Gude KS 400



host - 253.34 (?)
4.3.2013 10:31

Mám ji dva roky a jedině to chtělo změnit poměr míchání benzínu na 1:40-50 a míchat jen na spotřebu za den. Před tím kuckala, nešla, výkon na prd. Pošteloval jsem karburátor a ted jede suprově. každý víkend jasany řeže jak máslo.Akorát váha je náročná na ruce. A ty plasty občas někde prasknou ale po dvou letech dobrý!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
majo - (1) - 21.221 (?), 5.4.2011 20:26, zobrazeno: 5883x
Chcem si kupit tuto el. pilu, sused ju ma ale porezal s nou zatial asi 10m3 dreva zatial si ju chvali.Neviete o nej povedat viac?Aj ja potrebujem doma porezat len tak 15m3 dreva rocne.Dakujem
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 5.4.2011 21:11

Tato pila se umístila velmi solidně v testu elektrických pil, hned za světovými výrobci této techniky (vítěz Gardena je překvapivý, ale o to víc to svědčí o objektivnosti testu, ale je třeba dodat, že test nezahrnuje životnost a dlouhodobou spolehlivost). Z pohledu ceny, kdy tuto pilu koupíte cca za polovinu ceny těch nejlepších a také podle názoru souseda, kde si určitě můžete pilu vyzkoušet se nemáte čeho obávat. Test je zde 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 6.4.2011 18:21

Jako téměř vždy u těchto testů, ač mne překvapil zadavatel testu, bych jej zase tak neprožíval. Stačila mi jedna dost podivná "poznámka" a můj názor na testující je hotov.  U pily SOLO 620 se testující dokonale "odbourali" tvrzením o "nemožnosti" napnout řetěz! pokud někdo není u tak jednoduchého mechanizmu schopen řetěz napnout, pak nemá co soudit.  Nevím o nikom, kdo by si stěžoval na tento problém.  Posuzování časů jednotlivých řezů také "hovoří" za vše. " Bříza/dub bez tlaku"??? To vypovídá pouze a jenom o obsluze, nikoliv o pile. Snad autoři nechtěli říci, že ty "propadlé" pily mají tak volnou lištu, že ostrý řetěz "nebere"?? Jak se může i při ztrátě napínacího šroubu "povolovat" řetěz?? Tím chtěl autor říct, že neměl testující dostatečně utaženou lištu? Když se však podíváte na video testu, je vše jasné. Napínání řetězů naprosto špatně, problém i s takovou prkotinou jako je "zamotaný" řetěz! Pánové testující, nejprve se doučte základy a pak teprve provádějte testy!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 6.4.2011 19:21

V takových testech je snaha přistupovat k obsluze a sestavení tak, jako první majitel pily. Např. beznářaďové napínání je pouze malé plus pro zkušenou obsluhu a ta více ocení kvalitní provedení, vyváženost, praktické vlastnosti pily.  Zajímavostí je trend motorů v ose a naopak ústup motorů do strany, ze kterých se umístil pouze Stihl a to se sníženou známkou na vyvážení, tu sice obdržel i vítěz testu, ale přesvědčil jinde. Nízká hmotnost vítěze (3,8kg motorová jednotka dle jiného zdroje) svědčí o minimálním množství kovových dílů, což nebude vadit příležitostnímu uživateli, ale pila s označením profi si toto odlehčení dovolit nemůže, neboť se předpokládá zatížení daleko vyšší. Další zajímavostí je LED signalizace u modelu Einhell, není to úplná novinka, ale např. přehřátí motoru - pojistka zapnutá, nebo zablokovanou brzdu by určitě nebyl problém takto signalizovat, zase hlavně vhodné pro amatéry, kteří se učí s pilou pracovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 253.34 (?), 4.3.2013 10:31

Mám ji dva roky a jedině to chtělo změnit poměr míchání benzínu na 1:40-50 a míchat jen na spotřebu za den. Před tím kuckala, nešla, výkon na prd. Pošteloval jsem karburátor a ted jede suprově. každý víkend jasany řeže jak máslo.Akorát váha je náročná na ruce. A ty plasty občas někde prasknou ale po dvou letech dobrý!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika