Skvrnitost - strupovitost plodů meruňky



host - 225.11 (?)
21.8.2018 23:02

Dobrý den, Mám ten samý problém se skvrnitostí meruňky, letos byla velká úroda a také hodně poškozené plody, napadlo mne, jestli by nebylo možné místo chemického postřiku použít chytrou houbu, kterou jsem použila letos poprvé úspěšně na rajčata a jsou zatím bez plísně, děkuji za radu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 234.172 (?), 6.4.2018 21:05

Zdravím pestovateľov, mám tri odrody marhúl: Leskoru, Maďarskú a Bergeron. Na Leskore a Maďarskej škvrnitosť plodov nebýva ale neskorý-pozdní Bergeron býva silno napadnutý touto chorobou.

Sused má štyri odrody marhúl: Auroru, Karolu, Velkopavlovickú a Paviot. Aurora, Karola a Velkopavlovická škvrnitosť na plodoch nemávajú ale neskorý-pozdní Paviot býva silno napadnutý.

Postreky proti škvrnitosti ani ja ani sused nerobíme.

Prečo je tomu tak? Zaujímalo by ma či všetky neskoré-pozdní odrody sú náchylné na škvrnitosť plodov? Aké máte skúsenosti s odrodami dozrievajúcimi v auguste-srpnu v odolnosti na túto chorobu? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.11 (?), 21.8.2018 23:02

Dobrý den, Mám ten samý problém se skvrnitostí meruňky, letos byla velká úroda a také hodně poškozené plody, napadlo mne, jestli by nebylo možné místo chemického postřiku použít chytrou houbu, kterou jsem použila letos poprvé úspěšně na rajčata a jsou zatím bez plísně, děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika