pozdě kvetoucí meruňka



Arpagone - (13) - 230.4 (?)
19.4.2020 17:26

Všechny odrůdy co mám domq mají plůdky a překonaly mráz. (Velkopavlovická, Bergeron, Veecot a Goldrich). Nejlépe je na tom ale zdá se opravdu Bergeron. Ta je obsypaná zelenými plůdky. Goldrich kvetl první a jde to. Paradoxně nejhorší možná Veeecot. Jsem Vysočina 400 m

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 19.4.2020 16:16

Jakákoliv pozdně kvetoucí meruňka je v dnešní době TERNO. Nebo-li první předpoklad pro úspěšné dopěstování meruněk. Pravda ale je, že mráz do květu je přece jen o něco lepší, než mráz do plůdků. Ten je mnohem nemilosrdnější a takový postřik Championem není v tomto případě nic platný. Letos jsme zatím měli štěstí, že to nejhorší přišlo právě v květu a né později. Odepsáno je toho hodně, ale ne všechno. Co se týče odrůdy BERGAROUGE, tak podstatně, ale podstatně lépe,  je na tom BERGEVAL. Leskor moc nebude, zato Leala vyšla v souboji s mrazem vítězně. A samozřejmě skvěle je na tom BERGERON. 

Leala
Leala
Leala
Leala
Leala
Leala
Bergarouge
Bergarouge
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Arpagone - (13) - 230.4 (?), 19.4.2020 17:26

Všechny odrůdy co mám domq mají plůdky a překonaly mráz. (Velkopavlovická, Bergeron, Veecot a Goldrich). Nejlépe je na tom ale zdá se opravdu Bergeron. Ta je obsypaná zelenými plůdky. Goldrich kvetl první a jde to. Paradoxně nejhorší možná Veeecot. Jsem Vysočina 400 m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 19.4.2020 17:47

Někde na kopci? To potom jo. Můj Goldrich kompletně vymrzl, takže, jak říká Vojta, je už sesazený na pařezy (to zas bude v létě košťat). Veecot a Tomcot komplet KO (květy kapud). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.23 (?), 20.4.2020 9:57

Děkuji za reakce. Bergarouge jsem vybral po přečtení příspěvků zde na fóru. Více "mrazuvzdorná tedy bude Bergeval?

Vzhledem k tomu, že mám i Kioto, nemusely by dozrávat zároveň.

Předpověď na ČT1 pro dnešní ráno byla 4°C pro náš kraj. U nás v "údolí" byla ale 0°C. Uvidíme co následující dvě rána... Zdenek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 20.4.2020 12:38

U mě to je naopak, Bergeval je na tabák a na Bergarouge zatím drží nějakých 50% pidi meruněk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.23 (?), 20.4.2020 15:52

No a paksi vyber :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika