tak běhá téměř lépe než originál. Ale ta investice. Mimoto i spotřeba paliva je u OM celkem vysoká. Ostatní Vámi zmíněné značky jsou dle mého OK a otázkou je tak opravdu jen ergonomie a ekonomie. Můj favorit je sice HQ, má ji soused na chatě a dělá se s ní krásně, ale u těchto značek už je to asi jedno. PS pro kolegu výše :-) : Ke značce Homelite jen toliko, že je třeba brát zřetel na rok výroby. Nové Homelite jsou na prd, ale před rokem 97 vyrobené, byly dle mého super. Mám jednu právě r.v. 1997 farmers třída a už toho nářezala nespočet. Ta je částečně v plastu. Pak mám jednu ani ne hobby (lišta jen 30cm) z roku 78 a ještě krásně řeže (už ji mám jen na větve, protože má horizontální motor a držet a ovládat se dá jednou rukou), ta je celokovová. To je samosebou jen tak na okraj, neb při koupi nové síly už bych bohužel Homelite také raději vynechal, neboť to teď už není Textron ale Ryobi :-(. Nicméně pořád jsou lepší než AL-KO, Grizzly nedejbože OK a podobné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.187 (?), 26.3.2009 20:56

Vážení pánové,

děkuji Vám za vaše rady a názory k mému dotazu. Dnes jsem si objednal pilu Dolmar PS 420 C, tak jsem zvědavý na výsledek této volby, přestože jsem se zde dotazoval na zcela jiné značky pil.

Přečetl jsem si i jiné diskuze o výběru pil, tak budu doufat, že moje konečná volba bude tou správnou a budu jen mile překvapen.

Ještě jednou děkuji a omluvte mne za to, že jsem se dotazoval na již několikrát zde projednávané téma a to volba vhodné motorové pily.

S pozdravem

Martin H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika