Husqvarna 257



JIRKA.M. - (24) - 245.32 (?)
10.10.2022 20:07

Mám Husqvernu 257. Nyní se mizadřela (PRASKNUL PÍSTNÍ KROUŽEK).tedy se ptám šel by nahradit válec a píst z HUSQVARNY 262. PILA JE JINAK V OBSTOJNÉM STAVU, POUŽÍVÁM JI JENOM NA PALIVO. JIRKA.M.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 115.106 (?), 19.11.2012 17:59

Trojková řada koupit nejde, nikdo vám ji nedodá, pokud ji některý obchod má jako ležák na skladě budiž, ale oficiální cestou od výrobce už ji neseženete. Běžte s poptat na prodejnu, prostě je konec a šmitec.

Druhá část se netýkala vaší osoby a jelikož mě řeči typu: "Franta povídal, že je husa poruchová" dokáží vytočit, musel jsem reagovat, není mi totiž jasné, jak chlapi co přešli ke stihl a mají tedy pily jiné značky můžou hodnotit nový model 555 co se týče závad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.176 (?), 19.11.2012 16:43
Záleží na tom, za kolik 257 je, byly to spolehlivé pily a není xp, což je výhoda na běžné použití. Profi na palivo je i u starého modelu rezerva na x let.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
forester - (14) - 26.51 (?), 19.11.2012 17:55
To tu zas niekto exceluje! 257 je stará klasika SP husqvarien, jediná slabina je AV systém.Výkon 2,8kw a výborný krútiaci moment.Kolega má na nej 3/8 a zvláda ju perfektne.Pri porovnaní v reze z 5105 nijak nezaostava.Za 12 rokov používania na malej píle som mu ju len prekrúžkoval a vymenil ložiská.Štartuje na drc, malá spotreba, výborná filtrácia nasávaného vzduchu.Ozaj podarená pílka, na palivo ak nieje zhumpľovaná je ozaj dobrá, aj napriek svojmu veku.Veď husqvarna stále predáva veterána 55 a ten je oproti 257 veľká slabota.Ak budete potrebovať niektoré náhradné diely sa dajú bez problémov zohnať.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.10 (?), 19.11.2012 18:09

Jakú malu pílu ste spomínal?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.100 (?), 19.11.2012 20:17

Husqarnu 257 jsem koupil kdysi, tuším v roce 1998. Byla po GO, vyměněn též válec s pístem. Zpočátku mne zlobilo poměrně špatné startování. Než jsem vyjížděl do lesa, preventivně jsem vždy nastartoval pilu doma. Když už byla jednou nastartovaná, tak celý zbytek dne startovala vždycky na drc.

Po výměně membrány v autorizovaném servisu startuje ta pila spolehlivě. Nemá primer což mi chybí, ale má dekompres a od té doby mi pila vždycky chytlala. Nepracuji s ní moc často. Připravuji pro sebe nějaké to dřevo na zimu v lese. Pracuje prakticky bez údržby a jezdí dodnes. Ani ten benzín po sezoně nevyčerpávám. Prostě kdykoli přijdu, tak tu pilu nastartuji a řežu.

Za nevýhodu považuji skutečnost, že je těžká oproti mé Shindaiwě 320Ts anebo Hechtce 927, ale to jsou jiné pily i když ty se u mne v lese nadřou nejvíc. Husqarna 257 se více méně ulejvá. Zabrat dostává jenom někdy, když kácím větší strom anebo špalkuji hrubé dřevo. Pila profi, kdysi ještě koncem 80. let nejčastější pila u tehdejších lesních závodů. Taky moje pila je po GO po profesionálním dřevorubci v lese.

Kdybych měl přirovnat k autům, tak taková Tatra 603. Není sice nejnovější, ale pořád dobré svezení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.12 (?), 27.3.2013 23:26

Měl jsem H 257 15 let, kromě cívky jsem na ní měnil prstýnky, spojkový koš, svíčky,filtr, tedy díly které se musí při každodenním používání měnit a jinak šlapala spolehlivě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.147 (?), 31.10.2014 18:44

257 stara klasika, mam ju od zaciatku vyroby ako sa robila a do dneska ide ako hodinky, a este ze ma velke vybracie skoro take ako nove pily fakt na zasmiatie... z pozdravom Horal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.115 (?), 2.10.2020 20:27

Mám ji od roku 1994. Koupenou novou.  Čtyři roky jsem ji používal jako profesionál v těžbě. Převážně v kalamitách. Dostala dost zabrat.  Od té doby ji používám na příležitostné kácení a přípravu paliva na zimu.  Kromě běžné údržby jsem na ní měnil cívku. O větších vibracích nic nevím. Kromě ní používám ještě H 357 XP na řezání větších průměrů.  Cením si na H  hlavně výkon,  ergonomii a spolehlivost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
JIRKA.M. - (24) - 245.32 (?), 10.10.2022 20:07

Mám Husqvernu 257. Nyní se mizadřela (PRASKNUL PÍSTNÍ KROUŽEK).tedy se ptám šel by nahradit válec a píst z HUSQVARNY 262. PILA JE JINAK V OBSTOJNÉM STAVU, POUŽÍVÁM JI JENOM NA PALIVO. JIRKA.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika