Elektrickou řetězovou pilu Narex nebo Bosh?



host - 4.125 (?)
17.9.2006 20:41

V dnešní době se dělají el. pily s minimálním výkonem 1400W,  Narex mají s výkonem 1800W, jinak nejsilnější el. pila je asi Stihl s výkonem 2200W.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 4.125 (?), 17.9.2006 20:41

V dnešní době se dělají el. pily s minimálním výkonem 1400W,  Narex mají s výkonem 1800W, jinak nejsilnější el. pila je asi Stihl s výkonem 2200W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 247.208 (?), 18.9.2006 21:20

STIHL MSE 220 CQ je sice nejsilnější el.pila, ale stojí šílených 12600 Kč.Před týdnem jsem koupil el.pilu Husqvarna 321,2000 W, lišta 40 cm v akci za 5 690 Kč u firmy MK PROLES v Jindř. Hradci.Ta akce stále trvá.  Pro zájemce uvádím telefon na prodejnu  384 362 757.  Zatím jsem pořezal 10 kubíků paliva a pila jde jako housle. Je to paráda.                     

                                                                                                       Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.140 (?), 20.9.2006 10:52
Kolega Vlasta ma pravdu, STIHL MSE 220 CQ stoji šílené peníze, ale je aj šílene dobra: profesionalna lista, profesionalna retaz s dlatovymi zubmi, kvalitne materialy (DuPont) ziadne lacne plasty, linearne sponovanie retaze cez ozubeny prevod , mohutny zachytavac retaze, kvalitna rychlobrzda pri "spetnom kopnuti", ochranna klzna spojka pri pretazeni, plno elekronicke riadenie, rychla elektronicka brzda dobehu retaze (pustite=vypnete spinac a retaz stoji, alebo ak nechcete, iba popustite trochu vypinac, motor sa vypne a retaz dobieha, proste robite ako akurat chcete a potrebujete), relativne lahka na svoj vykon, dimenzovana na nepretrzitu prevadzku (ziadne hobby frcky), plynuly rozbeh cez automatiku elektroniky (cize netrha v rukach a nevybija poistky pri rozbehu), elektronicka tepelna poistka proti pretazeniu, obojstranne zachytne ozuby (neskruca sa ani v nehomogennom dreve), filter saneho vzduchu na chladenie elektromotora, ... atd. Je dobra. Ale šíleně drahá.......... ---------------------------------------------- pooh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.114 (?), 18.10.2010 14:51

Dobrý den,

dá se vůbec u elekrických řetězových pil nějak regulovat množství oleje pro mazání řetěru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.138 (?), 4.1.2007 12:51
Tak, STIHL MSE 220 CQ je asi liga sama pre seba v oblasti elektrickych retazovych pil. Na doplnenie uvedenych vlastnosti: ma skrinu z pevnostnej horcikovej zliatiny ( ! ! ) a podla navodu od vyrobcu mozno na nu namontovat az 50cm dlhu retazovu listu s retazou s plnodlatovymi zubmi, vcitane retaze so tvrdokovovymi zubmi zo spekanych karbidov. ( ! ! ! )
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 4.1.2007 15:08
Jeden skromný údaj co tu pán jaksi zapoměl napsat je též ligový: Váha 6,2 kg!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.138 (?), 4.1.2007 15:51
Ano, presne tak, v zakladnej vybave vazi 6,2 kg, ale ved je to "kovova" profi pila na celodennu zataz. Je fakt, ze po viacerych hodinach pilenia to pociti hlavne prava ruka, ale chlap zase nieco vydrzi. Ovsem aby som uspokojil vase investigativne pohnutky, uvadzam, ze Stihl MSE220CQ s namontovanou 50 cm profi listou a RS retazou VAZI ESTE O PAR DEKA VIAC ! Kedze z vasho tonu je trosku citit konfrontacny ton, ktory si zrejme vyzaduje uviest negativa MSE220CQ, tak mozem napr. uviest, saci filter chladiaceho vzduchu elektromotora (inak skvela vec) sa pomerne rychlo zanasa pilinami, hlavne pri nevhodnom vetre. Riesim to tak, ze mam pri oleji malu metlicku, a ked napr.dolievam olej, a pod., tak filter poometam, a na konci smeny filter vycistim celkovo. ----------------------- Ak sa vam chce zobjektivnit polemiku este viac, doplnte na toto forum informacie o tom ktore el.pily su uz od vyrobcu vybavene profi reznou supravou 3/8" -1,6 s dlatovymi zubmi, a takou elektronickou vybavou, ako ma Stihl MSE220CQ ----------
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.71 (?), 4.1.2007 16:14
Já bych Vaše argumenty nevyvracel protože je to pravda, ale nutno dodat, že i kdyby MSE 220 vydržela jednou tak dlouho, tak já budu pracovat s profi pilou 2000W a hmotností 4,2kg za cenu kolem 4800 a má taky kovovou skříň. Tzn. že si mohu dovolit víc jak 2 pily za cenu jedné, neboli až se pokazí a nevyplatí se opravit koupím si novou vylepšenou se zárukou. Vy budete mít svoji s postupně se zvyšující pravděpodobností větší závady, nebo tech. zastarání výrobku. Proto z pohledu vývoje pro normálně movitého člověka nemá smysl kupovat takovou  pilu, jejíž uplatnění a výhodnost investice spatřuji zejména v profi provozu,kde se zaplatí během rel. krátké doby .  J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 4.1.2007 20:14
Nikoli, naopak s Vámi souhlasím. Nevím o nikom, že vyrábí el. pilu s takovými daty včetně váhy. Asi nemám takový přehled. Znám akorát firmu co vyrábí el. pily, které mají 2150W a váhu cca 4,3kg. za 100 ($) Ale to víte, to bude asi samý plast. Když je z mého tónu cítit konfrontační tón, tak mi řekněte jaký tón je cítit z tohoto názvu : STIHL MSE 220 CQ je prva liga
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.71 (?), 4.1.2007 21:15
V první řadě je z toho cítit sebevědomí, že mám to nejlepší ,( ale taky  nejtěžší a nejdražší )mohu Vám říct, že tohoto jsem se naposlouchal, nejlepší jsou argumenty na druhé straně vah. To jsem tady uvedl xkrát, kdo je spokojen ať si výrobek pochválí, ale ne stylem já jsem spokojen a ostatní mají II ligu?Jinak srovnával jsem s modelem ES2130A - ES2145A je k vidění  na www.dolmar.de. Měl jsem předtím 20 řadu a byla moc dobrá, tady jsou vylepšeny ochrany přetížení a rozběhu atd. a má více ergonomický design a výhodu v ovládání - motor v ose!! Koupil jsem jej za 4890,-J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika