Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Několikrát jsem měřil otáčky pil po záběhu - někteří výrobci o záběhu vůbec nepíšou v návodech - pohybovaly se kolem 12500 - 13000 - u pil s max. otáčkami 13500. Ovšem záleží na délce záběhu, resp. kdy se provádí první přeměření. Čím starší pila, tím nižší otáčky a je třeba více uzavírat H a otevírat L pro dosažení tabulkových hodnot. U výrobce(Dolmar) se zřejmě provádí nastavení na tabulkové hodnoty - tedy cca 13500 - to jsem si měřil u většiny pil, pohybuje se to kolem 12800- 13000, ovšem nastavení u výrobce bylo někde jinde z pohledu nadmořské výšky a pohonné směsi. Když je mísen majitelem pily poměr např. 1:40 a výrobce měřil s 1:50, tak taky bude rozdíl v otáčkách, budou o něco nižší. To, jak mísit je uvedeno v návodu a není třeba to rozvádět. Doseřízení je nutné - resp. ověření nastavení, po dejme tomu cca 15 nádržkách - případně se provede jemná korekce.Naopak je snad všude uvedeno, že pila se nemá vytáčet v záběhu bez zátěže(pozor na tupý řetěz) a má se zajistit dokonalé chlazení motoru. P.Gl. oceňuji Vaši snahu poradit, ale nastavte si PS 500 na 10 - 11.000 otáček, což jsou hodnoty v prvním případě max. výkonu motoru a zkuste si zařezat. Poznáte, že je pila značně pod otáčkami. bude hodně 4 taktovat a kouřit. Max. otáčky PS 33... jsou 11500 pro srovnání.U měření otáček je třeba několikrát zkusit dát plný plyn a měřit, stává se, že se klapka úplně neotevře při pomalém zmáčknutí plynové páčky.Rozdíly jsou někdy značné. V praxi je ovládání páčky razantní a má omezovač proti poškození - jak klapka, tak páčka Takže to, že prodejce si pilu natočil a řekl, že to má v uchu není nic divného, já otáčkoměr používám pouze pro ověření vlastního nastavení bez něj, jestli se nějak nemění to, co slyším, mám to taky v uchu. Ale to je praxe a nemá to obecně pro Vás význam. U PS 5000 je také omezovač otáček, který chrání pohyblivé díly motoru před poškozením otáčkami, ale ne před chudým nastavením směsi. Proto u těchto typů motorů/digitální vícefunkční zapalování nedoporučuji provádět korektury nastavení karburátoru. Když už ano, tak s vědomím, že to znám, mám k tomu vybavení a zasahuji do něčeho, co výrobce - servis při závadě motoru může zjistit a potom padá záruka. Záběh na volnoběh se neprovádí, řeže se hned s ohledem na návod. Ještě jste se ptal kdy používám Metaltec 1. Používám jej okamžitě od první nádržky, tedy co nejdříve. Je škoda, že u motorů Honda GXV 160 to již není možné, měl jsem je o dost dříve než M1. Auto, pily, sekačku - použití bylo ihned od nového, ostatní motory podle momentálního stavu stáří. Obsah chlóru byl vyloučen zkouškou ve Výzkumném ústavu v Praze. Barva svíčky je pouze orientační ukazatel a je ovlivněna nastavením karburátoru, poměrem oleje ve směsi, stavem motoru a zátěží pily v daném provozu před demontáží svíčky. Není problém natočit video při různém nastavení karburátoru a chování pily v řezu.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika