Elektrickou řetězovou pilu Narex nebo Bosh?



host - 4.125 (?)
14.9.2006 22:24
Jak jsem se zde už zmiňoval, mám pilu o výkonu 1600W zn. Castor a průměry 30cm a víc je pro ní hračka. Když jsem nasadil pilu ozubeným dorazem na špalek(asi průměru 35cm), tak jediným pohybem pily v řezu jsem skoro přeříz naráz špalek. Záleží, jaký máte řetěz, rozteč, kvalita řetězu ( pozor na čínský padělky) a samozřejmě je důležitá ostrost řetězu a správně zbroušené omezovací patky. S tupým řetězem nebo s málo zabroušenými omezovacími patkami ( optimumální výškový rozdíl mezi horní hranou patky a ostřím zubu je 0,65mm) Vám bude i nejsilnější pila nanic a nepřeříznete s ní nic, možná tak kromě nahnilého dřeva.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 164.14 (?), 1.9.2006 23:13, zobrazeno: 81251x
Jakou elektrickou řetězovou pilu mi doporučíte? Narex EPD 30 D-C nebo Bosh AKE 30? Obě pily jsou s 30 cm lištou. Budu řezat pouze občas palivové drěvo nebo maximálně na nějaké tesařské práce. Odhaduji do 20 hodin ročně. Z hlediska zpracování bych šel raději do Narexu, a např. i řetěz má z větší tloušťky (1,3mm oproti 1,1 u Boshe). U Boshe nevím jak to řeší u tohoto nejlevnějšího modelu s životností např. ložisek nebo motoru. Co se týče funkcí, Bosh má navíc údajně doběhovou brzdu a zřejmě i sílu. I když má slábší motor (1600 oproti 1800W) dohání to nížší rychlostí řetězu (9m/s oproti 11). Děkuji za každý názor.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.114 (?), 2.9.2006 2:41
Dle mého názoru názoru vítězí Narex. Bosch zelené řady je hobby nářadí žijící z bývalé slávy.Narex má lepší chlazení motoru a vydrží podstatně víc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.71 (?), 2.9.2006 19:44
Pro větší rychlost řetězu je potřeba větší výkon motoru a větší rychlost řetězu = větší řezný výkon, takže ten Narex má větší řezný výkon a je v podstatě profi. Já řežu el. pilou i průměry 45cm dub, buk, ale mám větší výkon 1800W - 13m/s. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.125 (?), 2.9.2006 21:51
Já mám výkon pily 1600 W a přeřezal jsem v pohoděišpalky o průměru až 70cm,  jednalo se o javor, ořech a agát, v pohodě jsem provedl i podélné řezy špalků, lištu mám 35cm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.71 (?), 2.9.2006 22:29
Takové průměry nemám k dispozici často  a když ano tak je rozštípu v lese. Na podélný řez jsem si udělal takový přípravek, kmen se položí a ve vedení se posunuje pila, zvládne to délky 3,5m a průměry jsou spíš problém hmotnostní, protože v takové délce to není snadná manipulace,tak 30cm na trámek, hranolek, fošnu stačí. Pomůže to hlavně v ořezu na alespoň dvě hrany a dál už se dá zpracovat na kotoučové pile. Není to na velké množství, ale takový materiál se vždy hodí. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 247.208 (?), 13.9.2006 21:39

Přátelé,mám  pilu BOSCH AKE 35- 17, 4 roky  .Ročně pořežu 20 kubíků paliva.S pilou jsem  spokojen.Nyní mám ale možnost sehnat palivové dříví v průměrech 25-30 cm.Na tyto průměry je však tato pila sla bá. Uvažuji o silnější el.pile. Nejraději bych koupil el.pilu HUSQVARNA 321, 2000 W.Jaký je Váš názor? Mýslím, že je to dobrá volba.         VLASTA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.253 (?), 14.9.2006 6:26
Zkuste se ještě podívat na  prof. el. pily Dolmar , 2000W, 13,3m/s, Makita el. motory,kovová skříň, ložiska kval. zapouzdření, hnané kolo stojí např. jen 100,- v případě nutnosti opravy. Dělení je 3/8, což ještě zvyšuje řezný výkon, podélný motor, zvenčí vym. uhlíky, nízká hlučnost. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.125 (?), 14.9.2006 22:24
Jak jsem se zde už zmiňoval, mám pilu o výkonu 1600W zn. Castor a průměry 30cm a víc je pro ní hračka. Když jsem nasadil pilu ozubeným dorazem na špalek(asi průměru 35cm), tak jediným pohybem pily v řezu jsem skoro přeříz naráz špalek. Záleží, jaký máte řetěz, rozteč, kvalita řetězu ( pozor na čínský padělky) a samozřejmě je důležitá ostrost řetězu a správně zbroušené omezovací patky. S tupým řetězem nebo s málo zabroušenými omezovacími patkami ( optimumální výškový rozdíl mezi horní hranou patky a ostřím zubu je 0,65mm) Vám bude i nejsilnější pila nanic a nepřeříznete s ní nic, možná tak kromě nahnilého dřeva.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.3 (?), 14.9.2006 15:56
Neznám pilu Bosh, ale u Narexu mě překvapilo plastové!!!  ozubení mezi pastorkem elektromotoru a řetězkou. Mi odešlo  po 4 letech a pořezání asi 80 kubíků palivového dřeva. Dá se vyměnit i doma a v Narexu i s dobírkou stojí 500 Kč. Jinak jsem s touto pilou spokojen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.88 (?), 17.9.2006 14:55

Mám už dlouhé roky 2 ks Narex EPR 30 S - 1020W.

Dva kusy proto, že téměř pravidelně odchází stator motoru. Ani mechanik neví proč. Jestli je přetěžován a taky říkal, že časem může dojít ke korozi vinutí a probití elektriky. Oprava stojí tak cca 1200 Kč a neudělají ji hned a tak mám pily 2, protože si dřevo ukládám venku v hranách a zkracuji až dle potřeby v dřevárce.

Se zmíněnou pilou jsem už ale pořezal neskutečné množství dřeva. To relativní ticho a bez smradu z výfuku je velkou předností proti mnohem silnější HQ257, kterou beru jenom do lesa.

K Narexu mám cca 100 m kablu a tak se s ním na zahradě dostanu kamkoli. Než jsem koupil HQ, shazoval jsem s ním i docela vzrostlé jabloně a hrušky cca 45 cm průměr. Jenom to motání kablu mne dost štvalo.

No ale jak se mi zase spálí motor na Narexce, už ji asi opravovat nedám a koupím si nějakou novou elektrickou pilu. Ještě nevím jakou, ale měla by už mít automat mazání řetězu, tepelnou pojistku, ale výkon do těch 1020 W by mi stačil.

Žídek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika