Dolmar PS-5000, filtrace nasavani a cisteni rounoveho filtru



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 21.230 (?) 
26.8.2008 19:54

Ještě malá technická pro pana 44.138. Některé firmy mají skutečně v návodu uvedeno - na čištění vzduchového filtru nepoužívat benzín! J.S. má pravdu!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 122.186 (?), 26.8.2008 20:07

Pravda svata. V navodu k PS-5000 je to primo tucnym pismem pod nazvem kapitoly:

Cisteni vzduchoveho filtru

Pozor: Pouzivali se pro cisteni tlakoveho vzduchu noste vzdy ochrane bryle, abyste zabranili poraneni oci!

Vzduchovy filtr necistit palivem!

Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.138 (?), 26.8.2008 22:44
Dolmary aspoň tu jdou málo, mohl jsem to přehlídnout. Zajímalo by mne, jestli to je také napsáno v originále. Prohlížel jsem několik návodů jiných pil, jestli se to nezměnilo, ale zákaz použití paliva jsem nikde nenašel. Dokonce ani v českých návodech jsem nenašel doporučení použití Jaru. Můžete mi zdělit, který návod k použití doporučuje Jar (jak píšete)? Zákaz použití Jaru by se dal snad zdůvodnit nebezpečím manipulací s výbušnými kapalinami, u jiného důvodu nevidím logiku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.138 (?), 26.8.2008 22:50
Pardon, poslední věta má samozřejmě znít takto: Zákaz použití benzínu by se dal snad zdůvodnit nebezpečím manipulací s výbušnými kapalinami, u jiného důvodu nevidím logiku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 26.8.2008 22:52

V orig. je: "Luftfilter nicht mit Kraftstoff reinigen!", tedy vzd. filtr nečistit palivem (benzínem).   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.15 (?), 26.8.2008 23:50
U nás čistíme filtry benzínem. Molitany vymácháním a rouna vypráním štětkou, poté vyfoukáním. Je pravda, že při vyfukování ještě mokrého filtru vzniká větší množství benzinových výparů, tím se však nezabýváme. Ničím jiným tak dobře a rychle filtr nelze vyčistit. Některé filtry by ani jiným postupem vyčistit nešly. Čistilo se tak i při výpomoci servisům v Německu, kouřit tam nikdo nesměl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.168 (?), 25.8.2008 10:47

Vždyť jsem psal, že jemný prach projde každým filtrem ;-)

Moc to neřešte, stačí jemně vyklepat a vyfoukat vzduchem (jemně!!!) a dát zpátky. Hlavně dejte pozor, ať vám při čištění nanapadá bordel do sání vzduchu. A nezapomeňte, že moc aktivity škodí - do praní filtru se vrhejte až bude opravdu špinavý a nepůjde vyfoukat. Jinak já filtr čistím cca po 5 vyjetých nádržích a je to spíš jen kontrola čistoty než čištění... Mám z vás pocit, že se snažíte čistit jen lehce zaprášený (zašedlý) filtr, tedy že je prakticky čistý.  Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.138 (?), 25.8.2008 11:49
Odpověď jsem napsal když tu ještě žádná nebyla a potom když jsem to chtěl vložit, už tam byla ta vaše, ale nechtělo se mi můj text už pozměňovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.168 (?), 25.8.2008 11:54

To nebylo na vás ale na Karla - to o prachu jsem psal už když kcg. hledal jakou pilu koupit, bylo to ohledně záběhu...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 122.186 (?), 25.8.2008 14:27

Jojo, s tim jemnym prachem jste mel pravdu. Nastesti je to drevni prach, ne prach treba z omitky... To s tim jen mirne znecistenym filtrem muze byt pravda. V navodu se pise, ze se ma rouno cistit az motor ztraci vykon. Coz je to, co si nejsem jisty jestli poznam. Ale filtr jen proklepnu, profouknu pumpickou a necham tak a uvidim jak se bude zanaset dal. Diky! Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika