Modrá barva hortenzie



host - 128.19 (?)
3.8.2011 15:28

Milá paní nic neděláte špatně naopak ty Vaše rostlinky jsou jako v bavlnce, jenže ta modrá to je komerční trik, zalévejteje modrým inkoustem a oni se zase zabarví.Nikdy nevěřte prodejci co Vás takto podvádí, třeba to nebyl ani úmysl, ale spíše neznalost, sama jsem ze staré školy tak jsme to používali, ne ke klamání zákazníka, ale pro efekt do výsadby.Proto se neděste, ani nemějte za zlé někomu kdo možná se s tím nesertkal a houby mu záleží jak to bude dále, ale i naše milé včeličky odvedou svoji práci tím, že se to opýlí všechno do jedné hromady.Vy jste pak vyděšena, ale toje hra na efekt.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
indien - (29) - 37.41 (?), 3.8.2011 12:42, zobrazeno: 4378x
Dobrý den, mám doma 2 hortenzie. Kupovala jsem je modré a do výsadby jsem dala rašelinu a substrát pro azalky a rododendrony, aby měly kyselou půdu. Přesto jejich květy jsou růžové a já jsem z toho na prášky..Mají ideální podmínky..jsou ve stínu a hnojím je kristalon-modrá hortenzie. Dneska jsem četla, že by se měly hnojit kamencem. Chci se zeptat zda je ještě můžu začít hnojit, anebo počkat na příští rok. Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.19 (?), 3.8.2011 15:28

Milá paní nic neděláte špatně naopak ty Vaše rostlinky jsou jako v bavlnce, jenže ta modrá to je komerční trik, zalévejteje modrým inkoustem a oni se zase zabarví.Nikdy nevěřte prodejci co Vás takto podvádí, třeba to nebyl ani úmysl, ale spíše neznalost, sama jsem ze staré školy tak jsme to používali, ne ke klamání zákazníka, ale pro efekt do výsadby.Proto se neděste, ani nemějte za zlé někomu kdo možná se s tím nesertkal a houby mu záleží jak to bude dále, ale i naše milé včeličky odvedou svoji práci tím, že se to opýlí všechno do jedné hromady.Vy jste pak vyděšena, ale toje hra na efekt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.38 (?), 3.8.2011 16:02

Milý anonyme to není komerční trik, a na omylu jste Vy i s tím modrým inkoustem, ten se používal na jiné rostlinky.Paní Mertica doporučuji si koupit Zahradkáře na srpen, tam je zrovna na trojstraně pojednání o Hortenziich, i o té modré.Pro modré Hortenzie -rašelina, půdní reakce-3.5-4.5 ph, přidat kamenec hlinitoamonný v množství 5kg na 1m krychlový substrátu.To jen tak zběžně.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika