Elektrická řetězovka pro ženu



host - 227.208 (?)
12.7.2012 10:24

Naprostý souhlas s panem J.S.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 48.1 (?), 11.7.2012 9:10, zobrazeno: 21346x

Prosím o radu zkušenější. Potřebuji novou pilu a nejsem schopná se rozhodnout mezi Makitou UC3020A (možná 35, ale raději bych 30), Dolmarem ES33A a nebo Narexkou EPR 30-20. 

Pila by měla sloužit pro pořez paliv.dřeva, nejčastěji metry do prům 20cm, občas nějakou paletu, stromek (staré jabloně, kmeny máme taky max 20-25cm), občas trámek, lať apod. Jde mi ale o to, že když mi přivezou 10prm paliv.dřeva (nejčastěji beru metry a dělám cca 30cm polínka), aby zvládla jet několik hodin. První pilu jsem měla obyč Al-Ko, ale ta musela co 15 minut odpočívat, takže děs bída a utrpení. Ročně toho paliv.dřeva je cca do 15m.

Pilu bych raději lehčí, sice jako farmářka něco vydržím, ale mám 50kg i s postelí a tak bych pak nerada celý týden skučela:)))

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.239 (?), 11.7.2012 11:27

Pokud si chcete usnadnit práci, kupte si kozu na řezání dřeva Wolfcraft, tím si usnadníte daleko více než bazírovat nad váhou elektrické pily. S touto kozou potřebujete délku lišty alespoň 35cm ideálně 40cm. Pokud si koupíte kvalitní pilu i když bude o nějaký to deko těžší, tak s delší lištou se vám na této koze prakticky nemůže nic stát a je to mnohem bezpečnější, než unavená 50kg farmářka, která bude máchat o nějaké to deko lehčí pilou. Při řezu na koze navíc el. pila nebude skoro nic vážit, protože bude řezat svou vahou a vy ji budete jen přidržovat. Podobný výběr z pil co uvádíte už se tu nedávno řešil, dejte si to vyhledat. Nevím jak to máte s broušením řetězu, jestli toto ovládáte nebo máte někoho kdo vám řetěz nabrousí, pokud ne, doporučoval bych původní lištu vyměnit za powersharp, kde nabroušení zvládnete sama. Osobně bych vám doporučoval vzít pilu Makita UC4030A nebo Dolmar ES2140A je to fuk, jsou to stejné pily s jinou barvou plastu a nebo ty samé modely jen s 30cm lištou a tu následně vyměnit za powersharp kvůli snadnému broušení, kde nasadíte nástavec a za 3s máte nabroušeno. Třeba už to víte, ale pro jistotu, při řezání řetězovou pilou při každém broušení otáčejte lištu, jinak se vám nestejnoměrně obrousí a bude vám podřezávat.

Koza vás vyjde na 2200Kč, pila na 4000Kč, v případě výměny na řetěz a lištu powersharp kupte pilu s 30cm lištou za 3500Kč + výměna 1600Kč, takže budete na 5100Kč. Celkově budete tedy na 6 - 7 000Kč, ale máte to na pořád, práce bude odsejpat, bude bezpečná, nenadřete se. To je můj tip a doporučení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.219 (?), 11.7.2012 11:49

Dřevo připravuji obdobně. Mám kozu Oregon - podobná jako Wolfcraft a nemůžu si ji vynachválit. Téměř každý, kdo ji u mne uvidí v akci, si ji pořizuje. Pilu mám Dolmar ES2140A (má lištu 40 cm). Lepší pilu v této cenové kategorii nekoupíte a levnější bych nebral. Snad Narex, ale ta vyvrací zápěstí - nemá motor v ose. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.254 (?), 11.7.2012 21:45

Z těchto pil je jednoznačně nejlepší Narex. Kvalitní česká profesionální pila. Žádné hobby z Obi jako Dolmar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.112 (?), 11.7.2012 22:05
Já bych doporučil si v prodejně obě pily uchopit do rukou a nechat si je zapnout. Potom předvést výměnu a napnutí řetězu, výměnu uhlíků. Za mě jednoznačně Dolmar nebo Makitu v provedení ES 21XX dle délky lišty. Ty výkřiky do tmy berte s rezervou, je to nejlepší el pila na trhu vs cena a kvalita a někdo to neustojí a poradí trošku jinak, než by měl podle skutečných parametrů pil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.208 (?), 12.7.2012 10:24

Naprostý souhlas s panem J.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.2 (?), 12.7.2012 12:41

Všem moc děkuji za reakce. Finskou kozu doma máme, sice ne originál, ale funkční:) Na lišty powerharp už jsem koukala, díky za tip, o tomto jsem nevěděla a tak už nebudu muset trápit kolegu s broušením: o)

S tou váhou pily jsem to nemyslela tak, že záleží na každém deku, spíše aby mi někdo nezačal doporučovat něco o 2kg těžšího. Zatím u mne vede Makita (nic proti Dolmaru, jen se mi víc líbí modrá a momentálně je za lepší cenu). Zítra se chystám do velkoměsta si ji ještě vyzkoušet v ruce a pakse definitivně rozhodnu. 

Ještě dotaz, v čem je ta Narexka horší?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 156.239 (?), 12.7.2012 15:01

I ostatní výrobci dělají dobré elektriky a cenově si dnes nemůže dovolit nikdo vyčnívat. Makita-Dolmar v elektrických pilách patří ke špičce, ale na stejnou úroveň a v některých parametrech klidně i výše se může zařadit Husqvarna, Gardena, Narex. Já doporučoval profi Dolmara skrz provedení, které má hodně dobré = pogumovaná rukojeť, snadno přístupné uhlíky, motor v ose, beznářaďové napínání. Husqvarna má taky motor v ose, větší řeznou rychlost, je tižší, ale horší zadní rukojeť, hůře jde vidět do nádrže, potřeba klíč. Gardena má samonapínání řetězu, motor v ose, velký řezný výkon, Narex je vyosená, česká kvalita, díly budou ihned k dostání. Každá má něco. Paní - Slečna se dotazovala na hoby Dolmara = slabší řetěz, motor do strany a tam už to tak jednoznačně pro nevidím, výhoda motoru v ose je fuč, výkonu a výdrže taky ubylo a navíc 1,1 řetěz :-( v té ceně bych klidně vzal i tu Narexku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 12.7.2012 15:22

Ještě k té koze, finská koza s tou kanadskou (kopčátskou německou) se nedá srovnávat. Ve finské řežete jedno polínko a pokud tam dáte víc halouzek, protáčí se. V této můžete řezat 1 poleno, ale klidně i 30 a to je rozdíl. Finskou příště nebrat laugh  Tady je video s rozdílem, kde na začátku je vidět finskou kozu.

a video s extrémistou cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 12.7.2012 15:33

Spíše osobně bych řešil to, jestli je nutné, aby žena vůbec pracovala s pilou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika