Husqvarna 555, 562 XP



host - 156.229 (?)
28.4.2013 0:00

Dneska jsem byl v lese shodit pár sůchárů (cca 10 metrů) pokáceno za cca 2-2,5 hodinky, pila jede jak drak. Bohužel se na tomto foru najdou krmiči typu xxx.xxx.231.206, nevěřím, že by někdo kdo dělá v lese 31 let, měl čas a náladu psát na toto fórum, ta zapšklost z příspěvku přímo čpí, nehledě na to, že v jiném postu pracuje v lese dokonce 33 let.

---

Husqvarna nebo Stihl? Respektive Stihl MS362 kontra Husqvarna 560XP

host - xxx.xxx.231.206 (?)
14.4.2013 14:51
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Jak jsem zde již psal.33.roků pracuji s pilama a větší šmejd, jako je 560.jsem neměl.Klidně Ti přepošlu záručák s opravama.

---

Vy Radku, když jste začal konečně taky něco dělat, jste se na rok odmlčel, koukám, že už zase nemáte do čeho píchnout cheeky

Názor od profíka, který pilu opravdu má, cituji:

Zdravím všechny ať už příznivce nebo odpůrce 560. Mám sní teť už roční zkušenosti, a zatím bez větších výhrad. Zatím sem neměl žádnou významnější opravu i když poslední doubou celkem často měním pružiny, ale nejspíš to bude tím, že poslední měsíce ve větší míře manipulujeme. Mám několik kolegů co ji mají též a nevím o žádných problémech. Ve skratce, silna, lehká, okamžitě padne do ruky, nízká spotřeba atd.nevím o žádné podobné pile u konkurence, ještě nestačily reagovat?a na závěr bych dodal že nic není dokonalé, takže na nekvalitní výrobek můžete narazit kdekoli.

Pokud jde o odpověď na vaši otázku čím budou zadřené kolečka, pak je to v případě pružin strojvedoucím, kde si neuvědomuje, že má TGV na magnetickém polštáři a on se s ní snaží jezdit jako s ČKD 750.121-6 a neustále se ji snaží dostat na koleje hrubou silou a s tím souvisí i zadřená kolečka, ty slouží na pouze na rozjezd, pak už to jede samo.  Mám ji rok a 8 měsíců a pokud bych šel dnes kupovat znovu, pak bez náznaku zavání kupuju opět, není jiná pila se kterou se mě tak fajn pracuje, když chytnu rytmus, pak jedu jak namydlenej blesk. Kolečka jsou u mne za celou dobu naprosto v pořádku, pokud něco bude, dám vědět.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47   
                     
host - 156.229 (?), 28.4.2013 0:00

Dneska jsem byl v lese shodit pár sůchárů (cca 10 metrů) pokáceno za cca 2-2,5 hodinky, pila jede jak drak. Bohužel se na tomto foru najdou krmiči typu xxx.xxx.231.206, nevěřím, že by někdo kdo dělá v lese 31 let, měl čas a náladu psát na toto fórum, ta zapšklost z příspěvku přímo čpí, nehledě na to, že v jiném postu pracuje v lese dokonce 33 let.

---

Husqvarna nebo Stihl? Respektive Stihl MS362 kontra Husqvarna 560XP

host - xxx.xxx.231.206 (?)
14.4.2013 14:51
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Jak jsem zde již psal.33.roků pracuji s pilama a větší šmejd, jako je 560.jsem neměl.Klidně Ti přepošlu záručák s opravama.

---

Vy Radku, když jste začal konečně taky něco dělat, jste se na rok odmlčel, koukám, že už zase nemáte do čeho píchnout cheeky

Názor od profíka, který pilu opravdu má, cituji:

Zdravím všechny ať už příznivce nebo odpůrce 560. Mám sní teť už roční zkušenosti, a zatím bez větších výhrad. Zatím sem neměl žádnou významnější opravu i když poslední doubou celkem často měním pružiny, ale nejspíš to bude tím, že poslední měsíce ve větší míře manipulujeme. Mám několik kolegů co ji mají též a nevím o žádných problémech. Ve skratce, silna, lehká, okamžitě padne do ruky, nízká spotřeba atd.nevím o žádné podobné pile u konkurence, ještě nestačily reagovat?a na závěr bych dodal že nic není dokonalé, takže na nekvalitní výrobek můžete narazit kdekoli.

Pokud jde o odpověď na vaši otázku čím budou zadřené kolečka, pak je to v případě pružin strojvedoucím, kde si neuvědomuje, že má TGV na magnetickém polštáři a on se s ní snaží jezdit jako s ČKD 750.121-6 a neustále se ji snaží dostat na koleje hrubou silou a s tím souvisí i zadřená kolečka, ty slouží na pouze na rozjezd, pak už to jede samo.  Mám ji rok a 8 měsíců a pokud bych šel dnes kupovat znovu, pak bez náznaku zavání kupuju opět, není jiná pila se kterou se mě tak fajn pracuje, když chytnu rytmus, pak jedu jak namydlenej blesk. Kolečka jsou u mne za celou dobu naprosto v pořádku, pokud něco bude, dám vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.2 (?), 21.1.2014 10:25

562 je pila určená pro USA trh, 560 pro evropský. Na rozdíl od 560 má 562 větší vzduchový fitr a tedy o něco vyšší kryt (není tak sexy), má velké uchycení lišty, asi o deko navíc a lištu do 70cm (oproti max. 60cm u 560). Mechanicky jsou zřejmě shodné. Ostatní parametry se též rovnají včetně výkonu motoru a čerpadla (i když amíci mívají rádi dloooooouhé lišty)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.189 (?), 26.1.2014 18:09

Na to jste přišel jak že 562 je jen pro USA? laugh To že se oficiálně neprodává u nás neznamená že se neprodává všude jinde..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.2 (?), 26.1.2014 19:38

Přečetl jsem si vyjádření Husqvarny :-) Není to "jen" USA ale také Kanada. A samozřejmě to nevylučuje, že je k sehnání i jinde (třeba na Slovensku, byla i u nás..). Když si přečte znovu specifikaci asi budetet taky souhlasit, že prodávat na jednom trhu 2 "stejné" pily nemá příliš smysl. Zboží se může může dovážet jak se komu zlíbí. Však s tím také řada firem bojuje, protože nemůže nasadit v dané zemi cenu jak se jim zlíbí. Pokud si vzpomínám, tak jedním z důvodů, kterým to marketing vysvětloval bylo, že Evropa je již celá vykácená a příliš tlusté stromy tu již nejsou. Osobně si myslím, že něco na tom je a ČR je svými lesy jistě výjimkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 211.189 (?), 26.1.2014 22:22

Já myslím že pro nikoho neni problém proklikat se na stránky Husqvarny a ve většině civilizovaných státech Evropy je 562 normálně v prodeji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.2 (?), 26.1.2014 23:09

Nevím, jestli jste nečetl celý příspěvek nebo jste mu neporozumně. Nepsal jsem že se 562 nedá koupit. Naopak jsem uvedl, že je tu a tam k sehnání i v ČR, i když výjimečně-vím o jednom prodejci a HQ ji u nás vůbec oficielne neuvádí.  A nepochybně je k sehnání i v jiných zemích Evropy.

Jen jsem popisoval rozdíly obou takřka totožných pil (liší se v uchycení lišty, velikosti filtru a podle váhy zřejmě v silnějších pružinách). A uvedl jsem původní záměr HQ-poslat je každou na jiný trh. Dodnes 560ku na US stránkách naleznete jen s obtížemi, pokud vůbec. A 562 se u nás poprvé objevila asi po roce prodeje 560ky. Možná to souvisí s frekvencí stížností, možná to bylo z důvodů rozšíření nabídky a možná je to jen fáma a včechno je jinak-a 562ku pohání místo motoru malé stádo trpajzlíků... Fakt nehodlám suplovat marketing HQ a přít se o důvodech :-))) Nepletu-li se, tak máme už tak 2 roky od uvedení na trh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 211.189 (?), 27.1.2014 15:53

Tak já se taky nechci hádat o ničem. Všechno už tady bylo psáno kdysi dávno ve vlákně. Jen mě zaujala vaše první věta a té jsem teda porozuměl a na ni jsem reagoval. "562 je pila určená pro USA trh, 560 pro evropský."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 27.1.2014 18:59

Mě to také zaujalo, proto jsem to sem napsal. Jestli to je (nebo byla) pravda těžko říct. Pár indicíí tomu nasvědčuje. Když pominu největší evropský trh-Německo, kam se cpe každý, tak např. v Británii 562 také zatém běžně není. Dlaš státy jsme nelustroval :-)) Spíš mi šlo o ty rozdíly mezi oběma typy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 27.1.2014 22:51

Jiná silnější klikovka, zvětšené kanálky u válce a tím vyhnaný větší výkon pro delší lištu = spodní pásmo otáček je posíleno o 0,1KW. Větší filtr, vysší kryt filtru, větší váha pily, velká pata a s tím spojená možnost delší lišty kterou mají amíci tolik rádi. Pila 562 je určená pro USA, evropské státy kde se nabízí jsou jen bonus. Navrhována byla hlavně pro USA. 560XP je pila pro 38cm - 40cm lištu 562 zvládne i 50cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 27.1.2014 23:13

Jste si jistý tou klikovkou a kanálky? Váha se liší jen o 10dkg-to pobere větší kryt a filtr a uchycení lišty-aby na tu klikovku vůbec pár gramů zbylo :-)Já myslel že jsou jinak motory stejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika