Jakou odrůdu meruňky si mám koupit?



host - 48.24 (?)
17.10.2008 18:12

Do jara je ještě času dost, ale ozve se mi někdo kde odrůdy Veecot, Veharda, Vestar je možné sehnat? Region Kladno a blžší okolí až po Litoměřice nebo okolí Karlových Varů.  Po agrotechnických termínech jsem náhodou viděl ouplně suchou Veecot v Baumaxu. Ale raději bych meruňku koupil v zahradnictví. P.B.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Štěpánka - (1), 5.8.2004 10:48, zobrazeno: 18979x

Mám prosbu. Poradí mi někdo, jaký druh - odrůdu meruňky si mám koupit. Plánuju výsadbu na jařa a netuším, kterou koupit. Ráda bych ji vysadila k jihozápadní straně fasády. Je to vnitroblok rodinných domů v Českých Budějovicích, moc tu nefouká, tak myslím, že by se jí to mohlo líbit. V okolí lidi meruňky moc nepěstujou, spíš tu jsou broskve a švestky. Díky moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 10.8.2004 12:08
Vážená paní,

důvod proč se meruňky na Českobudějovicku a vlastně v celých jižních čechách moc nepěstují je velmi prostý - celá tato oblast je víceméně
vysoko položená, takže se zde daří hlavně švestkám, ringlím
a do těch 350 m také broskovním. Hlavní meruňkové oblasti jsou
Jižní a Střední Morava, Střední čechy a oblast Litoměřicka a Teplicka.
Ale České Budějovice nejsou zase tak vysoko, myslím tak kolem 300m ? Rozhodně bych nesázel Velkopavlovickou, nebo Maďarskou,
ty jsou vhodné do nížin, ale můžu Vám doporučit odrůdy :

1) Bergeron, 2) Veecot, 3) Veharda
Tyto odrůdy jsou vysoce mrazuvzdorné a hodí se i do vyšších poloh.
Zejména pak Veecot pochází z Kanady a je podle mě nejvohnější.

Martin od Ml. Boleslavi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.24 (?), 28.4.2008 19:25

Poradí mi někdo, kde se nechá v oblasti Kladna, Mělníku, LItoměřic nebo okolo Karlových Varů sehnat meruňka do okrajových oblastí, tj. odrůda Veecot Veharda, Vestar. Letos už vysazení asi nestihnu. Díky za tip i odezvu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.24 (?), 17.10.2008 18:12

Do jara je ještě času dost, ale ozve se mi někdo kde odrůdy Veecot, Veharda, Vestar je možné sehnat? Region Kladno a blžší okolí až po Litoměřice nebo okolí Karlových Varů.  Po agrotechnických termínech jsem náhodou viděl ouplně suchou Veecot v Baumaxu. Ale raději bych meruňku koupil v zahradnictví. P.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika