Dolmar PS 420 občasné samovolné max. otáčky



host - 96.42 (?)
30.1.2020 5:31
Udělal ten servisák tlakovou zkoušku skříně s válcem? Jestli ne začínáte opravovat z prostředku na náhodu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 189.68 (?), 28.1.2020 19:55, zobrazeno: 3767x

Dobrý den.

Při řezání dochází k samovolnému občasnému zvýšení otáček na maximum.jinak pila funguje jak má.s pilami pracuji cca 30 let a seřízení nebyl nikdy problém.zvyseni otáček ukazuje na chudou směs, ale po chvíli se otáčky ustálí.karburator vyčištěn, výměna membrán.zavada se vyskytuje stále.pila byla v servisu, po cca hodině provozu zase zvýšení otáček.se servismanem jsem pilu rozebrali, nastavili a závada se začala po chvíli projevovat znovu.jinak pila jde do tahu, drží volnoběh.pila má nabehano cca 50 hodin.prosim o radu s odstraněním problému.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.42 (?), 29.1.2020 5:41
Jakým olejem mažete řetěz? Byl v pile někdy bioolej?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.114 (?), 29.1.2020 8:00

Podobne sa prejavovali netesné staré guferá kľukovej hriadele na dvojtaktných motoroch motoriek. Bolo to poznať aj podľa zaolejovaného zapaľovania.  Ale s motorom na Dolmar pile nemám skúsenosť. Ak má pila len 50 hodín to je tiež dosť málo.

Jaroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.133 (?), 29.1.2020 10:31
zdar tak gufera to asi nebudou spis netesnost mezi karb a valcem popripade praskla hadicka od benzinu nebo neni v poradku filtr v nadrzce moznosti je vic taky nemusi sedet kuzilkovej ventil v karbu zbyva hledat laslo jo a s tim olejem na listu je snad for ne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.39 (?), 29.1.2020 11:43
Fór je, že nevíte, že bioolej vzlíná pod gufero.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.1 (?), 29.1.2020 15:38

Zdar a co s tím??? Laslo 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.203 (?), 29.1.2020 18:15

Dobrý den.karburator sedí na válci bez netěsnosti, hadička je v pořádku, filtr je nový, a kuželové ventily jsou v pořádku a nečistoty v karburátoru jsem čistil v ultrazvuku.jedine, co mě napadá je to, že by musela být nějaká špona pod vlisovanym sedlem kuželky na H otáčky.jinak olej mám m6a.vzlinanim to podle mne nebude..zahada je v tom, že se to opakuje nepravidelně. děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.203 (?), 29.1.2020 18:31

Tato pila Dolmar má skoro o polovinu menší spotřebu paliva než starší huska.a to může být taky kámen úrazu, že je bohatost směsi vysponovana na minimum a stačí málo a směs je moc chudá a tím dochází k těm samovolným otáčkám.a katalyzátor to taky nedělá, zkoušel jsem to bez něj i s ním a je to stejné.zajimalo by mě, jestli už někdo na tento problém narazil..děkuji za rady a názory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.1 (?), 29.1.2020 18:55

Zdar nebylo by špatný zkusit jiném karbec kdyby byla možnost půjčit z bezproblémové pily pokud se poštestí laslo 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.42 (?), 30.1.2020 5:31
Udělal ten servisák tlakovou zkoušku skříně s válcem? Jestli ne začínáte opravovat z prostředku na náhodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika