Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pokud se ještě rozhodujete, zda a jakou motorovou pilu převážně na větve, je nejlepší jednoručka - pila pro arboristy. Používá se i obouruč, samozřejmě, je-li potřeba, má nízkou hmotnost a vibrace, ale hlavně řeznou soupravu vhodnou na tuto práci. Řezat větve klasickou pilou je nebezpečné, byť mnozí se budou křižovat, dušovat a bít v prsa, že není. Viděl jsem několik krvavých úrazů motorovou pilou způsobených obyčejnou větví, jeden jsem si udělal sám. Motorovou pilu bych Vám však nedoporučil. Ne proto, že jste žena, ale z důvodu, že je to komplikované a nákladné řešení. Motorová pila vyžaduje údržbu, přípravu paliva, čas od času servis. Do lesa s sebou táhnete kanystry a ochranné pomůcky, v létě nic příjemného být zakuklen proti poranění. Navrhuji opatřit si dobrou zahradnickou pilku (pohon lidskými svaly) s nejlepším pilovým listem, jaký seženete. Vyzkoušejte jak obloukovku, tak i třeba japonský typ - řeže se s ní k sobě. S opravdu dobrým pilovým listem, jako vyrábí např. Fiskars, jde práce rychle a bezbolestně a nejsou třeba velké svaly. K čištění větví můžete použít větší kuchyňský sekáček. Nenadřete se, jako se sekyrou. V posledních letech na práce, jež v dotazu popisujete, používám pouze ruční nářadí, dřív jsem řezal motorovkou. Podle mě nemá smysl zrovna při této činnosti pálit zbytečně benzín a pak vdechovat spaliny. Práce se strojem vypadá na první pohled snadná a rychlá, což ovšem není. Ať už zvolíte kteroukoliv variantu, nezapomeňte na bezpečnost. Zranit se osamotě v lese třeba jen sekyrkou může být osudné. Toulavý medvěd

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika