Mišpule



host - 216.102 (?)
25.11.2011 23:04

Mispule jsou mym objevem roku :)

Nic proti Mr. Big, uz konecne domluvil)) ale chut zhnilickovate duziny je naramne libezna, jako gurmet ocenuji; dostatecnou sladkost,  jemnou nakyslost a decentni pikantnost pripominajici mi smes ceskeho suseneho ovoce.

Jako strom vypada velmi vznesene od kvetu, list az po plod, tedy;   poklona Mispuli.

Takze zitra vzhuru na mispulky a uz se tesim na marmeladku, to bude darku nejen o slunovratu (pro cizacke krestanske doktriny-Vanoce)))

jo a na dvorku me krasne zezlatla, nez opadala moje nove vysazena Mispule

klidne mysli preje,

LadisLaw


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 41.38 (?), 20.11.2011 20:30

Zdravím všechny mišpuláře, samozřejmě vše dobře podrtit /pozor na pecky-ty ne/přidat enzymy na lepší ztekucení a dále nějakou tekutinu aby kvas byl dostatečně řídký.Jak si dobře pamatuje Mr Big tak já přidávám místo vody jablečnou štˇávu a poté dávám ještě ušlechtilé kvasinky. Až je vykvašeno tak do pálenice.           Zdraví Oťas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.149 (?), 24.11.2011 16:34

Chtěl bych doplnit svůj příspěvek o některé mé nové poznatky: Dnes ráno jsem se stavil na zahradě a utrhl jsem pár mišpulí abych mohl provést nějaké chuťové porovnání.K porovnání jsem měl čtyři vzorky.

1.Dnes utržené mišpule, chuť výborná (některé už na stromě kvasí)

2.Mišpule utržené cca před třemi týdny skladované volně na balkoně, chuť srovnatelná, některé vyschlejší s náznaky plísní

3.Dužnina z mišpulí uložená v dóze v chladničce, po čtrnácti dnech nejedlá pravděpodobně nějaký proces kvašení nebo kysání

4.Dužnina z mišpulí v dóze v mražáku, po rozpuštění v mikrovlnce na 30 s- chuť srovnatelná s 1) a 2), Skladovatelnost pravděpodobně neomezená.

K bodu 4) bych ještě doplnil, že z 1 kg mišpulí jsem získal 38 dkg dužniny, ostatní slupky a pecky.Někde na jiném vláknu jsem četl dotaz jak dužninu z mišpulí dostat.Byla tam odpověď mišpuli roříznout a vybrat lžičkou, která jistě tazatele neuspokojila, Já jsem dužninu ze všech mišpulí vymačkal do mísy a potom jsem to pasíroval přes takové struhadlo z plastu (které jsem dostal, když jsem kupoval WS krouhač a na kterém jsem nikdy nic nedělal).Jsou to takové dírky cca 5 mm, okolo zoubky, snad je to na strouhání křenu, ale mně to moc nešlo. Pasírování-je to v tomto případě takové matláno patlámo rukama.Možná by byl dobrý strojek na pasírování rajčat s tou klikou jak to ukazoval ten ital.

K minulému příspěvku bych doplnil, že už jsem také zkoušel zavařovat mišpule jak dozrálé tak i nedozrálé. Nedoporučuji.

To je vše co jsem chtél v této diskiuzi napsat.Domluvil jsem, Howgh.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 24.11.2011 20:36

marmeladu jste zkousel??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.149 (?), 24.11.2011 21:06

Mišpule, které prošly nějakou tepelnou úpravou mně nechutnají. Je to úplně jiná chuť, která však někomu může vyhovovat.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.102 (?), 25.11.2011 23:04

Mispule jsou mym objevem roku :)

Nic proti Mr. Big, uz konecne domluvil)) ale chut zhnilickovate duziny je naramne libezna, jako gurmet ocenuji; dostatecnou sladkost,  jemnou nakyslost a decentni pikantnost pripominajici mi smes ceskeho suseneho ovoce.

Jako strom vypada velmi vznesene od kvetu, list az po plod, tedy;   poklona Mispuli.

Takze zitra vzhuru na mispulky a uz se tesim na marmeladku, to bude darku nejen o slunovratu (pro cizacke krestanske doktriny-Vanoce)))

jo a na dvorku me krasne zezlatla, nez opadala moje nove vysazena Mispule

klidne mysli preje,

LadisLaw


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.102 (?), 25.11.2011 23:15

jeste neco z archivu..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 5.149 (?), 28.11.2011 9:43

Sorry.Zapomněl jsem ještě jednu důležitou informaci. Mišpule staví.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 202.61 (?), 7.1.2012 18:45

Mišpuli bych si rád zasadil na zahradě, ale nemohu ji nikde sehnat. Poradíte mi někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 7.1.2012 18:56

Moje mišpule je 55 roků stará. Je roubovaná na hlohu.Mám pocit, že stromková mišpule se dnes běžně prodává. Ve Čtyřlístku v Brně jsem jich viděl plno (mám dojem, že od firmy Jural). Pokud máte někoho kdo by vám mišpuli narouboval, tak rouby bych Vám mohl dát.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 7.1.2012 19:15

Pokud vám Mr.Big nabízí rouby, vemte si je a zasaďte do písku nebo zeminy ve skleníku (i venku) jako řízky rybízu.Loňské letorosty by se měly ujmout a zakořenit.Nezapomínejte zalévat.Pravost druhu zaručena.Hodně úspěchů AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika