Moje pětiletá meruňka začala pouštět z vetviček smolu.



host - 198.98 (?)
31.5.2006 23:25
p.K - děkuji, každá rada dobrá!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 121.40 (?), 29.5.2006 11:55, zobrazeno: 13407x
Letos poprvé je stromek obsypán plody, ale při květech se objevilo usychání mladých větviček a teď se k tomu ještě přidalo vypouštění smoly z mladých větviček. Poradí mi někdo ? Předem děkuji. Můj mail: ve.stav@seznam.cz
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 198.98 (?), 29.5.2006 13:08
Mrzí mě že není odpověď napsána tady veřejně.  Možná dotazovatel nebude věřit, ale také bych si ji rád přečetl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.40 (?), 29.5.2006 13:15
Vážený ještě jsem na mail nedostal žádnou odpověď. Když mi příjde tak ji jistě zveřejním. Z.V.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.27 (?), 30.5.2006 16:43

Je to klejotok, příčina je nevhodné stanovišťe, půda, voda, bakterie, houby atd. Prostě meruňka není naše původní rostlina. Větvičky ostříhejte. Větší rány zatřete voskem a kupte si novou, protože to bývá předzvěst mrtvice meruňky, kdy náhle, třeba za rok, uschne část, nebo celý strom. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 198.98 (?), 30.5.2006 17:37
No jo, ale když koupím novou, nedopadne za pár let zrovna tak?
Nepomohlo by třeba před výsadbou nového stromku zeminu kde má stromek růst vyvozit a navést nějakou jinou?
Zdá se mi nevhodné stát se založenýma rukama a koukat se jak stromky „umírají.“
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.35 (?), 31.5.2006 19:16
Asi to dopadne stejně! Bohužel. Podívejte se do okolních zahrad, co meruněk takto nepřečkalo letošní zimu. Ale třeba tady v HK je meruňka stará minimálně 30 let, vysazená nevhodně u chodníku, nevhodně prořezávaná a stále vitální a mimořádně plodí! Takže příroda  je příroda. K
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.35 (?), 31.5.2006 19:29
Ještě k té zemině. Meruňka má ráda vápno v půdě a propustnou půdu spíše sušší. Na kvalitě půdy moc nezáleží, nesmí být studená a mokrá s vysokou hladinou spodní vody. Taky ji moc nehnojte. Jen nepatrně brzy z jara Cereritem /asi hrst u malého stromu po okapu koruny/. A vápnit třeba dolomitem jednou za 3 roky, ale taky nepřehánět, cca 0,5 kg na 10 m2. Dolomitický vápenec koupíte v Baumaxu ... .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.98 (?), 31.5.2006 23:25
p.K - děkuji, každá rada dobrá!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 121.40 (?), 1.6.2006 21:19
Koukám že se zde rozvynula slušná diskuze ohledně mé meruňky.Chtěl bych ještě k tomu doplnit že jsem před lety kousek na jiném místě měl broskev. rodila asi pět let a bohužel nám uschla neboli byla to mrtvice. Myslel jsem že meruňka není tak choulostivá a asi jsem se spletl. V okolních zahrádkách se meruňkám docela daří. Dokonce v blízkém okolí byla ještě nedávno asi tak 30-40ti létá meruňka ,vysokokmen, ta měla každoročné alespoň tunu plodů. Vápění jsem také provedl. Možná je chyba že mám pod stromem trávník. Zkusím zjara ten Cererit. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.98 (?), 1.6.2006 22:59
Měl jsem také jednu broskev a dopadla stejně tak jak je výše uvedeno s meruňkou. Vytékání smole, usychání větviček, praskání kůry,  a.t d. Kdo ví, zda pro ni platí totéž co pro meruňku…?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika