Problém s identifikací rostlinky



host - 128.19 (?)
3.8.2011 15:47

Ano je to povíjnice, nevím jinak velmi hezká, ale zanepleší co se jí zlíbí.Nenechá se jen tak odepsat.Chová se jasko v té pohádce od K.Čapka o zahradě, moc se mi líbila, ale více jsem o ní neslyšela.Posudte sami

V jedné zahradě rostla růže a jiné rostliny, růži vadily ty ostatní rostliny tak prosila matku Zemi o pomoc, jenže matka Země se zachovala jako matka.Řekla růži, nebudu tě ochranovat máš mocného ochránce a to člověka nepotřebuješ moji ochranu a těm dalším svým dětem řekla.Vy moje děti, také jste moje, vám dám 4 násobnou sílu, aby jste se ubránily a bylo pro vás místo tady na Zemi.Mně to někdy připadá ne 4 násobnou sílu, ale snad 10 násobnou ne-li více, když plevel ničím.Ted už jsem stará tak to nechávám mladším a Ti na to vše mají jiný názor, ale já v tom rostla a žila nic jinak mně nepřitahovalo jak zahradničení tak se v tom hrabu.M.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 15.14 (?), 19.5.2011 19:57, zobrazeno: 4085x

Dobrý den, jsem pěstitelka začátečnice. Od známé jsem dostala semena údajně barevně kvetoucích rostlin (velmi široký pojem) s tím, že sama neví, co to je. Zkusila jsem zasadit a po 3-4 týdnech se objevily cca 1-2 cm vysoké rostlinky (viz foto). Nedokáže někdo identifikovat o co jde? Nevím totiž, co s rostlinkami dál, jestli je dát do květináčů nebo do záhonu... Díky. Kamila


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.227 (?), 19.5.2011 20:02
Musíte chvíli počkat.Podle děložních lístků nepoznáte nic.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 19.75 (?), 19.5.2011 20:02

Připomíná mi to mé začátky. myslím, že jsem to kdysi pěstoval také. A tipuji, že je to povíjnice - Ipomoea purpurea. Popínavka, jako svlačec, letnička.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.234 (?), 19.5.2011 21:06

Mirabilis jalapa-nocenka. Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 19.75 (?), 19.5.2011 21:41

Vašku, budete mít pravdu. Nocenku jsem jako dítě školou povinné také pěstoval. je to dobrá květina. Bez výrazné péče narostly statné rostliny výšky cca 1 m. A létaly na ně "kolibříci", tedy dlouhozobky.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 101.154 (?), 20.5.2011 6:45

Děkuji za odpověď. Dívala jsem se na net a našla obrázek semen povíjnice a vypadají přesně tak jako ta, co jsem zasadila. Takže to asi bude ono. Kamila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 20.5.2011 13:22

Tak jsem se vzdal zase příliš brzo?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.19 (?), 3.8.2011 15:47

Ano je to povíjnice, nevím jinak velmi hezká, ale zanepleší co se jí zlíbí.Nenechá se jen tak odepsat.Chová se jasko v té pohádce od K.Čapka o zahradě, moc se mi líbila, ale více jsem o ní neslyšela.Posudte sami

V jedné zahradě rostla růže a jiné rostliny, růži vadily ty ostatní rostliny tak prosila matku Zemi o pomoc, jenže matka Země se zachovala jako matka.Řekla růži, nebudu tě ochranovat máš mocného ochránce a to člověka nepotřebuješ moji ochranu a těm dalším svým dětem řekla.Vy moje děti, také jste moje, vám dám 4 násobnou sílu, aby jste se ubránily a bylo pro vás místo tady na Zemi.Mně to někdy připadá ne 4 násobnou sílu, ale snad 10 násobnou ne-li více, když plevel ničím.Ted už jsem stará tak to nechávám mladším a Ti na to vše mají jiný názor, ale já v tom rostla a žila nic jinak mně nepřitahovalo jak zahradničení tak se v tom hrabu.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika