Pomoc s výběrem odrůdy



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
28.10.2017 6:08

Jestli to nebude spíš o podnožích. Já jsem v 480 m v sušší písčité půdě volil mrazuvzdorné meruňky na meruňkových podnožích a rostou a plodí přijatelně. Bergeron je dokonce na slivoňové podnoži, což je už jisté riziko. Broskvoně na broskvoňových podnožích mi tam také fungují (Suncrest, Catrin), přestože broskvoňová podnož má ráda více vody. Pokud bych ty stromy sázel znovu, volil bych meruňkové, broskvomandloňové nebo mandloňové podnože, případně i letní hrušeň na kdouloni.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 172.77 (?), 27.10.2017 21:38, zobrazeno: 1922x

Dobrý den,

poraďte mi prosím, co by jste vysadili do 480 n.m.n., jižní strana domu, bohužel ale sušší místo. Už jsem tu měla meruňku Lelalu - po třech letech mrtvice, loni jsme vysadili broskvoň -Allstar? myslím, ale zmrzla. O pár metrů výš je broskvoň typu cling, která tam již pár let úspěšně vegetuje. Co na takovém místě pěstovat? Je to nejteplejší a nejsušší místo v zahradě - řešíme závlahou z beček. Chci aby strom byl méně vzrůstný, či se dal tak střihem pohodlně udržet. Místo je jen na jeden strom. Na kadeřavost i moniliový úžeh stříkáme.
Za inspiraci děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 28.10.2017 6:08

Jestli to nebude spíš o podnožích. Já jsem v 480 m v sušší písčité půdě volil mrazuvzdorné meruňky na meruňkových podnožích a rostou a plodí přijatelně. Bergeron je dokonce na slivoňové podnoži, což je už jisté riziko. Broskvoně na broskvoňových podnožích mi tam také fungují (Suncrest, Catrin), přestože broskvoňová podnož má ráda více vody. Pokud bych ty stromy sázel znovu, volil bych meruňkové, broskvomandloňové nebo mandloňové podnože, případně i letní hrušeň na kdouloni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika