Stihl MS170 vs. McCulloch CS 330



host - 140.103 (?)
7.4.2015 1:18

U H36 se nádržka propálila z důvodu pilin pod výfukem, přeneslo se přes ně teplo a pak sama od sebe se udělala díra v nádržce smiley  Diskuze ale byla zaměřená na Stihlku + 2, zkušennosti ať už relevatní nebo irelevantní se starou původní MS180 jsou takové, jaké jsem popsal. Hned při koupi servis a lepení šroubu držící lištu a po těch 5-6 letech průsaky oleje. Může to být kus od kusu, ale zase na druhou stranu u japonce jsem žádný servis nepotřeboval. Stihl musím zase pochválit, že na tyto pilky dává nejlepší možné lišty a řetěz, nemusím nic měnit ideální délka lišty a tloušťka řetězu, sám bych si nevybral jinou řeznou sestavu. Schválně si pročtěte například heureku.sk kde nejsem sám, kdo popisuje podobné problémy. Stihl je Stihl o tom žádná, drží si vysokou kvalitu, po vyzkoušení ale nejsem přesvědčen o nějaké zázračné vyjímečnosti těchto nejlacinějších plasťáků. Samozřejmě záleží na co pilu člověk kupuje a kolik do ní chce investovat.  Oproti čínám Hechtu 939 a MCcullochu 330, ale bez debat jasný náskok. Když čínu, tak vzít robustní stroj, více materiálu - předpoklad spolehlivosti. Pár kandidátů bych určitě viděl jako ještě výhodnější kup, ať už cenový nebo kvalitativní, ale když říkáte tak teda mlčím, nechci vám kazit kšefty, několikrát jste mi dobře poradil, když jsem potřeboval radu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 140.103 (?), 7.4.2015 1:18

U H36 se nádržka propálila z důvodu pilin pod výfukem, přeneslo se přes ně teplo a pak sama od sebe se udělala díra v nádržce smiley  Diskuze ale byla zaměřená na Stihlku + 2, zkušennosti ať už relevatní nebo irelevantní se starou původní MS180 jsou takové, jaké jsem popsal. Hned při koupi servis a lepení šroubu držící lištu a po těch 5-6 letech průsaky oleje. Může to být kus od kusu, ale zase na druhou stranu u japonce jsem žádný servis nepotřeboval. Stihl musím zase pochválit, že na tyto pilky dává nejlepší možné lišty a řetěz, nemusím nic měnit ideální délka lišty a tloušťka řetězu, sám bych si nevybral jinou řeznou sestavu. Schválně si pročtěte například heureku.sk kde nejsem sám, kdo popisuje podobné problémy. Stihl je Stihl o tom žádná, drží si vysokou kvalitu, po vyzkoušení ale nejsem přesvědčen o nějaké zázračné vyjímečnosti těchto nejlacinějších plasťáků. Samozřejmě záleží na co pilu člověk kupuje a kolik do ní chce investovat.  Oproti čínám Hechtu 939 a MCcullochu 330, ale bez debat jasný náskok. Když čínu, tak vzít robustní stroj, více materiálu - předpoklad spolehlivosti. Pár kandidátů bych určitě viděl jako ještě výhodnější kup, ať už cenový nebo kvalitativní, ale když říkáte tak teda mlčím, nechci vám kazit kšefty, několikrát jste mi dobře poradil, když jsem potřeboval radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.115 (?), 7.4.2015 15:32

to není o kazení kšeftů. "plasťáků" ja říkáte jsem prodal za ty roky mnoho a snad kromě jednoho případu, byl nedržící šroub způsobený přílišným dotahováním matky lišty, pak došlo k vyšroubování (ne vytržení) šroubu - ten má osazení takže lišta se dotahuje vůči němu a ne proti tělesu pily. (a jednalo se o pár případů, za ty roky řádově do 10) a po vysvětlení tohoto " problému" obsluze se už u nikoho závada neopakovala. Někomu prostě nejde vysvětlit, že když se mu povoluje řetěz tak to není díky nedostatečnému utažení matek, (lištu drží napínák takže ta prostě pohyb zpět ani při lehkém dotažení nemá) ale je to díky řezání s tupým řetězem (přílišné tlačení stroje do řezu) nebo nedostatečné mazání lišty, většinou pak kombinace obojího. Hadička vlivem oleje mění pozvolna své vlastnosti, dochází ke ztrátě pružnosti a následné netěsnosti pod olej. čerpadlem. řešením je výměna hadičky (práce tak na 20minut). Všechny propálené kartery co jsem měl tu "čest" měly povolený výfuk nebo omlácené dosedací plochy a chybějící těsnění mezi výfukem a válcem, případně prasklý výfuk, kde plyny přímo z válce unikaly a byly směřovány na plast. I kdyby to bylo způsobeno přenosem tepla přes piliny, tak je to stále důsledek nedostatečné údržby a také používání ekosraček na mazání lišty (prostě podle mě má používání rostlinných olejů více záporů než kladů a všem radím ať je ten kdo nemusí nepoužívá), ten olej se prostě teplem spéká a ve spojení s pilinami... Při používání rostlinných olejů je potřeba pilu v kritických místech častěji kontrolovat a čistit - hlavně vstupy u ventilátoru, žebra válce a okolí výfuku.  HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.8 (?), 7.4.2015 21:34

 Môžem iba potvrdiť. Tiež som niekoľko rokov používal denne plasťák od stihlu a stále ho mám na prácu v záhrade a v korunách pre jeho malé rozmery a mušiu váhu. Nikdy sa mi za tie roky nestalo že by ma v lese nechal v štichu. Žiadne vyťahovanie šróbov z kartru ani prepalovanie alebo tavenie plastu pri plnom zaťažení na celú lištu v 35°C teplotách v lete. To nie je obyčajný plast. Je ale pravda že som nikdy nerezal s povoleným výfukom ani si nepamätám že by sa niekedy samovolne povolil. Po demontáži a čistení sa dotiahol a po 15min práce sa skontroloval a viac som o ňom nevedel. Jediná vec čo sa menila po 3 rokoch pravidelnej práce bola olejová hadička a to je prkotina po takej dobe. Nová sa zaliala na vstupe do čerpadla loctitom a vybavená vec. Mám ju tam už 7rokov, takže za problémy so Stihl plasťákmi ktoré sa tu popisujú si môže hlavne obsluha a jej prístup

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika