HQ 268 zhasíná



host - 16.182 (?)
18.6.2019 22:50
Pravděpodobně není na vině zapalování ani svíčka ale pohonná směs. Pokud je svíčka černá a "vlhká", zkuste jestli dává jiskru mezi kontakty, nebo mimo. Problém je ve vysokém obsahu kysličníku kovů v palivu které po napečení na izolant vyzkratují kontakty. Pokud nedává vůbec jiskru vyčistěte černou vrstvu na izolantu a svíčka by měla fungovat. Změňte dodavatele paliva. HH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 248.142 (?), 4.5.2015 18:42, zobrazeno: 6127x

Dobrý den,

prosím o pomoc se závadou u mojí pily. Začalo se to projevovat tak, že se přibližně po půl hodině řezání pila sama od sebe zastavila. Dokonce nešla ani nastartovat, jedině s podržením plynu, ale po pár vteřinách řezání opět zhasla. Napřed jsem vyměnil svíčku, ale bez znatelného zlepšení. Tak jsem dal u nás pilu do servisu. Pila jde krásně nastartovat, má lepší zvuk - prostě odborné seřízení je znát. Nicméně přibližně po půl hodině řezání se pila opět sama od sebe zastaví. Nyní ale jde okamžitě a lehce opět nastartovat, ale jakmile přidám plyn, tak ve vysokých otáčkách hned zhasne. Platit zase za servis, když je závada stále neopravená? A servisák říká, že by mohl zkusit vyměnit zapalování, pokud by to nepomohlo, tak válec s pístem, nebo karter... Nechce se mi to tam dávat pro pokus - omyl...

Poradí někdo? Prosím...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 5.5.2015 7:08

Zdravím, na toto je těžké jednoznačně odpovědět, zkontrolujte zavzdušňování nádrže, filtr v nádrži, těsnost palivové hadičky i v nádrži,  upevnění karburátoru. To je tak vše co můžete snadno zkontrolovat. Sevisák má možná pravdu s tím zapalováním ale válec, píst, karter to nechápu proč měnit, nemá se závadou nic společného. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.32 (?), 14.6.2019 21:16

Dobrý Večer. Mám jiný problém. HQ 268 mi Likviduje svíčky. Nasazena nová svíčka a po 2 nádržích je po ní. Servisák vyměnil zapalování, a výsledek je stejný. Prosím poraďte. JIRKA.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.182 (?), 18.6.2019 22:50
Pravděpodobně není na vině zapalování ani svíčka ale pohonná směs. Pokud je svíčka černá a "vlhká", zkuste jestli dává jiskru mezi kontakty, nebo mimo. Problém je ve vysokém obsahu kysličníku kovů v palivu které po napečení na izolant vyzkratují kontakty. Pokud nedává vůbec jiskru vyčistěte černou vrstvu na izolantu a svíčka by měla fungovat. Změňte dodavatele paliva. HH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.10 (?), 18.12.2019 12:04

Zdravím, u zhasínající pily bych taky začal tím zapalováním. A to z toho důvodu, že je to nejjjednodušší. Nic se nikde prakticky nenastavuje. Jen musíte sehnat někoho, kdo vám zapalování půjčí. Zapalování je společné pro mnoho typů pil HQ (240R, 245R, 40, 45, 50, 51, 55, 254, 257, 262, 268), takže byste někoho ochotného mohl v okolí najít. A pokud byste si to zapalování s někým na chvíli vyměnil a závada se přestěhovala, tak to máte na 100%.

PF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.146 (?), 30.1.2020 18:25

měl jse problem po 30 letech H60 zavada vzduch filtr a filtr v benzin nadrži jede jak za mlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika