Dolmar WS-2135A - dotazy začátečníka



host - 107.237 (?)
11.11.2011 8:33

Ten dobrý návod je tohle: Ten Dolmarácký k pile ale dobrý taky (máte originál nebo něco kopírovaného?)

xxx.xxx.188.79 (?), 9.11.2011 18:23 
Zmáčkne se spínač, pila se nechá 2-3 vteřiny běžet na prázdno než se roztočí motor do plných otáček, potom se přiloží řetěz ke dřevu a řeže se.Po dokončení řezu se vypne.Když se řez musí ukončit dříve, tak se pila výjme z řezu zapnutá a vypne se ve volném prostoru-bez kontaktu řetězu se dřevem.Po úplném zastavení řetězu a motoru se pila znovu zapne a pokračuje se v práci.Nikdy se pila nezapíná zaříznutá do dřeva.Spínač zmáčknout na plno do polohy zapnuto, po dokončení řezu uvolnit do výchozí polohy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 188.79 (?), 9.11.2011 18:23

Pro Jiřího Kohoutka, děkuji za uznání.Odborník opravdu nejsem, nebyl jsem a ani nebudu.Také se za něho nehodlám vydávat, ani si na něho hrát.Proto nevím, proč bych měl těm Číňanům pomáhat.S výrobou není třeba-tu zvládají výborně, až to s člověkem málem sekne.Návrch a konstrukce je dílem jiných expertů.Domácí úpravy typu DoDo dnes nejsou na pořadu dne.Před 20 lety možná, dnes ani omylem.A už vůbec ne u pily za 5000 kč.To mi připadá v dnešní době nedůstojné.To samé se týká vstřikování benzínu do nové pily nebo novou pilu rozebírat a něco tam lepit.To samé ta regulace rychlosti.Pila žádnou nemá, není to vrtačka.Se všemi elekrickými pilami se řeže zcela jednoduše.Zmáčkne se spínač, pila se nechá 2-3 vteřiny běžet na prázdno než se roztočí motor do plných otáček, potom se přiloží řetěz ke dřevu a řeže se.Po dokončení řezu se vypne.Když se řez musí ukončit dříve, tak se pila výjme z řezu zapnutá a vypne se ve volném prostoru-bez kontaktu řetězu se dřevem.Po úplném zastavení řetězu a motoru se pila znovu zapne a pokračuje se v práci.Nikdy se pila nezapíná zaříznutá do dřeva.Spínač zmáčknout na plno do polohy zapnuto, po dokončení řezu uvolnit do výchozí polohy.          

Ješte jeden tip na domácí úpravy.Ty těsnění vybírat z víček od českých olejů, např. Paramo.Těsnění jsou z bílé pěnové hmoty, která se snadno přizpůsobí a těsnit bude na 100 procent.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 9.11.2011 23:06

Děkuji za opravdu pěknou reakci, nelze jinak nežli souhlasit, je tam i dobrý návod pro začátečníka, jak s pilou nakládat (věřte tomu, že ne všichni hned vše pochopí).

Jinak netuším jak jste to myslel s těmi Číňany, ale konkrétně tato pila patří k tomu lepšímu co se dá koupit.Vlastním poslední model Narexu, Dolmarku jsem koupil teprve nedávno na Aukru (byl jsem zvědavý, zda je opravdu tak dobrá jak ji chválí v testech).Po prvních řezech jsem moc litoval těch peněz za Narex, uložení motoru a celkové vyvážení pily je k nezaplacení.To že odstřikuje olej z vrcholu lišty je běžný jev (setrvačnost) a nijak to hodnotu pily nesnižuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.98 (?), 11.11.2011 7:15

Nemohu pilu bohužel porovnávat s ostatníma - opravdu se jedná o moji první, kvalita nářadí vypadá dobře, zápěstí z vyvažování mě nebolelo, problémy s výkonem jsem nepostřehnul...

S tím dobrým návodem pro začátečníka moc nesouhlasím, hodnotil bych ho spíše průměrně - je tam sice popis, jak se co dělá, ale některé věci a upozornění chybí -  například na polohu pily při montáži řetězu a je takový zmatený - obrázky vpředy na přeskáčku, text návodu jinde..

J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.237 (?), 11.11.2011 8:33

Ten dobrý návod je tohle: Ten Dolmarácký k pile ale dobrý taky (máte originál nebo něco kopírovaného?)

xxx.xxx.188.79 (?), 9.11.2011 18:23 
Zmáčkne se spínač, pila se nechá 2-3 vteřiny běžet na prázdno než se roztočí motor do plných otáček, potom se přiloží řetěz ke dřevu a řeže se.Po dokončení řezu se vypne.Když se řez musí ukončit dříve, tak se pila výjme z řezu zapnutá a vypne se ve volném prostoru-bez kontaktu řetězu se dřevem.Po úplném zastavení řetězu a motoru se pila znovu zapne a pokračuje se v práci.Nikdy se pila nezapíná zaříznutá do dřeva.Spínač zmáčknout na plno do polohy zapnuto, po dokončení řezu uvolnit do výchozí polohy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika