Sklizeň meruněk



host - 136.16 (?)
20.7.2009 13:51

Jsem ve 400 m.n.m.Letos mám prvně větší úrodu na 8leté Ledaně, tak 60-70 plodů. (předtím tak 3-4).Jsou velké jako broskve v obchodě! Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 24.183 (?), 17.7.2009 20:53, zobrazeno: 13875x

Tak jsem se po dvou hubených letech dočkal pořádné úrody meruněk. Jak se říká, letos zbyde pár meruněk i pro děti.

První úrodu (3plody) jsem letos sklidil z dvouletého Minaretu a jsem velmi mile překvapen. Plody velice intenzivně voní, chuťově jsem také spokojen. Jen mě překvapilo, že Minaret dozrál dříve než Maďarská,  tu budu česat až v příštím týdnu.  Ale asi je to vlivem zeminy  - Minarety mám na písku, Maďarská je spíš v jílovité zemině.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.7 (?), 20.7.2009 8:14

dobrý den, zdravím! A máte to opravdu Minaret??? na našem Minaretu jsou plody ještě zelené a mrňavé, Maďarskou již sklízíme, sklidili jsme Leskoru, Břeclav, Karolu... Teď přijde na řadu Frostina. Mějte se hezky, Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.167 (?), 20.7.2009 12:34

Stromky kupuji už několik roků ve stejné školce, zatím jsem neměl jediný důvod k pochybám, ale teď vážně nevím... Musel jsem tenkrát dlouho čekat, protože Minarety na myrobalánu vyorávali jako poslední

V jaké jste nadmořské výšce, Heleno? Já jsem Maďarskou nechal ještě být,  víkendové ochlazení dozrávání zastavilo, ještě potřebuje pár dnů. Jsem ve 180metrech n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 116.7 (?), 20.7.2009 13:45

Dobrý den, tu nm Vám závidím! My jsme v 273 m. Maďarskou protrháváme, zralé plody jsou na jižních větvích, zezadu ještě dozrávají. Je zajímavé, že Velkopavlovická ještě potřebuje pár dní. Loni byla zralá aspoň týden před Maďarskou. Mějte se hezky, Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.16 (?), 20.7.2009 13:51

Jsem ve 400 m.n.m.Letos mám prvně větší úrodu na 8leté Ledaně, tak 60-70 plodů. (předtím tak 3-4).Jsou velké jako broskve v obchodě! Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.183 (?), 24.7.2009 15:17
Tak jsem stihl sklidit všechny meruňky včera večer těsně před větrnou smrští, dnes ráno jsem pozbíral ještě přepravku spadaných mirabelek... už je to všechno v kvasu. Bohužel, spadané hrušky a jablka musely do kompostu společně s rajčaty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 24.7.2009 16:44
Maďarskou jsme začali sklízet před 14 dny a minulý víkend jsme doobírali i Marlen. Vlhké počasí se bohužel podepsalo na kvalitě plodů - většina hnila již na stromě.
Porovnání velikosti Maďarské s Marlen.
Porovnání velikosti Maďarské s Marlen.
Maďarská v porovnání s broskvemi
Maďarská v porovnání s broskvemi
Maďarská
Maďarská
Maďarská - nebylo jich moc ale byly veliké
Maďarská - nebylo jich moc ale byly veliké
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rabukate - (7) - 64.137 (?), 28.7.2009 16:03

Ano, tento rok to hnije přímo na stromech. Vyjímkou byla tato jediná meruňka, kterou jsem česal 27. června.

Podluží (Moravské slovácko), 160 m.n.m, lehká půda koryta řeky moravy, písčito hlinitá, průměrný roční úhrn srážek je 585 mm.

Meruňka - nevíte někdo odrůdu?
Meruňka - nevíte někdo odrůdu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika