Dolmar PS 500 vs. Castor CP 522



Tass - (2) - 34.50 (?)
5.1.2010 6:56

Já bych Vám doporučil značku Castor. Mám od nich křovinořez _Castor 36D_používám jej 9let bez jediného problému. Motorovou pilu Castor CP 422S_ je vní japonský motor Komatsu - Zenoah a montují se ve Slovenském Poprdě, takže žádná Čína .  S oběmi výrobky jsem spokojen a můžu jen chválit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 58.160 (?), 16.8.2009 20:40, zobrazeno: 19622x

Poraďte mi prosím, kterou vzít? Teď jsem na vážkách, protože obě se nabízejí za výbornou cenu a mají vynikající výbavu. Pane J.S., vyjádříte se? vy jste znalec pil.

Možná trochu jsem nakloněn Dolmaru, protože se značkou Castor nejsou moc zkušenosti, co se týká pil. Jejich křovinořezy jsou ale dost spolehlivé, uživatelé jsou s nimi moc spokojeni.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.111 (?), 17.8.2009 15:21

Samozřejmě dolmar.Zde není co řešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 17.8.2009 16:35

Tento nový model Castoru jsem ještě neměl příležitost vyzkoušet. Při uvedené hmotnosti a AL skříni se určitě jedná o tzv. malou skříň, z čehož plyne hmotnost 4,9kg. Vibrace jsou řešeny gumovými tlumiči a jsou vyšší než u PS 500, kde je to řešeno ocelovými pružinami. Výkony jsou srovnatelné, ale spotřebu a další přesné údaje je možné zjistit pouze u PS 500. Nikde není uvedeno, zda je u 522 regulace průtoku oleje a jakou má filtraci, také otočení řetězového kola je důležité pro další obsluhu a údržbu. Je to porovnání na vyšší úrovni, neboť se na komponentech do Castora podílí Komatsu Zenoah, stejně jako u dalších pil. Nejprve bych Vám doporučil si více zjistit o Castoru a teprve potom se rozhodovat. Výhodou je nižší hmotnost, ale to neznamená, že je to lepší konstrukční kvalita. U PS 500 je celá skříň včetně olejové nádržky a držáků na kryty z kvalitní AL slitiny. Pokud by nevadila o něco vyšší hmotnost PS 500, tak je to lepší volba, neboť tato pila vychází kompletně z profi modelu PS 5000.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.147 (?), 11.12.2009 16:55

Neví někdo, prosím,adresu na zastoupení motorových pil fy Castor?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.11 (?), 12.12.2009 8:59

Drupol Kostelec nad Labem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 190.209 (?), 3.1.2010 19:31

spolehlivostí jsou obě pily na stejné úrovni, pro Castor hovoří výrazně příjemnější ceny náhradních dílů, přestože kliková skříň vč. jednotlivých komponentů, je poskládaná z japonských nebo evropských součástek, nikoli čínských ani USA. Půlená AL kliková skříň se používala již v modelové řadě pil CASTOR 400, 450, 500, 510. Její funkčnost a spolehlivost je známá od roku 1992. Zajímavostí je uložení válce mírně vzat - zabezpečující rozložení vibrací, nádrže s náplněmi jsou odděleny od motoru. U CASTOR někdo rád využije až 6ti letou záruku v neprofesioálním použití. Servis DOLMAR a CASTOR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tass - (2) - 34.50 (?), 5.1.2010 6:56

Já bych Vám doporučil značku Castor. Mám od nich křovinořez _Castor 36D_používám jej 9let bez jediného problému. Motorovou pilu Castor CP 422S_ je vní japonský motor Komatsu - Zenoah a montují se ve Slovenském Poprdě, takže žádná Čína .  S oběmi výrobky jsem spokojen a můžu jen chválit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.154 (?), 5.1.2010 21:48

Pro neznalé, firma GGP je italská, vyrábějící i Castor, vyrábí i Stigu, Mounfield aj. nejenom ve slovenském Popradě, prostě největší firma v Evropě, vyrábějící lesní a zahradní mechanizaci pro mnoho jiných značek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.185 (?), 6.1.2010 9:43

Je to tak- GGP je největším producentem v Evropě, patří k nejvýznamějším výrobcům této techniky na světě. Vyrábí značky CastelGarden, Stiga, Mountfield, Alpina, Belos. Značky CMI a Hurricane vyrábí pro řetězce a podílí se na výrobě strojů Honda(sekačky, traktory, křovinořezy), Oleo-Mac (traktůrky a ridery), Solo (traktory), Dolmar(sekačky, traktory), Viking by Stihl (traktory).

Motorové pily a kosy vyrábí ve spolupráci s Komatsu-Zenoah, Mitsubishi a Hondou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.219 (?), 6.1.2010 12:21

Bejvávalo pane, Pro Viking dělal jen pár traktorů a vzhledem ke kvalitě byla spolupráce již ukončena a dnes se již traktory Viking vyrábí v Kufsteinu v Rakousku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika