Rez marhule



host - 158.111 (?) 
10.3.2023 17:15, zobrazeno: 1296x

 Dobrý deň, poradíte mi ako mám ostrihať marhuľu vysadenú v jeseni 2021? Jedná sa o odrodu maďarskú na podpníku myrobalan.

Ďakujem za rady, nie som odborník, ale snažím sa. Príroda nado mnou víťazí.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 158.111 (?), 10.3.2023 18:03

ešte pridám jeden pohľad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.111 (?), 10.3.2023 18:06

tu je obrázok


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.137 (?), 11.3.2023 10:37

Těch větví tam je už dost, to se pak těžko popisuje, a je to trochu nepřehledné zkuste přidat dalšího foto z jiného úhlu. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.111 (?), 11.3.2023 12:03

 Korunka bola založená so stredníkom a 4 kostrovými konármi. Pravda je, že boli asi 2 v ostrom uhle ku stredníku.  Pridám další pohľad.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 213.137 (?), 11.3.2023 19:21

Ostře nasazené kosterní větve vyhnout min. 2 roky. Kosterní větve by měly být v jedné výšce, když bude některá vyšší než ostatní, tak zakrátit. Terminál radikálně zkrátit a nenechat předčasně vytvořit druhé patro, pouze slabý obrost který pokvete. Nějaký náznak v náčrtu. MH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.111 (?), 12.3.2023 13:15

Dakujem, ešte by mi pomohlo načrtnúť - kde mám zakrátiť kostrové konáre, prípadne ktorú časť rozvetvenia zakreslenú na obrázku ako upraviť. Ako píšete, je tam toho veľa a neviem či mám niečo odstrániť celkom. D.B.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 12.3.2023 20:26

Variant řezu bude jistě více. Přímo z fotky nejde vidět prostorově jak jdou větve od sebe kolik je místa na další větvení, fotka ani nezabírá celé kosterní větve, nerad bych vám označil špatně. Když jinak nedáte, tak základní řez, čísla jsou budoucí kosterní větve,  které by měly růst nejvíc, ideálně do stran ven z koruny. Po zakrácení by mely vyrcholy těchto kosterních větví být v jedné výšce, tedy se obvykle přizpůsobí podle té nějnižší kosterní vetve, která se skoro ani nezakracuje. Délka loňských přírustků po zastřižení pak bývá 40 cm až 80cm, snažím se tvořit spíše ty delší než kratší pruty, proto i vyvazuju kosterní větve provazy do stran abych nemusel tolik zakracovat. U silně rostoucích odrůd jako tato radikální řez na ideální korunu stejně nic moc neřeší, naroste zpátky a ještě silněji kolmo nahoru a ještě se rok ztratí. Víc z těch foto neporadím. Místní zahradník by to jistě udělal rychlovka. MH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika