Husqvarna 455e Rancher nebo Dolmar 4605



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?)
3.10.2013 12:43

Tak divil jsem se, ale je to benzínem, když jsem řezal a namíchal tentokrát ve správném poměru, tak jsem dolíval benzín z jiného kanystru, asi čtvrt roku starý benzín a když po chvíli přišel do hlavy, tak to takhle blblo. V servisu vyměnil benzín a pila jede normálka, takže naštěstí vše v pohodě a žádná velká závada.Takže vždy čerstvý benzín a míchám jen tolik, kolik vyřežu... už ten benzín není co býval, to nechápu, kdysi po roce jsem nakop čezetu jako nic a teď by se člověk nedivil, kdyby po roce z benzínu byla voda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 25.135 (?), 31.3.2013 19:47

Jo není zač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 5.4.2013 21:14

Ještě dotaz, využíváte možnost regulace mazání dle druhu oleje? Když je tužší nebo bio, v zimě, v létě, letní,zimní motorový?Jakou metodou určíte, jestli dost maže po zregulování, jen tak na podložku podle odstřiku z řetězu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
cechura - (42) - 39.219 (?), 5.4.2013 21:39

Pravděpodobně jako většina jsem při výběru pily dbal na to, aby měla pila štelování průtoku oleje na mazání lišty.  Dosud jsem s mazáním neměl problem a Jaktěživ sem na to nastavení nemákl. Obecné doporučení je do tvrdýho, suchýho dřeva přidat. laugh Oleje používám různý druhy, Od eko, přes motorový po hydrauliku, popř jejich směsi co dílna dá.  Hydraulika smrdí zdaleka nejvíc a nejdýl.

Liště se mi nevydírá, dycky ji dřív ohnu ještě než se vyjede. Zato mě má mechanik v ůctě a mám tam přednost.  angelj.c.

Neřikám ale, že tak jak to dělám to je dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 24.9.2013 17:19

Zdravím mechaniky na pily, prosím o radu, u HQ 455e se při přidání plynu naplno motor začne dusit a zpomalovat až chcípne, před tím jsem řezal normálně a toto se stalo zničeho nic, kromě toho, že jsem řezal s benzínem s větším obsahem oleje, ale pak nalil správný poměr.Když sundám vzduchový filtr a prstem ucpu vstup vzduchu, tak jede normálka do otáček.Normálka se chová tak na čtvrt plynu, než začne otevírat klapku vzduchu.Díky za rady.Přikládám foto, míchací nádobku,pozor na ni,je tam ryska na litr benzínu a ryska do kolika se má dolít olej na určitý poměr,oleje tam ale vleze několikrát více....asi se to pak lije do deseti litrů....


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.39 (?), 24.9.2013 21:19

Koukni do nádrže na filtr paliva. Vymej to technickým benzínem. Vyčisti nebo spíš vyměň svíčku.  Pokud to nepomůže, dej to do servisu, hlavně nic nešteluj, abys to taky nekousnul. Samo se to najednou nerozštelovalo, tak na šroubky nehrabat. Kdyby někdo radil co seřizovat, kašli na to a dej to mechošovi co má otáčkoměr, protože když to pohnojíš, máš po motoru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?), 26.9.2013 20:05

tak jsem to udělal a pořád stejné, tak asi ten servis... jemně mi to před řezáním doladili po záběhu, že by se to rozštelovalo? Asi ne... uvidíme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.31 (?), 27.9.2013 16:03

jsem nepostřehl že je to nová pila, tak to určitě nechat na servisu, aby pak neprskali kvůli záruce. Moklo se povolit zapalování a udělat mezera, povolit výfuk, karbec, je toho víc, ale pokud to neznáš tak radši servis, ono u téhle pily to nebude nic vážného

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 27.9.2013 20:00

hm, doufám,že to nebude nic vážného, nepomohla ani nová svíčka... každopádně to nechám na servis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.210 (?), 1.10.2013 19:32

Tonda, zaujimalo by ma ako si dopadol v servise, dik za odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 3.10.2013 12:43

Tak divil jsem se, ale je to benzínem, když jsem řezal a namíchal tentokrát ve správném poměru, tak jsem dolíval benzín z jiného kanystru, asi čtvrt roku starý benzín a když po chvíli přišel do hlavy, tak to takhle blblo. V servisu vyměnil benzín a pila jede normálka, takže naštěstí vše v pohodě a žádná velká závada.Takže vždy čerstvý benzín a míchám jen tolik, kolik vyřežu... už ten benzín není co býval, to nechápu, kdysi po roce jsem nakop čezetu jako nic a teď by se člověk nedivil, kdyby po roce z benzínu byla voda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika