Pozdní odrůdy meruněk



host - 44.1 (?)
21.3.2023 12:40
Tak moje “Fardao” už ukazuje kosilku. Myslím, ze nejspíš nebude prave. Jelikož jsem ho objednaval zhruba stejne s Petrem z Pardubic. Dva roky v prde.i. Jak jste na tom vy Petře, reklamoval jste, mate novou? Díky, Zdenek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 44.23 (?), 16.7.2022 22:01
Jj, mate pravdu. Kvetlo mi zároveň s Kiotem. Počkám tedy ještě jeden rok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 16.7.2022 22:02

Farhial z Uh Ostrohu jsem měl pravý než odešel, ten nadějný je a určitě dozraje s dobrou chutí bez ohledu na počasí, kvetl pozdě. Farclo mám ze spomyšle, ale na blbém místě kde zmrzlo, takže taky nevím jestli je pravé. Z pozdních už je vidět přiroubovaná Farely že je skutečně pozdní, Bergerony už vybarvují, ale tahle bude ještě delší dobu zelená. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.23 (?), 17.7.2022 10:44
Já ještě tedy rok počkám co se “vyklube” z Fardaa, ale moc tomu nedávám. Ikdyz mě května o něco později než Petrovi. Snad neztratim zbytečně další rok. Kdyžtak bych koupil z Ostrohu, asi zase Fardao. Zdenek, Slavkovsko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 21.3.2023 12:40
Tak moje “Fardao” už ukazuje kosilku. Myslím, ze nejspíš nebude prave. Jelikož jsem ho objednaval zhruba stejne s Petrem z Pardubic. Dva roky v prde.i. Jak jste na tom vy Petře, reklamoval jste, mate novou? Díky, Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 21.3.2023 17:01

Důležitější je kdy bude "Fardao" zrát wink.Mi kvete na Valašsku velmi pozdní Kech-Psar která dozrává až na přelomu října a listopadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.3.2023 19:44

Abych řekl pravdu, moc mě nebaví pořád se s někým dohadovat o záměnách. Moje Fardao je nějaká raná meruňka s momentální narůžovělou čepičkou jako např. u Tsunami. Je těsně před rozkvětem. Roub Kech Psaru na Veecotu rozkvete déle. Celý ten Veecot přeroubuju pravděpodobně pozdními odrůdami. I když je například to řijnové Farclo sušší, minulý rok mě plody nadchly. Prostě meruňka v řijnu = dobrá meruňka. Musím ale dodat, že všechny ty záměny jsou docela velká drzost, to ať se na mě doktor Miloš Vysloužil nezlobí. Přesto ale jedeme dál, vážení přátelé, a ať to přibývá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.23 (?), 27.3.2023 13:01
Nějaká zkušenost s Congatem? Díky, Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.3.2023 19:42

Nejlepší zkušenost je ta vlastní. Já už ho mám (Congat). Chápu, že Vám to není nic platné, ale co naděláte, když příspěvky chybí. Osobně beru Congat jako náhradu za falešnou Farbaly. Snad totožné zrání a údajně lepší kvalita. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.23 (?), 27.3.2023 19:51
díky Petře, na podzim se po ni podívám. Teď už je asi pozdě (leda kontejner) a ani jsem ji nikde neviděl skladem. Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.3.2023 19:56

Nechal jsem si Congat poslat z Uherského Ostrohu. Objednal jsem si ho hned v první den prodeje e-shopu. Jinde jsem ho neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika