Nejchutnější odrůdy meruněk



host - 234.34 (?)
7.11.2023 21:23

Mal tento rok niekto plody na Soledane?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
host - 207.92 (?), 11.1.2022 5:37
Jelikož zahradu nemám nafukovací a spíš zkouším jabka, slívky, kterým se mě samovolně daří (kvůli půdě) tak jsem vsadil na jistotu u meruněk. K VP jsem dal Betgerona, Leskoru a také Veselku - kvůli jejímu nižšímu růstu a vzhledu. Největší potíž mám právě s Veselkou, růst přesně jak sem očekával, fajn, ale chuť plodů? Nic. Možná tak za polozrala, ale jsem zvyklý konzumovat meruňky i tzv. nahniličko, a v tom jsou meruňky Veselky bohužel vyloženě nechutné, jakoby nahořklé. Jako vzhled, všechno OK., ale toto... Má s tím někdo něco podobného. Jinak z uvedené trojice po VP z toho nejlépe vychází Leskora, nejvíc se blíží VP. Bergeron - zejména trochu té vláknitosti přebývá. Dík K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.12 (?), 11.1.2022 11:20

Pokiaľ píšete že máte radi mäkšie marhule, doporučil by som Vám Radku - ale Vy máte v tom čase Leskoru, takže to je OK. Mám dobrú skúsenosť s neskoršou Harleyne, tú by som Vám doporučil určite. Vôbec Vám nedoporučujem Vehardu - nerovnomerné vyzrievanie, Pincot kvitne ako jedna z prvých a to je problém s namŕzaním kvetov a mladých plodov, inak by Vám chutila. Maďarská by bola pre Vás chuťovo výborná, sú tam problémy so životnosťou stromu, lenže to žiaľ platí pre všetky marhule. Mne už vypadlo hádam 10 marhúľ, rôzne odrody. Skúšajte, neľutujte kúpiť nový stromček ak sa starému nedarí, aspoň niektorá sa uchytí. Viete ktorá je najlepšia? Tá ktorá je práve zrelá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.190 (?), 12.1.2022 14:11

Hm a ja by som v tom Vehardinom "nerovnomernom vyzrievaní" videl skôr prednosť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 15.1.2022 13:28

ale jsem zvyklý konzumovat meruňky i tzv. nahniličko, a v tom jsou meruňky Veselky bohužel vyloženě nechutné,

U mě jsou naopak úplně rozměklé Veselky naprosto luxusní. Jedny z nejchutnějších. Ovšem z neznámého důvodu se do takového stavu většinou nedostanou Opadávají předčasně. Možná díky šarce, ale nemám to ověřené. Málo zralé jsou samozřejmě příliš kyselé. Veharda je prozatím velice sympatická veselská meruňka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 17.1.2022 13:00
Nejchutnější merunka je ze stromu který nepřeplodí. A pokud plod není zasažen houbovou chorobou, která by mu nedovolila dozrát a samovolně upadnout na zem tak je předpoklad, že takový plod bude opravdu chutný. Odrůdy neřeším, měl jsem jich mnoho jeden rok byla výborná jedna a další rok zase jiná... Hořkost může zapříčinit skvrnitost (strupovitost) plodů. Někdy stačí aby líčko bylo trochu pihovaté a je tam. Je to tedy i o intenzivní chemické ochraně. Chutové vlastnosti mohou nepříznivě ovlivnit i mrazíky v době kdy už jsou na stromech plody. Růžové poupě začíná mrznout při -6; rozkvetlý květ při -2,5; ale plodu stačí k poškození - 0,5. U různých odrůd se to může třeba trochu lišit, ale obecně tato poučka z knihy Pěstujeme merunky od Zdenka Bažanta platí. Já se jí při ochraně meruněk řídím už mnoho let.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.34 (?), 7.11.2023 21:23

Mal tento rok niekto plody na Soledane?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika