Světlušky



host - 133.46 (?)
23.6.2008 18:56

Svetlusky az tak vzacne nejsou - treba na Krivoklatsku jich je spousty .

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 204.34 (?), 23.6.2008 17:38, zobrazeno: 40545x

Přátelé, jsou u Vás světlušky?

Včera jsem je u nás pozoroval - byly jich desítky a stovky. Pěkné podívání.

Josef.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.18 (?), 23.6.2008 18:38

Až po Vašem dotazu si uvědomuji, že světlušky jsem strááášně dlouho neviděla, mám radost, že nevymřely. V jakých místech se vyskytují? Ráda bych je opět viděla, kam se na ně vydat? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.46 (?), 23.6.2008 18:56

Svetlusky az tak vzacne nejsou - treba na Krivoklatsku jich je spousty .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 23.6.2008 19:13
V Jizerkách jsou také (už jsem je viděl), ale více bývají až v srpnu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.187 (?), 23.6.2008 20:01

Spousty světlušek je i u nás na Plzeňsku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.71 (?), 23.6.2008 20:48

Pro mne to vždy budou svatojánští broučci:-) Nikdy nezapomenu na první vlahý podvečer v Arkansasu v USA, kdy jsem žasla nad červenýma, zelenýma a žlutýma svatojánkama... a všem to přišlo úplně normální a nezajímavé... Je to nádherné stvoření. Díky Bohu za to:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.35 (?), 23.6.2008 21:49

A taky v Orlických horách, například ve Zdobnici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 24.6.2008 8:34

Tady na Voticku jsou taky, i když stovky jsem jich nikdy nenapočítala. I kvůli nim necháváme část zahrady neposečenou - nad krátce střiženým trávníčkem se jim moc nelíbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.34 (?), 24.6.2008 15:49

U nás - na níže uvedeném Plzeňsku (jih) - vždy bývají pouze v tuto dobu (tedy okolo svátku sv. Jana Křtitele). První se objevují zpravidla kolem 10. (-15.) června, poslední vídám zpravidla v první dekádě července. V srpnu jsem se s nimi ještě asi nesetkal.

Takže kam za nimi, jak zní jeden z dotazů? Na louky u lesa apod.

Důležitá otázka je také kdy? Podle mých zkušeností zhruba od půl desáté do půl jedenácté a ž jedenácté hodiny večer - tedy za hlubšího večerního soumraku.

Maminka vždycky vzpomíná, jak jich bývalo hodně, když chodívala s tatínkem (tedy s dědečkem) tzv. podhánět vodu na louky (tedy na potoce bylo stavidlo a voda se rozlévala zavlažovacími kanály). Přál bych jí zase tento pěkný zážitek. Loni jsme v tuto dobu sa soumraku někam jeli, ale bohužel jsme na žádnou nenarazili.

Občas na podzim nebo v předjaří je vidět nějaká - tedy světélko - v lese v mechu apod. To přežívá buď dospělec nebo larva? Jaký je vůbec jejich životní cyklus? A čím se živí? Jsou býložravé nebo masožravé?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.74 (?), 27.6.2008 13:16

Tak tomu říkám nespravedlnost. U nás se rojí akorát ti hnědí chrousti, kteří bzučí jako malé helikoptéry, narážejí do zdí a do všeho možného, jako by byli zpití pod obraz, a ze kterých mám bohužel husí kůži a před kterými pochopitelně zběsile, k velkému obveselení celé rodiny a vyvalené kočky, prchám. Ale jednou v noci jsem viděla v břečťanu, který se nám pne po opěrné zdi, něco nazelenale svítit, takový malý bod. Byla to housenka, které svítil zadeček. Ovšem čí to byla housenka - no, ona byla vlastně naše, tedy respektive kterého motýla to byla housenka, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika