Orange Rubis



host - 51.173 (?)
16.7.2022 13:47

Orange Rubis mně připadá podezřelá.  Je nyní polovina července 2022 a Kaufland je plný těchto meruněk  ze Španělska. Přitom pokud by Orange Rubis měla být raná odrůda,  měla by být k dispozici  ze Śpanělska už někdy v červnu.  O půl měsíce až měsíc dříve jakožto raná   o dalšího  půlměsíce dřív, protože ve Španělsku je jaksi dřív tepleji. A žen by Španělé othali  ranou meruńku a nechali lplody měsíc ležet ve skladu? To sotva.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.7.2021 19:06, zobrazeno: 625x

Není to žádná novinka, přesto mě zajímá, co se vyklube z této odrůdy. Nic převratného?

Orange Rubis
Orange Rubis
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.7.2021 20:40

Houby z voctem. Teď jsem doma zjistil, že podezřelá meruňka Orange Rubis není žádná Orange Rubis, ale docela obyčejný Goldrich. Chuť mizerná a nejhorší je, že i první spadlé plody z Goldrichu jsou prachmizerné. Takže"dóbro dóšli."frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.173 (?), 16.7.2022 13:47

Orange Rubis mně připadá podezřelá.  Je nyní polovina července 2022 a Kaufland je plný těchto meruněk  ze Španělska. Přitom pokud by Orange Rubis měla být raná odrůda,  měla by být k dispozici  ze Śpanělska už někdy v červnu.  O půl měsíce až měsíc dříve jakožto raná   o dalšího  půlměsíce dřív, protože ve Španělsku je jaksi dřív tepleji. A žen by Španělé othali  ranou meruńku a nechali lplody měsíc ležet ve skladu? To sotva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.7.2022 14:12

Dík za reakci a za tip na Kaufland. Záměn je hodně, ale momentálně mě Orange Rubis přestal trápit. Nečekám nic světoborného ani od COTÚ ani meruněk z Escande ani odjinud. Občas překvapí Orangered, třeba jako letos, kdy to není jen sladká voda, ale i je tam i něco víc z meruňky. Věřím na specifickou chuť odrůd jako je Forum, Šalach nebo i ten Vanila Cot. Zatím je to jen důvěra ve zkušenost jiných. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika